Stare Gry - #5 - Warcraft II - Tides Of DarknesssteemCreated with Sketch.

in polish •  last year  (edited)

Witam!

W piątym odcinku z serii zaprezentuję drugą część kultowej serii strategii czasu rzeczywistego Warcraft, wydaną w 1995 roku przez Blizzard Entertainment.

Spytacie może czemu dwójka, a nie jedynka? Odpowiedź jest prosta - w dwójkę grałem, a w jedynkę nie.

Fabuła gry

Od pamiętnej wojny pomiędzy orkami a ludźmi minęło sześć długich lat, ale „zielona zaraza” doskonale pamięta o sromotnej porażce. Skorzystawszy z pomocy armady potężnie uzbrojonych statków, orkowie ponownie docierają do granic królestwa ludzi i marząc o zemście jeszcze raz chwytają za topory, aby wybić do nogi jego mieszkańców. (gryonline.pl)

Tryby gry

W trybie jednoosobowym mamy do wyboru dwie kampanie - jako ludzie lub jako orkowie. Każda kampania zawiera 14 misji, które są rozgrywane na różnych mapach. W tryb wieloosobowy nie grałem, wiec się nie wypowiem. Istnieje również możliwość stworzenia własnego scenariusza.

Jednostki występujące w grze

Podstawową jednostką w grze jest wieśniak. Werbujemy go w budynku zwanym Town Hall u ludzi i Great Hall u orków. Jego zadaniem jest pozyskiwanie surowców, stawianie budynków, a w skrajnych przypadkach walka.

W grze występują różne rodzaje wojowników. Możemy je werbować w koszarach (po 4 typy dla każdej rasy), portach (po 5 typów statków), wylęgarniach gryfów lub smoków (1 typ) oraz 2 typy w wieżach wynalazków (Gnomish Inventor w przypadku rasy ludzi i Goblin Alchemist w przypadku orków). W grze występują również bohaterowie, których nie można werbować w żadnej z budowli.

Bez tytułu.png

Surowce

Surowcami w grze są złoto, drewno i ropa naftowa. Służą one do werbunku jednostek, ulepszeń i stawiania budynków. Złoto pozyskuje się z kopalni, drewno z lasu, a ropę naftową za pomocą platform wiertniczych.

Budynki

Najważniejszym budynkiem jest Ratusz. Werbujemy w nim wieśniaków, którzy są niezbędni do rozbudowy cywilizacji. Kolejnym budynkiem są koszary, w których werbujemy jednostki. Oprócz tego są jeszcze tartak, który zwiększa wydobycie drewna i umożliwia werbunek nowych jednostek oraz robienie ulepszeń, kowal (też ulepszenia), podobnie jak ,,foundry'', które zwiększa wydobycie ropy naftowej. Oprócz tego są jeszcze budynki umożliwiające tworzenie jednostek specjalnych, takie czary mary... No i oczywiście są jeszcze farmy, dzięki którym możemy wyżywić większą ilość ludzi. Aha, są jeszcze wieże, które mogą strzelać strzałami lub kulami.

Bez tytułu.png

No i oczywiście nie można zapominać o dzikich zwierzętach, które w wolnych chwilach możemy ukatrupić (nie zachęcam do tego jakby co ;-)

Bez tytułu.png

O tej grze mógłbym dużo napisać, ale lepiej po prostu zagrać.

Do zobaczenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

WARNING! The comment below by @kimhee leads to a known phishing site that could steal your account.
Do not open links from users you do not trust. Do not provide your private keys to any third party websites.

Parę godzin się spędziło przy tej zacnej grze :) Chociaż nigdy nie byłem zbyt dobry w RTSy, a chyba najwięcej czasu spędzałem przy kolejnych odsłonach Command & Conquer.

Jakby co to taką luźną propozycję mam, żebyś dorzucił tag #pl-retro. Publikuje pod nim już kilka osób (chyba trzy, ze mną włącznie ;) ), więc zawsze fajnie jak wpadnie ktoś jeszcze :)

Ile ja godzin spędziłem przy tej grze :)
Zostawiam upvote'a za wspomnienia :)