Wybór szkoły po gimnazjum

in polish •  5 months ago

Witam, aktualnie stoję przed ciężkim wyborem w dodatku z małą ilością czasu.  Jest to wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Wszyscy wokoło mówią, aby odpuścić sobie liceum bo po 3 latach nie ma się żadnego doświadczenia/zawodu. Tutaj zaczyna się mój problem bo zgadzam się z nimi po części, a więc zostaje technikum.

Aktualnie jestem zainteresowany ekonomią(wydaję mi się to złym wyborem jeżeli będę się znał tylko na ekonomii i prowadzeniu firmy) ale ze świadomością, że w Polsce w szkołach wyższych będę musiał się ścierać z osobami o poglądach marksistowskich postanowiłem odpuścić technika ekonomistę i uczyć się tej nauki na własną rękę z książek(odrzuciłem też informatyka jak i logistyka bo nie uważam, żeby było to coś co mnie kręci). Uznałem, że rozszerzona geografia to nie to co mi pomoże w przyszłości, a więc zostały mi kierunki z rozszerzoną fizyką. Nigdy się nią nie interesowałem ze względu na nauczycielkę. Można powiedzieć, że zniechęciła mnie do tego przedmiotu(w zasadzie nie przykładałem się do niego starczało mi byleby było 3/4) jednak jestem gotowy zakuwać przez te 4 lata, żeby zdobyć ciekawą pracę.

Mechatronik? Elektryk? Elektronik? te pytania zadawałem sobie jeszcze dzisiaj rano uznając, że dzięki mechatronikowi zostawię sobie drzwi do czegoś związanego z robotami. Jednak w trakcie lekcji wpadłem z kolegami na pomysł, żeby pójść w profil technik budownictwa(jest rozszerzona fizyka) i otworzyć firmę budowlaną i tutaj zaczynają się moje pytania. 

Jako że będę miał rozszerzoną fizykę i planuje napisać z niej dobrze maturę, aby dostać się na studia(tu jeszcze nie wiem zgaduje, że jakieś zaoczne jeżeli wszystko wypali) budownictwo to będzie jedyna dziedzina powiązana z fizyką w jakiej sobie wtedy poradzę, czy raczej bez problemu będę mógł spróbować czegoś innego?

Wiem, że uprawnienia po samym technikum będą słabe.

Jak myślicie budownictwo to dziedzina w której warto się edukować w dzisiejszych czasach czy jest coś mniej wymagającego, ciekawszego a do tego lepiej płatnego? 

Czy może lepiej jest mieć fach w ręku i kształcić się dodatkowo w tym kierunku i zostać osobą znającą się na ekonomii(bez papierka)+osobą znającą się na budownictwie(która to zdobywa coraz to lepsze uprawnienia i prowadzi biznes wraz z kolegami)?

Proszę o podzielenie się swoją opinią na ten temat(może wyprowadzić mnie z jakiegoś błędu)

Aktualnie nie mam więcej pytań, ale pewnie pojawią się w ciągu następnego dnia. 

(dodałem zdjęcie aby zaciekawić moim pytaniem jakąś osobę, która by sie podzieliła opinią na ten temat źródło:http://www.pbozg.pl/pl/oferta/budownictwo.html)Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Budownictwo to na pewno taka branża gdzie można sporo zarobić. Wystarczy być ogarniętym w tym co się robi i uczyć się u fachowców, którzy na budowie nie odwalaja fuszery i nie piją. Czy po skończonej szkole technicznej z papierem i dobrze zdaną maturą będziesz skazany dalej na budowlanke? Nie! Będziesz mógł pójść na każde studia. Jak zdasz biologie to i na medycyne możesz pójść :p
Wszyscy początkujący budowlańcy czy elektrycy (moja branża) mowią tylko o tych uprawnieniach. Uwierz mi, będąc kierownikiem budowy nie zostaje się tak łatwo a trochę życia na zdobycie papierów trzeba zmarnować. Dużo lepiej np wychodzą na rynku tacy, którzy faktycznie coś robią fizycznie niż chłopaczki po politechnice co to cegły widzieli ino na rysunku technicznym :)

·

Dziękuję za odpowiedź