Steem przetrwa, dlatego bo....steemCreated with Sketch.

in polish •  5 months ago 

Nie wiem dlaczego, ale w ostatnich dniach na naszej platformie można zaobserwować jakąś dziwną obawę o dalsze losy Steema. Kilka dni temu @fervi opublikował artykuł na temat tego czy steem upadnie?. W odpowiedzi nasz niezawodny wróżbita @hallmann napisał tekst Czy Steem nie upadnie? dowodząc, że Steem pójdzie jednak w górę, no chyba, że pójdzie w dół. Po tej jakże cennej, i na pewno trafnej analizie nie można podjąć złej decyzji. Wszak wszystko mamy jak na dłoni. Trzeba z tej wiedzy jedynie skorzystać.

Więc ja korzystam i w momencie gdy niektórzy upłynniają swoje środki i ulatniają się z platformy, ja planuję zwiększenie zasobów Steem Power. Wszak tak tanio nigdy jeszcze nie było. To dobra okazja, by dokupić walutę, zdobywać SP z publikowanych artykułów i dać się zauważyć, zwłaszcza dla nowych użytkowników, nie mających jeszcze aż takiej siły przebicia. Serce mi się kraje, gdy widzę coraz mniej treści naszej platformie, i gdy odwiedzam profile osób, których sposób pisania zawsze ceniłem, a tu informacja, że ostatni post miesiąc, dwa temu...

pulse-trace-163708_640.jpg

Ciężkie czasy nastały dla wszystkich kryptowalut. Niestety w tym świecie wszyscy podążają za bitcoinem. To on dyktuje warunki, a kopanie BTC jest już na granicy opłacalności. Kopalnie upadają i zwijają interesy. Sprzedają swój sprzęt za grosze. Wg. Matta Hougana, głównego analityka Bitwise, 95% aktualnie istniejących projektów kryptowalutowych nie przetrwa bessy.

Ale ja Wam mówię moi drodzy, że STEEM przetrwa. Skąd to wiem. Tak mi podpowiada intuicja. Kobieca intuicja podobno jest niezawodna, cóż, ja jestem tylko facetem, więc owszem, mogę się mylić i wcale nie musicie mi wierzyć. Ale i tak będę tu pisał do końca. A wierzę, że końca nie będzie.

A jeżeli moje przeczucia do Was nie przemawiają to spójrzcie proszę na cyferki. Wspomniany wyżej Matt Hougan przewiduje, że 95% krypto upadnie. Przetrwają tylko największe, najsilniejsze. Obecnie ilość istniejących projektów krypto szacuje się na ok 2 tysiące. Jeżeli miałoby przetrwać tylko 5%, oznacza to, że przeżyje 100 najlepszych projektów (2.000 x 5% = 100). A na którym miejscu jest obecnie STEEM. Wg. coinmarketcap Steem jest aktualnie na miejscu 48. Więc proszę nie panikować a robić swoje :)

A tak całkiem na poważnie. Wiem, że powyższa analiza, marketcap i inne nie są tutaj żadnym wyznacznikiem. Ale sieć Steem to w końcu pierwsza i najprężniej działająca sieć społecznościowa w świecie kryptowalut. Myślę, że ma duży potencjał. Blockchain Steem, przetwarzający niecały milion transakcji na dobę, jest w końcu jednym z najbardziej aktywnych blockchainów, aktywniejszym, niż największe kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Etherum.

To co? Piszmy, komentujmy i głosujmy, bo szkoda czasu na głupoty :)


Post jest ripostą na do wcześniejszych artykułów czy steem upadnie? oraz Czy Steem nie upadnie?


statystyki na podstawie:
https://www.fxmag.pl/artykul/95-kryptowalut-nie-przetrwa-pekniecia-banki-spekulacyjnej
https://coinmarketcap.com/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ok, bo nie wiem czy ktoś tak w pełni zrozumiał założenie mojego wpisu.
Ja nie mówię, że Steem na pewno upadnie (w sensie kiedyś na pewno xD), ale to, że są osoby, które mają wiedzę co się dzieje w sieci będą milczeć jak grób, a Ty musisz z przecieków się dowiadywać, że coś się dzieje.

Może grupy interesów wiedzą, że to koniec Steema (i tak dalej), sprzedają go masowo, a Ty będziesz kupował martwe tokeny :D Tego nie wiem (żeby nie było).

Dostałem pozwolenie od jesta (witness), który chyba jako jedyny opublikował wewnętrzny chat na przetłumaczenie tekstu i wrzucenie go po Polsku.


Ale to jako disclaimer, co do tekstu :P

Kobieca intuicja podobno jest niezawodna, cóż, ja jestem tylko facetem, więc owszem, mogę się mylić i wcale nie musicie mi wierzyć. Ale i tak będę tu pisał do końca.

Nowoczesna medycyna ... :D

jest w końcu jednym z najbardziej aktywnych blockchainów, aktywniejszym, niż największe kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Etherum.

Jasne, ale to dlatego, że wszystko tutaj robi się na blockchain. Mogę zrobić Bitcoinem miliony transakcji dziennie (sam), ale to nie znaczy zarazem, że jest to jakoś sensownie wykorzystane.

!tip 0.2 hide

@fervi, ja myślę, że wszyscy zrozumieli Twoją intencję. Po prostu tak się złożyło, że temat tak jakby trochę "na czasie", a Twój post stał się takim punktem zaczepienia ;) Gdybyś wiedział, że Steem na 100% niebawem dokona żywota, to pewnie już dawno by Cię tu nie było. A tym czasem jesteś i działasz dość aktywnie.

Ja nie zrobiłem tu majątku niestety (a może stety) i dużych kwot też nie planuję "inwestować". Może dlatego też łatwiej jest mi po prostu pisać, niż komuś, kto ma wiele tokenów i może więcej stracić.
Mój wpis również nie może być traktowany jako pewnik, bo nikt nie wie, co się wydarzy, a fakty, o których wspomniałem pewnie na niewiele się zdadzą. BTC jednak dzisiaj rysuje ładną kreskę w górę przebijając pierwsze opory. Wiem, to kropla w morzu, ale jednak jakiś promyczek nadziei :)

Cześć!
Witaj na tagu #pl-emocjonalnie. Cieszę się, że dołączasz do emocjonalnej strony Steema. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.


Autorzy postów na naszym emocjonalnym tagu są nagradzani głosem noisy, mmmmkkkk311, diosbot oraz planter.
@nieidealna.mama

Congratulations @verticallife! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 60 posts. Your next target is to reach 70 posts.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!