Wianek z kwiatów... Wianek z ziół...

in polish •  2 months ago
Czerwone serduszka z białym napisem LOVE atakują zewsząd. Dumnie wypinają je na piersiach pluszowe misie, szeleszczą folią jako lizaki, błyskają lśniąca czerwienią z pudełek czekoladek. Wabią puchową miękkością z czerwonych poduszek w kształcie serca i baloników przed kinem w galerii, w którym można obejrzeć walentynkowy maraton filmów o miłości... ze zniżką dla dwojga. Są biegi walentynkowe, torty walentynkowe, bale walentynkowe i prezenty walentynkowe... Kolejki mężczyzn pod kwiaciarniami. Mężczyzn, którzy z czerwoną różyczką i pudełkiem czekoladek w kształcie serca chcą pokazać swoim kobietom, że ciągle są w nich zakochani skoro tego dnia poddają się tej masowej histerii demonstracji swoich uczuć. Kubki w serduszka, misie, kwiatki, czekoladki... Ludzie brodzą po szyję w tym stosie walentynkowych gadżetów na "święto zakochanych".

W sporej odległości od tego stosu pseudo emocjonalnych śmieci stoi miłość... i patrzy... i zastanawia się. Ona, prawdziwa, jest każdego dnia i każdego dnia w dotyku, spojrzeniu, słowie, oddechu... Istnieje wiążąc niewidzialnym szalem ludzi i zaciskając się przyciąga ich jak niewidzialna siła prosto w spragnione namiętności, dotyku i ciepła ramiona.

Nie wierzę w ten dzień zakochanych... Nie wierzę w jednodniowe manifestowanie uczuć... Wierzę w prawdziwą, codzienną miłość.

Święto zakochanych to dla mnie wianki... Nasz słowiański zwyczaj kiedy to w Noc Kupały dziewczęta ułożone z kwiatów i ziół z wplecioną pochodnią wianki powierzały nurtowi rzeki by wyłowił je kochający je chłopak. Noc spędząna w lesie w ramionach ukochanej osoby kiedy jedynie gwiazdy zazdrośnie patrzyły jak dwoje ludzi dzieli się ze sobą swoją miłością, swoją namietnością. Noc Kupały... Święto urodzaju, płodności, ognia i wody, słońca i księżyca, święto miłości.

My Słowianie!
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @wolontariusz! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 250 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 500

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine challenge - Love is in the air!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!