#Polish i jego regulamin - prawo dżungli inaczej

in polish •  2 years ago 

image.png

Nie sądziłem, że będę się do tego odnosił bo to wprowadza kolejne podziały. Wystarczyła wojna flag.

@fervi, @marszum / @lukmarcus - moim zdaniem sprawiacie wrażenie jakbyście chcieli coś na ludziach wymusić. Z całym szacunkiem do was - wprowadzaliście #polish na Steem i promowaliście swoimi osobami, troszczyliście się i dbaliście. Kochani jesteście.

Tylko teraz jest tu za dużo ludzi. Nie opanujecie wszystkich bo zawsze znajdą się tacy co mają gdzieś regulaminy, a i flagi im nie straszne - a dla reszty będziecie presją i tematem do kłótni bo jeden będzie chciał inny nie. Ktoś jeszcze będzie to egzekwował na swój sposób.

Steem jest inny, nie ma tu admina ani moderatora - więc proszę nie próbujcie ich udawać.
Na Steem słabe posty/autorzy w ogóle się nie wybiją. Nie będą mieli poparcia i mocy - chyba, że sobie kupią to wtedy zrzuta i flagujemy jeśli ktoś we własnym zakresie czuje, że to zła osoba, i znajdzie się kilka osób myślących podobnie. Tak działają społeczności...te mniejsze. Większe się dzielą tak jak #polish teraz.

Nie zrozumcie mnie źle, popieram waszą inicjatywę unormalizowania wszystkiego i jak będzie petycja to się podpiszę ale odnoszę wewnętrzne wrażenie, że próbujecie to zrobić trochę na siłę.
"Kto się nie zgadza to flaga!"


A takie to moje 5 groszy.
Wracam na Steem Novę :)


edycja schodków w zdjęciu moja
zdjęcie do grafiki stąd https://whvn.cc/492046

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dlaczego na siłę? Przecież została zorganizowana dyskusja itd. Gdyby było na siłę, to zostałby ogłoszony regulamin, a kto się nie stosuje to bach go flagą.

Takie mam odczucie wobec tego.
Regulamin został ogłoszony. I co teraz? Magicznie każdy zacznie się stosować? Każdy post zamoderuje się sam? No nie, ludzi trzeba przekonać - i to do tego przekonywania mam mieszane uczucia. Nie do treści, do formy.

Coby się nie rozwodzić.

Opisuję co mi przyszło do głowy po przeczytaniu posta lukmarkusa i ferviego na temat regulaminów.

Flaga w teorii to taki nacisk moderacji - moderatorem jest każdy i dla każdego sieć powinna być ważna w swoim mniemaniu.

Ale nie każdy przychodzi tu w "dobrym" celu. Dlatego regulamin to dobry pomysł ale wyegzekwowanie jego "odbędzie się" samoczynnie. Jak ludzie zaczną rozumieć i starać się żeby było tutaj przyjemnie. :)

Fajnie, ale kto powiedział, że tak musi się stać? W sensie, że ludzie będą dbali o sieć? Patrząc na np. afery na steem to raczej wiele osób chce wydymać sieć na kasę i to jest smutne

To tylko przypuszczenia. Wiem, że to mało prawdopodobne bo większość przyszła tu po kasę. Z takim założeniem też ta platforma powstała "Money talks!"

Nie, platforma nie powstała z takim założeniem, niestety jakiś debil zmienił motto :/

Ale przecież nie został ogłoszony regulamin. Na razie dyskutujemy czy go chcemy, a jeśli tak to jaki chcemy.

Taki przykład.