LAMBO, FUD, FOMO podstawowe pojęcia w świecie kryptowalut

in polish •  11 months ago 

LAMBO

lamborgini-105134.jpg
zdjęcie pobrane z https://pixabay.com/en/lamborgini-auto-vehicle-automobile-105134/

Zapewne nie raz zetkniecie się z pojęciem LAMBO, które jak domyślacie się pochodzi od lamborghini. Jeśli zobaczycie, że na forach, ktoś pisze o LAMBO, nie oznacza to, że właśnie idzie go kupować. Natomiast oznacza to , że liczy on na dobry zarobek, bo kursy posiadanych przez niego kryptowalut zaczęły iść w górę.

FUD
FUD.jpg

FUD jest to skrót z angielskiego fear, uncertainty & doubt, czyli strach,
niepewność i zwątpienie,które zwykle wywoływane jest celowo. Czyli rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji publicznie, tak, aby korzyści czerpał tylko ten, kto je zasiał tzw. manipulacja rynkiem. Jeśli będziecie śledzić wiadomości na bieżąco z czasem sami się o tym przekonacie. W momencie kiedy niektóre z nich okażą się nieprawdziwe, Ci, którzy je zasiali już zarobili. Celowe działanie osób na zasadzie FUD, powoduje, że wygrywają, ponieważ strach często zwycięża ze zdrowym rozsądkiem.

FOMO
FOMO.jpg

FOMO z angielskiego fear of missing out czyli strach przed stratą lub przed tym, że coś Cię ominie. FOMO dotyczy wszystkich aspektów naszego życia. Ludzie którzy mają w życiu "wszystko", żyją w ciągłym strachu, że mogą to stracić.
A jak to się ma do kryptowalut, dotyczy to przede wszystkich traderów, którzy dokonując jakiegoś ruchu, zaraz potem go żałują, bo mogli sprzedać wyżej, mogli poczekać itd. a tak na prawdę to dany trader już zarobił, lecz mniej niż mógł. FOMO dotyczy również osób, które działają w kryptowalutach od niedługiego czasu, a ciągle przeżywają, dlaczego nie zaczęli wcześniej, np. "dlaczego ja nie kupiłem bitcoina w 2009 roku" 😉
FOMO jest to zjawisko bardzo szkodliwe, wpływa to źle na naszą psychikę, bo zamiast cieszyć się tym czym mamy i co już udało nam się osiągnąć, żyć tu i teraz, to ciągle rozpamiętujemy, dlaczego nie zrobiliśmy tego inaczej.

Życzę wam:

  • aby nie dopadło Was FOMO,
  • żebyście się nie dali nabrać FUDsterom,
  • a wasze portfle z kryptowalutami pozwoliły wam na jak najszybsze wybieranie koloru LAMBO.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Trzeba zacząć kolor wybierać :)

·

Ja wybieram złoty 😉

·
·

Dobra ja żółty wezmę :)

dobry materiał dla poczatkujacych :)

·

Dzięki 😉 takie moje zamierzenie, aby przybliżyć temat poczatkującym.

·
·

Super :)

·
·

oby więcej takich postów :) czekam na kolejne ;)

·
·
·

Dzięki na pewno będą!

Fjowe .

·

Dzięki.

Dziękuję i wzjajemnie. Pozytywnie pozdrawiam :-)

·

Również pozdrawiam :-)