Mercedes-Benz prowadza własną kryptowalutę

in polish •  2 years ago 

Niemieckie koncerny motoryzacyjne, chcą wykorzystać potencjał jaki drzemie w kryptowalutach. Niemiecki producent samochodów osobowych Daimler AG, który znany jest najbardziej z marek #Mercedez-Benz, #Maybach czy #Smart wchodzi w rynek kryptowalut z własną wirtualną walut pod szyldem Mercedes-Benz.

benz.jpg

Głównym zadaniem kryptowaluty ma być nagradzanie kierowców nie tylko za ekonomiczną ale, także za bezpieczną jazdę. W skrócie tokeny #MobiCoin będziemy otrzymywać w zamian gdy po drogach będziemy poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, a nasza jazda będzie ekonomiczna i potencjalnie lepsza dla środowiska. To wszystko ma być dostępne dla kierowców nowszych roczników samochodów Mercedes-Benz.

Cały system oparty ma być o aplikacje mobilną oraz o skalibrowany telefon z nadajnikiem nawigacji GPS, który ma być odpowiedzialny za wysyłanie odpowiednich informacji do systemu MobiCoins. Daimler AG sprawdza wraz z pięciuset-oma testerami, poprawność działania aplikacji MobiCoins.

Jak na blogu pisze jedna z testerek:

„Od teraz samochód przesyła wszystkie potrzebne dane do aplikacji mobilnej w telefonie. Przez wgląd w aplikację mogę oglądać jak radzą sobie inni testerzy i z nimi konkurować! Aplikacja MobiCoin oferuje prawdziwe wyzwania! Mogę śledzić poczynania moich 500 znajomych kierowców, którzy najlepiej radzą sobie w walce o zdrowe środowisko, a nawet ile MobiCoinów zebrali. Oczywiście chcę wygrać, więc będę jeździć jeszcze lepiej”

Na co nam MobiCoin?

Na razie lista produktów jest dość skromna. Za MobiCoins będziemy mogli nabyć bilety na wydarzenia w których uczestniczy niemiecki koncern.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!