Dziwne muzea

in polish •  last year 

Muzeum Toalet - Nowe Delhi (Indie)
Tak ogromna liczba toalet została zebrana przez indyjskiego socjologa Bindeshwar'a Pathak'a. Przy każdym sedesie jest opisana jego historia. Znajdziemy tam nocniki, bidety czy klozety. Najstarszy jest z 1145r.

11.jpg

22.jpg


Muzeum zupek chińskich- Yokohama (Japonia)
Znajduje się tak wiele opakowań po zupkach chińskich o przeróżnych smakach. Można tam także zobaczych reklamy zupek chińskich i jak się je przygotowuje. Chodź mówi się na nią zupka chińska tak naprawdę została wymyślona w Japonii więc tam powstało muzeum. Znajduję się tam też kuchnia w której samemu można przyrządzić zupkę.

11.jpg

22.jpg


Muzeum solniczek i pieprzniczek- Gatlinburg (USA)
Muzeum ma w posiadaniu ponad 20 000 solniczek i pieprzniczek zebranych z całego świata. Znajduję się tam także dość spora kolekcja młynków do pieprzu. Zebrało to wszystko pewne małżeństwo. Nie było już miejsca trzymać tego w domu więc otwarli muzeum.

11.jpg

22.jpg


Muzeum Star Wars- Witaszyce (Polska)
Wystawa poświęcona Gwiezdnym Wojnom jest połączona z wojnami Napoleońskimi. Muzeum znajduje się w podziemiach, więc u góry mieszka Napoleon, a w podziemiach Skywalker. Jest to największa w Polsce kolekcja przedmiotów z sagi, bo aż ponad 1 000 eksponatów. Organizują są tam imprezy o tematyce Star Wars.

11.jpg

22.jpg


Muzeum słoniny- Lwów ( Ukraina)
W środku znajduje się sztuka współczesna wykonana ze słoniny. Znajdziemy tam m.in. nos Mikołaja Gogola wykonany ze słoniny czy usta Marylin Monroe. Eksponaty są przechowywane w dużych przeźroczystych lodówkach. Jest tam także mała restauracja w której można spróbować dań ze słoniny.

11.jpg

22.jpg


zdj. google grafika

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ciekawe czy w muzeum zupek instant są polskie produkty?

A to muzeum Star Wars to jest oficjalnie zaakceptowane przez Disneya?