Kawa + Kot = Kocia Kawiarnia

in polish •  2 years ago 

Pierwsza kocia kawiarnia powstała w 1998r w Tajwanie. Pomysł ten powstał, ponieważ w tamtych rejonach ludzie nie mogą sobie pozwolić na zwierzęta. Mają małe mieszkania i są tak bardzo zabiegani i skupieni na pracy że nie mają czasu opiekować się pupilem.

kk.jpg

Do polski zawitały w 2015r. Pierwsza kocia kawiarnia powstała w Krakowie. Takie kawiarnie to naprawdę fajna sprawa zwłaszcza dla miłośników kotów. Można tam wypić kawę czy zjeść ciasto, a jednocześnie pobawić się z kotkami. Jest to dobre miejsce na odpoczynek.

bb.jpg

Kotki mają tam swoje miejsca do spania i zabawy. Mimo że w lokalach są koty panuje tam czystość i porządek. W takiej kawiarni obowiązują pewne zasady.
Główną z nich jest nie męczenie kotów. W niektórych są jeszcze zakazy brania kotów na ręce lub wstępu dzieciom. Nie dziwię się są to jednak żywe stworzenia i trzeba o nie dbać.

ss.jpg

Przy wybieraniu miejsca na taką kawiarnie trzeba brać pod uwagę dostosowanie dla kotów. Muszą być okna i zabezpieczenia żeby koty nie uciekły.
Aktualnie w Polsce znajduje się kilka takich kawiarni.

gg.jpg


W Japonii została zorganizowana kocia kawiarnia w pociągu. Taka akcja odbyła się jak na razie tylko raz. Bilety zostały wyprzedane w kilka godzin. Sama podróż trwała około 3 godziny. W akcji uczestniczyły koty które zostały uratowane przed uśpieniem.

mm.jpg


zdj. google grafika

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

A mozna Cie tam spotkac? ;>

·

Na pewno zajrzę do takiej kawiarni, gdy będę przejazdem.

Słyszałam o tym, ale nigdy jeszcze w takiej nie byłam. Może uda mi się w przyszłym tygodniu taka odwiedzić w Warszawie. Uwielbiam koty i zwłaszcza ich usposobienie. Chodzą swoimi ścieżkami i nie dają się w pełni poskromić. Niektórzy mówią ze koty sa takie, ze jak ma się je u siebie w mieszkaniu to one patrzą na nas jak to my byśmy byli gośćmi w ich domu i jakbyśmy my mieli im służyć, coś w tym jest. Taka ich natura :)

·

Zawsze warto przeżyć coś nowego :) A może się okazać to miłym zaskoczeniem. Mam kota i dobrze rozumiem :)

·
·

Miałam już kiedyś kotka, teraz po prostu nie miałabym go z kim zostawiać podczas wyjazdów, często dłuższych niż tylko weekendowe :)

w Krakowie też mamy taką :)

·

Myślałam ze w Polsce tylko w Warszawie a tu jeszcze w Krakowie, w jakiej lokalizacji?

·
·
·
·
·
  ·  2 years ago (edited)

dziękuję :) następnym razem jak będę w Krakowie to się wybiorę. Uwielbiam kotki a nie mogę ich u siebie teraz mieć :)

·
·
·
·

Zapraszam do Krakowa :)

Pierwsze słyszę o takiej kawiarni, dzięki, i dowiedziałem czegoś nowego.

In ancient Egypt, when a family cat died, all family members would shave their eyebrows as a sign of mourning.

·

Ooo dzięki :) Na pewno przeczytam

W Gdańsku też już jest :). Pozdrawiam

Koty przeszkadzające w piciu kawy? Nigdy! :)