Kurs Podstawy Bitcoin - czym jest i jak działa górnictwo?

in #polish2 years ago

Podstawy Bitcoin!.jpg

Naprawdę cieszę się, że tu jesteś i że nadal śledzisz to, co dla Ciebie przygotowałem.

W ostatniej części bardzo uważnie spojrzeliśmy na podstawowe cechy Bitcoina i to, co czyni go bardzo, bardzo różnym od innych form walut. W rzeczywistości, jak już wiesz, różnice są tak wyraźne, że trudno w to uwierzyć.

Wiele osób dosłownie siada i drapie się po głowie ze zdumienia, gdy dowiadują się, ze możesz wysyłać Bitcoiny zakodowane za pomocą zbudowanego w domu radia krótkofalowego (tak, ludzie to zrobili!). Fenomen Bitcoina to prawdziwa rewolucja…

Nie zniechęcaj się, jeżeli jeszcze nie “łapiesz” lub jeśli dopiero zaczynasz ogarniać koncepcję Bitcoin i technologii Blockchain – masz czas i jestem tu dla Ciebie, by Ci w tym pomoc.

Dzisiaj kontynuujmy podnoszenie poprzeczki i rzucimy okiem na wydobycie Bitcoinów, ponieważ jest to istotna część twojego zrozumienia tego tematu.

Jak działa górnictwo?

Bitcoin jest rozproszonym systemem typu peer-to-peer, a Bitcoiny tworzone są w procesie popularniej zwanym “wydobywaniem” (minningiem). Każdy uczestnik kopalni Bitcoin może być nazywany “górnikiem”. Innym terminem, który był używany w przeszłości jest “utrzymywanie ” i ci, którzy uczestniczą w sieci Bitcoin, często nazywani są “opiekunami “, jednak obecnie najczęściej spotykanym określeniem jest po prostu górnik.

Górnictwo nie jest trudne do zrozumienia, ponieważ jest to po prostu proces w którym komputery próbują rozwiązać problemy matematyczne. Teraz w procesie wydobycia są dwie ważne zasady: po pierwsze problem matematyczny jest trudny do rozwiązania, a po drugie, górnicy konkurują, aby rozwiązać problemy matematyczne przed sobą.

Można powiedzieć, ze jest to zasadniczo wyścig pomiędzy uczestnikami wydobycia, aby zobaczyć, kto może nie tylko przetwarzać transakcje Bitcoin najszybciej, ale jednocześnie odkrywać rozwiązania tych złożonych problemów matematycznych. Zwycięzca wyścigu służy nie tylko sieci Bitcoin poprzez walidację transakcji pomiędzy uczestnikami sieci, ale także jest nagradzany za poświęcony czas, wysiłek i inwestycje w rozwiązywanie tych problemów. Za kazdy potwierdzony blok obecna nagroda wynosi 12,5 BTC.

Wreszcie technologia ściśle związana z Bitcoinem to “Blockchain”, jednak nie będziemy się za bardzo wgłębiać w tym kursie w ten temat. Technologia Blockchain jest naprawdę fascynująca i mógłby powstać osobny kurs opisujący ją. Na razie wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że Blockchain jest rozproszoną księgą, zapisem wszystkich transakcji Bitcoinowych, które kiedykolwiek miały miejsce w sieci, i te rekordy są sprawdzane przez górników.

Jedną z najciekawszych rzeczy w Blockchainie jest to, że zasila wiele cech Bitcoina, takich jak bycie odpornym na manipulacje i oszustwa. Jak to możliwe? Każda transakcja jest potwierdzana przez kilku uczestników sieci, a wykonane transakcje zostają zapisane w Blockchain na zawsze.

Dlaczego górnictwo jest coraz bardziej popularne?

Możesz zacząć rozumieć, że górnictwo jest tak atrakcyjne dla ludzi (i organizacji), ponieważ istnieje prawdziwy potencjał zarobku Bitcoin za ich pracę. W oparciu o algorytm programistyczny i protokół, nagrody Bitcoin są przyznawane górnikom co około dziesięć minut, co reguluje dostarczanie oraz wydawanie Bitcoinów i zmniejsza o połowę stawkę Bitcoin mniej więcej co cztery lata. W związku z tym istnieje skończona liczba Bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte, a liczba ta wynosi 21 milionów, co nastąpi około 2140 roku. Dlatego można usłyszeć, że Bitcoin jest “deflacyjnym instrumentem finansowym”, w przeciwieństwie do wszystkich innych walut. , które są zasadniczo inflacyjne.

Najważniejszą częścią wydobywania Bitcoin jest to, ze dysponując odpowiednim sprzętem możesz go wydobywać w praktycznie każdym miejscu na ziemi. Tak wiec poza wysyłaniem I odbieraniem, możesz go również tworzyć. Właśnie dlatego możesz naprawdę być własnym bankiem, emitującym walutę, która ma prawdziwą wartość i użyteczność bez pozwolenia i bez centralnego organu kontrolującego.

Hmm, czy będzie nadużyciem, jeżeli jeszcze raz użyje słowa “rewolucyjny” ?

Kolejna część juz niebawem! Daj proszę znać w komentarzu, czy to, co do tej pory opisalem jest zrozumiałe i czy ci się podoba - będę bardzo wdzięczny! :-)

Sort:  
UpvoteBank
Your upvote bank
__2.jpgThis post have been upvoted by the @UpvoteBank service. Want to know more and receive "free" upvotes click here

Congratulations @tkolpaczek! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 1000 upvotes. Your next target is to reach 2000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

No to jedziemy z tym! :-)

Bardzo jasno wytłumaczone ! Czekam na kolejny artykuł :)

Posted using Partiko Android

Cieszy mnie, że się spodobało :-)