Stare Gry - #7 - The Lion King

in polish •  last year

Witam!

Ostatnio było o króliku, to dzisiaj o lwie.

The Lion King - komputerowa gra platformowa będąca adaptacją znanego filmu animowanego Disneya, wydana przez Virgin Interactive w 1994 roku. Gracz wciela się w niej w lwa Simbę, którego zadaniem jest pokonanie wuja Skazy, uzurpatora tronu królewskiego.

Liczba etapów i poziomy trudności

Gra składa się z 10 etapów, z których każdy odpowiada danemu epizodowi z filmu. Do wyboru są trzy poziomy trudności.

Etap 1 - The Pridelands

W tym etapie naszymi wrogami są kameleony, jakieś dziwne jeże jakby, niebieskie wybuchające żuczki, a na końcu hiena. Pokonać przeciwnika można poprzez skoczenie na niego, czasem przydaje się ryczenie.

Etap 2 - Rycz na małpy

W tym etapie m.in przeskakujemy na głowach żyraf, ujeżdżamy strusia, ryczymy na małpy aby nas rzucały w dobrym kierunku, skaczemy po nosorożcach.

Etap 3 - Cmentarzysko słoni

W tym etapie naszymi głównymi wrogami są hieny i sępy.

Etap 4 - Panika

W tym etapie uciekamy przed stadem antylop (gnu chyba). Musimy uważać na również na kamienie pojawiające się na drodze.

Etap 5 - Wygnanie Simby

W tym etapie powracają przeciwnicy z etapu 1., musimy także uważać na spadające kamienie.

Etap 6 - Hakuna Matata

Tu mamy kameleony, jakieś żaby, pająki. Najtrudniejszą częścią etapu jest wodospad, po którym musimy zmierzyć się z gorylem.

Etap 7 - Przeznaczenie Simby

W tym etapie Simba jest już dorosły. Zmienia się jego sposób walki, potrafi wyprowadzać ciosy. W tym etapie musimy zmierzyć się z dobrze znanymi już hienami, pojawiają się także jaguary i małpy. Co ciekawe, orzeszek rzucony przez małpy powoduje takie same obrażenia, co ugryzienie hieny, czy lamparta.

Etap 8 - Bądź przygotowany

Tutaj życie oprócz hien i lampartów uprzykrzają nam również nietoperze, a także lawa wydobywająca się z wulkanów, czy kapiąca z sufitu.

Etap 9 - Powrót Simby

Tutaj jedynymi przeciwnikami są hieny, jest ich od zarąbania. W tym etapie przechodzimy przez różne jaskinie.

Etap 10 - Skała dumy

W ostatnim etapie pojawia się nasz główny wróg - Skaza. Musimy się z nim zmierzyć trzykrotnie. W dwóch pierwszych walkach ucieka on po chwili, a w ostatecznej potyczce musimy zrzucić go ze skały.

Bonusy w grze

Po zebraniu różnych robaków i znaczków, możemy wzmocnić zdrowie, siłę ryczenia, otrzymać dodatkowe życie, ,,continue'', a także zyskać dostęp do bonusowych etapów, w których gramy jako Timon lub Pumba.

Moje doświadczenie z grą

Grę przeszedłem kilkakrotnie, na każdym etapie trudności. Jest dosyć łatwa, jednak emocjonująca. Standardowo zapraszam do komentowania.

Do zobaczenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Męczyłem mocno grę na Sedze MegaDrive :) Posiada świetną animację, podobnie jak Alladyn. Najbardziej zapadł mi w pamięci etap 4, w którym uciekamy przed antylopami. Pewnie dlatego, że był dla mnie dość trudny ;)