Rok w ogrodzie: Marzec

in polish •  2 years ago 

Prace w ogrodzie wyznaczone są przez rytm przyrody. Trzeba ją starannie obserwować i dostosować się do warunków, które ona dyktuje. Sprawdź prace na miesiąc marzec.

Marzec w ogrodzie

Drzewa i krzewy ozdobne

Jeśli w ciągu dnia utrzymuje się temperatura powyżej zera, trzeba zdjąć lub rozchylić okrycie zabezpieczające rośliny, aby nie zaparzyły się pod szczelną osłoną. Pod koniec miesiąca można silnie przyciąć wrzosy i wrzośce kwitnące latem, budleje oraz te gatunki powojników, które kwitną na młodych pędach.

Kwiaty

Usuwamy zeszłoroczne liście z rabat bylinowych, tak aby nie uszkodzić wybijających się młodych pędów, Gdy tylko wyrosną na powierzchnię gruntu, dokładnie, ale płytko spulchniamy ziemię wokół roślin. Możemy podzielić i posadzić w nowym miejscu rośliny kwitnące latem i jesienią, np. liliowce, ostróżki.

Gdy tylko ziemia rozmarznie możemy sadzić nowe drzewa i krzewy. Trzeba się z tym spieszyć aby zdążyły się przyjąć, zanim nadejdą ciepłe dni.

Po okresie zimy - trawnik często nie prezentuje się zbyt dobrze i trzeba przywrócić mu piękny wygląd. Gdy stopnieje śnieg i ustabilizuje się pogoda, rozpoczynamy wiosenną pielęgnację murawy.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!