Pieniądze - Biznes - Lenistwo

in polish •  last year  (edited)

*Cześć dzisiaj chcę poruszyć kilka ciekawych kwestii. Najciekawszą z nich będzie pytanie "DLACZEGO?!"* Zatem dlaczego mój ostatni post został dodany 4 dni temu? Już spieszę z wyjaśnieniem, jestem z wami od 12 marca, czyli prawie miesiąc. Mimo że mam tu jakieś swoje małe miejsce nie czuję się członkiem społeczności steemit. No bo dlaczego zarabiam tyle a nie więcej ? A no bo na swoje posty poświęcałem nie więcej niż godzinę i nie były to jakieś naprawdę ciekawe niusy.No i tu zaczęło się rozmyślanie i szukanie problemu. Problemem mianowicie jestem ja. Zdałem sobie sprawę, że dodając spam, który jest większością, nie zajdę daleko.

Dlaczego duża liczba z nas stoi w miejscu? Dlaczego jedni mają, a drudzy nie mają ?
No właśnie i tu zaczyna się dosyć spójna nagonka, weźmy sobie takiego pana "X" On ma firmę, która dobrze prosperuje. No i sąsiedzi czy mniejsi przedsiębiorcy mówią i tu podam przykład, myślę, że raczej nikt nie zaprzeczy, bo wielokrotnie spotykałem się z czymś takim.

Bo ten "X" to nakradł, przekombinował na podatkach, ktoś go wypromował, ma szerokie plecy czy rodzice mu dali nie wiadomo co.
Może po prostu ciężko pracował ?
1773346.jpeg
Taka osoba jest z góry szkalowana za plecami. To jest główny powód, dlaczego nasza firma słabo prosperuje czy po prostu mamy mało pieniędzy, lub nasze życie toczy się monotonnie i na tym samym poziomie.
Z góry przez takie myślenie sami siebie spisujemy na straty. Jeśli nie mamy pieniędzy a mamy dwie zdrowe ręce i możliwość pracy to jest to w 100%, nasza wina. Istnieje dosyć duża grupa ludzi, która zamiast starać się, żeby im było lepiej, starają się zaszkodzić innym by Ci byli niżej od nich. Niestety ludzka zawiść i zazdrość nie ma granic. Wielu nie dostrzega zalet tej strony, jesteśmy tu wirtualnymi sąsiadami. Możemy w każdej chwili sprawdzić, ile kto zarabia i po części to nas motywuje. Jednak nie chodzi tu tylko o pieniądze. Widzę wielu wytrwałych, którzy nie zarabiają praktycznie nic i szukają tu inspiracji, którą zapewne wykorzystają w życiu codziennym.
1773346.jpeg
Dlaczego jest tak, a nie inaczej?
Z góry stawiamy się na przegranej pozycji. On ma 1 000 000 złoty, to ja już nie mogę mieć to niemożliwe. No właśnie, jeśli z góry zakładamy, że czegoś nie osiągniemy, to znaczy, że nigdy tego nie osiągniemy. Nie ma takiej opcji, jeśli z góry tak myślimy, nikt nam nie da, bogactwo nie spada z nieba. Pesymistyczne myślenie sprowadza nas na dno. Jeśli ktoś jest szczerze przekonany, że nie zda matury, to jej nie zda i taki jest fakt. Osoba, która będzie dążyć do celu, zrobi wszystko, by ten cel osiągnąć. Każdy potrzebuje odpowiedniej motywacji. Jeśli widzimy, że ktoś ma więcej niż my, staramy się robić wszystko, by nam też było lepiej. Zaczynamy pytać, sprawdzać, analizować i wyliczać. Co zrobić, żeby mi było tak samo, jak jemu. Może warto usiąść i poszukać nowej pracy? Może warto zainwestować ? Znam pewną osobę, która twierdzi, że pracuje w jednej firmie 8 lat i zarabia 2800 złotych i narzeka. Bez wątpienia taka osoba nie osiągnie nic więcej. Tak wygląda marnowanie czasu, jeśli wiemy, że nie awansujemy bez pewnych uprawnień, to pora je zdobyć. Jeśli mamy świadomość, że znajomość języka angielskiego pomoże nam w naszej pracy, to pora się go nauczyć. Na naukę nigdy nie jest za późno. Ktoś mi powie, że nie ma warunków do nauki języka czy środków do zdobycia uprawnień.

Typowy narzekacz...
Ten to dobrze zarabia, bo jest programistą...
Łeee, bo on umie po angielsku...

I tak dalej i jeszcze więcej podobnych przykładów. Ludzie narzekają, bo czegoś nie potrafią i śmiem twierdzić, że to tylko i wyłącznie ich wina.
Niestety istnieją jadowite osoby, które starają się wszystko zniszczyć. Na to nigdy nikomu nie brakuje pomysłów.

1773346.jpeg
Ciekawy sposób na biznes.
SHU_1Y7WL2.jpeg
Koparki Kryptowalut.
Czy opłaca się kupić taki sprzęt ? Widomą rzeczą jest, że wszystko wiąże się z ryzykiem. Taki sprzęt może ulec awarii, możemy stracić nasze pieniądze w mgnieniu oka. Obsługa takiego sprzętu może być trudna. Żadną przeszkodą jest się nauczyć takiego fachu. Wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć. Można łatwo obliczyć czy statystycznie opłaca się kupić taką koparkę. Jaka jest szansa, że sprzęt ulegnie awarii. Zawsze jest ryzyko, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Koszt koparki 10 000 do 15 000 zł. Oczywiście, jeśli pracuje 24h na dobę.
Taki sprzęt będzie się odrabiał kilkanaście miesięcy, ale zawsze jest szansa.
Po odliczeniu wszystkich kosztów miesięcznie schowamy do portfela około 650 złotych.
Sam koszt prądu to około 350 złotych miesięcznie.
Wiadomo, że musimy zapłacić podatek. Giełda pobiera prowizję ale, tak czy siak, wychodzimy na plus.
Obecnie mam zamiar zainwestować w takie cacko. : }

1773346.jpeg
Nie dajcie sobie wmawiać, że czegoś nie da się zrobić, wszystkiego możemy się nauczyć. Cały czas się uczymy, nie wolno utrzymywać, że coś jest niemożliwe, bo w ten sposób nie osiągniemy niczego.Pewna osoba powiedziała mi kiedyś, hej nikt nie zapuka Ci do drzwi i nie zaproponuje Ci super pracy. Musisz sam iść i się o to starać. Trzeba pracować cały czas, musisz działać, przestać narzekać i przerwać monotonie, jeśli chcesz czegoś więcej.
Wiem, że takie podejście zaprowadzi mnie kiedyś wysoko.
Nie trać czasu na plotki.
Weź się za siebie.
ww.jpg
ewe.jpg

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś w komentarzu poda mi kilka ciekawych Polskich kategorii, w których mnie widzicie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Mam takie samo podejście do sprawy, jak i Ty. Polska, to niestety, dziwny kraj... Stereotyp - jak ktoś ma fajną furę, dom, jacht, czy jak jeździ na zagraniczne wycieczki , to na pewno złodziej - pokutuje w polskim społeczeństwie od lat. Inna sprawa, że w części przypadków tak właśnie jest. Ale myślę i mam nadzieję, że ogromna liczba ludzi, którym się lepiej powodzi, zdobyła wszystko pracą własnych rąk. I że każdy może zmienić swe życie na lepsze, tylko musi odrobinę nad tym popracować. A jak nie chce mu się nad tym popracować, to nie powinien narzekać, że inni mają lepiej :)

No niestety tak to wygląda w Polsce, ludzie szukają sensacji. Zamiast podwinąć rękawy i starać się ludzie wolą uprzykrzać komuś życie.