Tematy Tygodnia #66 ...a może by tak z innej beczki?

in polish •  last month  (edited)
W sieci trwa ciągła promocja Steem mająca na celu przyciągnięcie na platformę profesjonalnych blogerów i amatorskich twórców, publikujących na innych platformach, portalach społecznościowych, grupach dyskusyjnych i forach.
Ta grupa już wie o Steem i mam wrażenie, że większość z nich próbowała już pisać na platformie ale odeszli z powodu niskich zarobków i problemów z przebiciem się ze swoimi treściami do szerszego grona odbiorców. Dopadło ich zniechęcenie i odeszli. Kuszono ich bowiem hasłami "publikuj i zarabiaj".

Może jednak nie tędy wiedzie droga do rozwoju tej platformy?

Może "skusić" autorów innym hasłem np.

Tu możesz za darmo i bez cenzury pisać o czym tylko chcesz.

Oto miejsce w globalnej sieci przeznaczone na Twoją twórczość.

Myślę, że pod takimi hasłami warto było by spróbować poszukać nowych twórców w bibliotekach publicznych, akademickich i szkolnych. Pojawiają się tam ludzie, którzy cenią słowo pisane i wykorzystują księgozbiory by poszerzać swoją wiedzę czy też czytać dla przyjemności. Myślę, że wielu z nich może posiadać zadatki na interesujących autorów. Wielu może pisze "do szuflady" poezję, eseje, opowiadania, reportaże. Są twórcami, którzy mogli by wnieść na Steem powiew nowej, różnorodnej jakości form literackich.

Nośnikiem informacji w tej kampanii będzie plakat, który można w takich miejscach rozwiesić.

Plakat w formacie A4 wykonany w czaro - białej kolorystyce ( tak by każdy kto w swoim mieście zechce wesprzeć taką kampanię wieszając go w w/w ośrodkach, mógł go bez problemu wydrukować na dowolnej drukarce).

Plakat zawierający adres strony www, na której każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z prostą instrucją jak może zacząć publikować na platformie Steem. Na tej stronie również, będzie dostępny do pobrania i dalszej dystrybucji w/w plakat.

Tak więc projekt takiej kampanii opierałby się na trzech elementach.

  • Stronie www,
  • plakacie promującym umieszczanie swojej twórczości na platformie Steem,
  • osobach, które społecznie zajęły by się stworzeniem i utrzymaniem strony www oraz stworzeniem i dystrybucją plakatów.

Może czas w realnym świecie poszukać nowych autorów, którzy znaleźliby dla swojej twórczości dom na Steem?

Tekst zgłaszam do konkursu Tematy Tygodnia#66 w nawiązaniu do Tematu 2: Promocja oraz reklama platformy Steem - pomysły i propozycje.

Foto - Pixabay, Wikimedia.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!