Odmieniona (ZaczytanaNija)

in polish •  last year 

Spojrzała na nią. Leżała na łóżku ochoczo zachęcając do tego, by zrobiła najbardziej znienawidzoną przez nią rzecz. Zapewne to wina matki, która pozwoliła jej wejść do środka.

Niepewnie chwyciła ją w swoje objęcia… i się rozpłakała. Dziewczyna, nielubiana przez nikogo, trudna z charakteru, drażniąca wszystkich wokół uroniła morze łez, gdy dowiedziała się, że ONA zna jej ojca. Ojca, którego jeszcze nie tak dawno pożegnała raz na zawsze.

Otworzyła się przed nią wbrew sobie. Usiadła przy biurku i poznawała jej wnętrze czując, że tata patrzy na nią z góry kiwając głową i mówiąc: ‘’Jestem z ciebie dumny córeczko’’.

Odmieniła ją. Następnego dnia w szkole pojawiła się zupełnie inna uczennica. Uśmiechała się nawet do nauczycieli, którzy szczerze jej nienawidzili. Przeprosiła dziewczynę w okularach, której najbardziej dokuczała. Jednak nikt nie wierzył w to, że się zmieniła.

Przyjdzie czas, kiedy to dostrzegą. – powtarzała jej codziennie.
Mijały tygodnie, a ona wciąż dotrzymywała jej kroku. Przyzwyczaiła się do jej ciągłej obecności. Dodawała otuchy w trudnych chwilach, nauczała, jak należy patrzeć na świat.

Nie zdążyła niestety pokazać innym, że stała się lepszym człowiekiem. Zamknięta w jej historii nie zauważyła nadjeżdżającego autobusu.

Odmieniła ją. Lecz wie o tym tylko dziewczyna i ONA. Książka autorstwa jej kochanego ojca.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!