Co się stało z pieniędzmi ze steema?

in polish •  2 years ago 

Przez ostatnie kilka miesięcy inwestowałem w alternatywne kryptowaluty. Część pieniędzy przeznaczonych na inwestycje pochodziła ze steema, a część z darowizn od widzów/czytelników.

Oto, co stało się dalej z tymi pieniędzmi (ostatecznie, zwrot z inwestycji to ponad 300%)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zapłaciłeś podatek dochodowy?

Miszcz ciętej ripsoty :D

Podziwiam i szanuję Twoją postawę. Brawo :)

To co zrobiłeś pokazało jak ogromne masz serce! Bo czy były by to siaty ubrań czy dwie bluzy to liczy się pamięć i gest. Dziękuje że znajdują się jeszcze takie osoby

Bardzo dobra postawa, brawo Ty.

No to wklejamy Mateusza 25 ;)

31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! 35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; 36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". 37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

A zatem nie do końca masz rację co do tej nagrody...

Tak czy owak brawo za postawę. Swoją drogą u nas w rzeszowskim lokalu też kiedyś gotowali zupę na placu (rzeszowska wersja Zupy na Plantach). I to nawet nie o samą zupę chodziło, czy o te ubrania, tylko o samo wyjście do bezdomnych, pokazanie im, że nie są zupełnie sami. Najgorszy bowiem jest marazm i niewiara w to, że może być lepiej. A samemu często trudno cokolwiek zmienić.

WOW. Szacunek się należy!

Wyrazy szacunku i pozdrowienia.

Brawo, brawo i szacunek !! Nie znamy się osobiście ale musisz wiedzieć że od kilku miesięcy próbuję zmieniać myślenie ludzi, którzy mówią o bezdomnych to co ty przytoczyłeś i oczywiście także przywołuję postawę Jezusa. Postawę pełną miłości, troski, miłosierdzia , dobra i ciepła względem drugiego człowieka. Uwierz mi że dostałem mnóstwo odpowiedzi pod moimi postami właśnie o dawaniu bezdomnym wędki a ryby bo to im bardziej szkodzi niż pomaga...Dla mnie to jakaś totalna bzdura ..ale właśnie bardzo dokładnie wytłumaczyłeś to na swoim filmiku; nawet jeżeli to jest pomoc doraźna to jest to pomoc potrzebującym, która nie raz może uratować życie. Zgadzam się kompletnie ze wszystkim co powiedziałeś w tym video i cieszę się że wreszcie są ludzie , którzy pokazują takie rzeczy a nie tylko swoje sukcesy. Bardzo ci dziękuję za to co zrobiłeś, dziękuję ci w imieniu tych ludzi, do których trafia te rzeczy ale przede wszystkim za to że postanowiłeś nagrać o tym video i że zawarłeś w nim właściwie wszystko. Niech Cię Bóg błogosławi !! Odezwij się do mnie. Pozdrawiam.

300%, gratuluje oby udało Ci się zdobyć jeszcze więcej!

szacunek za postawę! ;)

Buen video, good video :)

Jestem pod wrażeniem ile ma Pan w sobie pozytywnej energii i chęci niesienia pomocy innym.

Szacunek ;). Oby tylko więcej takich wzrostów.

Aż wstyd się przyznać że sam zawsze miałem podejście typu "są sobie winni, niech się wezmą do roboty". Dzięki za pokazanie mi tego problemu z innej perspektywy, dałeś mi do myślenia. Pozdrawiam.

Wow, super akcja, jesteś wielki :) I dzięki za to małe kazanie, moje chrześcijaństwo jest niestety ciągle dużo bardziej teoretyczne niż praktyczne...

Tak z ciekawości, zakładam, że gdzieś już o tym wspominałeś, ale pod tym filmikiem o ciekawostkach z Biblii ktoś komentował, że "nie wchodzisz w polemikę z katolikami" - to jakiego wyznania jesteś, jakiegoś protestanckiego? (to by się zgadzało, bo tak słyszałem, że protestanci dużo lepiej znają Biblię niż katolicy :)

Jestem chrześcijaninem ewangelicznym - baptystą. Prawdą jest, że w swoich filmach unikam tematów, które mogłyby zranić lub obrazić katolików.

Wiele dogmatów katolickich nie ma pokrycia w Biblii, lub nawet jest z nią sprzecznych. Tylko po co ja mam je rozgrzebywać? Napięcie między katolikami i protestantami już i bez tego jest duże ;)

Ja tam w sumie nie rozumiem, czemu w ogóle są napięcia, nie przyszłoby mi do głowy, żeby kogoś hejtować za to, że właściwie wierzy mniej więcej w to samo, tylko pewne rzeczy trochę inaczej interpretuje, o ile on sam mnie nie atakuje :) No ale ja jestem ogólnie z tych bardziej liberalnych, co bardziej zawzięci pewnie by mi wytłumaczyli, że to dlatego, że za mało rozumiem ;)

co bardziej zawzięci pewnie by mi wytłumaczyli, że to dlatego, że za mało rozumiem ;)
A może ci bardziej zawzięci się mylą, czy to jest ważne jakiej wiary jest człowiek, czy to że czyni dobro. Nie rozumiem tego.

Nie rozumiem dlaczego są takie napięcia, wszyscy wierzymy w Jednego Boga, jestem katolikiem nie praktykującym, wierzę w Boga ale nie w kościół. To dlaczego mój Bóg ma być lepszy od Twojego. Bóg jest jeden. To ludzie są inni.

wielki szacunek

Takie podejscie wzbudza usmiech i zachęca do zastanowienia sie nad swoimi postawami, fajnie!

Świetna inicjatywa, bardzo dziękuję za przypomnienie sensu życia i przywrócenie wiary w drugiego człowieka. Brawo 👏

Dziękuję @unknow.

Super i szacun ogromny !!!

Fajne wykorzystanie funduszy. Popieram :-)

Pytanie czy faktycznie ubrania są potrzebne jeśli mówiłeś, że jest ich tam dużo.

No i chyba przesadziłeś z 93%: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio%C5%82y_i_inne_zwi%C4%85zki_wyznaniowe_w_Polsce#Podstawowa_statystyka_religii_w_Polsce_na_pocz%C4%85tku_XXI_wieku

A myślę, że jest ich mniej niż kiedyś. Ale ja jako ateista też pomagam i nie trzeba tego wiązać z religią ;-) Zresztą WOŚP potrafi pokazać ile jesteśmy w stanie podarować.

Ogromny szacunek dla Ciebie i ludzi Twojego pokroju. Myślę że niewielu na odwagę robić takie rzeczy. Pozdrawiam.

To bardzo dobry film i post tak przy okazji też.
Dzięki :D

brawo!

Konkretny z ciebie facet! Z tym swiatem masz racje. Kazdy patrzy na kogos zamiast dzialac.. Pozdrawiam

Nie znam Pana, ale powiem, że to dobra robota Brachu!

Wow !!
Zdobyć 300% to jest naprawdę nieezły wyczyn, noi zysk oczywiście ! :)
Życzę kolejnych 300 % Procent :P

Za postawę odemnie up repost i promo ^^

brawo ty :)