#MorningMarketCall - podsumowanie ankiety

in polish •  2 years ago 

pexels-photo-265087.jpeg

Tydzień temu utworzyłem ankietę, w której pytałem moich Czytelników i Słuchaczy o znajomość analizy technicznej oraz jak mogę ulepszyć prowadzone przeze mnie #MorningMarketCall. Dziś przyszedł czas na podsumowanie wyników ankiety i decyzji jak w najbliższej przyszłości będą wyglądały nasze spotkania. W ankiecie wzięło udział 32 osoby. Bardzo Wam dziękuję!

Co to jest #MorningMarketCall ?

Są to cotygodniowe spotkania organizowane na platformie Discord. W każdy poniedziałek, punktualnie o 20 spotykamy się i przy użyciu analizy technicznej omawiam wybrane kryptowaluty. Podczas podcastu prezentuję własną opinię, odpowiadam na pytania i dzielę się doświadczeniami. Najpóźniej następnego dnia umieszczam podsumowanie w formie tekstowej wraz z omawianymi wykresami. Jeśli chcesz do nas dołaczyć wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

Wyniki ankiety

Pytanie 1. Jak określasz swoją znajomość analizy technicznej?

Odpowiedź na to pytanie pomogła mi określić Waszą znajomość analizy technicznej. Nie będę dokładnie omawiał wyników, ale mogę powiedzieć, że zdecydowana większość oceniła swoją znajomość pomiędzy 1-5 (gdzie 1 – bardzo słabo; 10 – bardzo dobrze). Dzięki temu wiem, że w wielu przypadkach warto zacząć od podstaw dzięki czemu część Słuchaczy utrwali sobie wiedzę a druga część zdobędzie niezbędne informacje.

Czy przygotowywane przeze mnie analizy są dla Ciebie zrozumiałe?

Ponad 65% ankietowanych wysoko oceniła przygotowywane przeze mnie analizy. Pozostała część ocen mieści się w zakresie 4-7 co nie jest najgorszym wynikiem, ale mam nad czym pracować.

1.png

Czy przygotowywane przeze mnie artykuły (poza analizami) są przydatne?

Raz na jakiś czas umieszczam dodatkowe wpisy w postaci komentarz do bieżących wydarzeń lub proste artykuły, w których opisuje wybrane narzędzie analizy technicznej. Prawie 70% ankietowanych wysoko oceniła przydatność takich artykułów. Z pewnością będą one pojawiały się w przyszłości. Jedna osoba wystawiła mi najniższą ocenę.

2.png

Jakich treści brakuje i czego chciałbyś się dowiedzieć?

W tym pytaniu zasugerowałem odpowiedzi, ale też dałem możliwość umieszczenia własnej propozycji. Poniżej umieszczam wyniki.

3.png

Oczywiście każda z wyżej wybranych odpowiedzi zostanie opracowana i omówiona, ale! Uważam, że wymagają one pewnego uporządkowania. Proponuję następujące rozwiązanie:

  • Podstawy analizy technicznej
  • Formacje
  • Formacje świecowe
  • Teoria fal Elliota
  • Poziomy Fibonacciego
  • Średnie
  • Oscylatory/Wskaźniki
  • Technika Ichimoku

Chodzi o uporządkowanie wiadomości, ciężko będzie omawiać np.: poziomy Fibonacciego bez wiedzy czym są poziomy wsparcia i oporów. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o takiej kolejności.

W jakiej formie chciałbyś otrzymywać przekazywaną przeze mnie wiedzę?

37,5% ankietowanych odpowiedziała, iż forma, w której aktualnie są prowadzone spotkania jest odpowiednia i nie chcą jej zmieniać. Ale równie ważne dla mnie są dwie odpowiedzi czyli:

  • Filmy na youtube – 28,1%
  • Webinar na żywo – 21,9%

Jeśli chodzi o filmy na youtube, wspominałem kiedyś, że będą się one pojawiać. Niestety do tej pory nie pojawił się ani jeden film i wyjaśnienie jest dość proste – brak odpowiednich umiejętności. Dlatego jeśli wśród Was jest ktoś kto mógłby mi nieco pomóc bardzo proszę o wiadomość albo na Discord, albo w komentarzach, albo na [email protected] . Ciężko przygotować film z naszego spotkania i umieścić go na yotube, dlatego będę umieszczał tam filmy w skrócie opisujące sytuacje na wybranej kryptowalucie.
Webinary to bardzo fajny pomysł, ale przy tej skali użytkowników lepiej zachować aktualną formę prowadzenia spotkań. Natomiast nie wykluczam, że w przyszłości pojawią się webinary. A jeśli webinary to również i youtube :)

4.png

Ostatnie dwa pytania

były to pytania typowo poglądowe. Chciałem poznać Waszą opinię i uważam, że odpowiedzi nie wymagają większego omówienia.
Bardzo dziękuję Wam za miłe słowa. Pozwolę sobie zacytować dwie opinie umieszczone przez Was :

„Twoje mmc to jedno z najlepszych i najbardziej przydatnych narzędzi jakimi posługuje się do poszerzania swojej wiedzy na temat kryptowalut,zawsze stanowią bazę do tego co potem czytam, zaznaczyłem opcje YouTube, ponieważ nie zawsze mogę uczestniczyć w wydarzeniu, a same artykuły nie zawsze oddają w pełni to co przekazujesz. Oby tak dalej ! „

„Chciałem tylko napisać, że bardzo doceniam poswięcony przez ciebie czas dla nas :) „

Podsumowanie

Proponuję aby wprowadzenie zmian nastąpiło 18.09.2017 r. Dlaczego nie od przyszłego tygodnia? Ponieważ chciałbym dobrze przygotować się do tych spotkań, tak aby to czego się dowiedzie było dobrze zaprezentowane. Za każdym razem będę starał się umieszczać dużą liczbę przykładów.
Każde spotkanie będzie poprzedzone agendą, którą będę umieszczał na portalu wykop.pl pod tagiem #morningmarketcall - oraz na kanale Discord.
Ze względu na to, że część spotkania będzie poświęcona teorii będę analizował mniej kryptowalut. Będę starał się to zrekompensować podczas pisania analiz na beatcoin.blog. Po każdym spotkaniu, tradycyjnie, będę umieszczał podsumowanie na steemit :)

Dotacje

Postanowiłem, że nie będę wprowadzał mikropłatności, ale uruchomię dotacje. Poniżej umieszczam adresy BTC i ETH. Kanał będzie utrzymywany z dotacji oraz Steemit.

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @uzamkniete! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the total payout received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

sporo pracy w to wkladasz - tak to wyglada

Nie powiem, przygotowanie nie zajmuje 5 minut, a znacznie więcej czasu. Teraz pewnie będzie jeszcze więcej. Ale cieszę się, że są ludzie, którzy chcą posłuchać coś nie coś o AT, dzięki czemu powiększą swoją wiedzę i mam nadzieję skuteczność. Ciekaw jestem jak wyjdą te spotkania :)

Super pomysl! Dzieki!

Również dziękuję! :) Zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu.