Śniadanie z Bitcoinem #45 - Krzysztof SzumnysteemCreated with Sketch.

in #polish2 years ago

W dzisiejszym śniadaniu z Bitcoinem rozmawiamy o BitShares, Steem oraz EOS z Krzysztofem Szumnym.
Do tego o PoW, PoS oraz dPoS.

Sort:  

No @szczepan, liczymy na większa aktywność na Steemie, a nie tylko reposty z YT :>

Posted using Partiko Android

Dodam tylko, że gościem był @noisy
Fajnie się słucha.

Mam wrażenie @szczepan, że zostawiasz swój profil na platformie steem samopas.

Zdaje się że to padło w czasie rozmowy, ale dopiszę coś do tego. W DPoS Producenci Bloków są tym samym, czym w POW są kopalnie. To niesie za sobą pewne konsekwencje. HOLDerzy tych tokenów są wstanie pozbyć się "złych kopalni" co miało miejsce w tym roku w BitShares, kiedy 4 Witnessów zmieniło część parametrów na bitUSD i zostali zdjęci; odgłosowani. HOLDer BTC nie ma żadnego wpływu na losy BTC. Miner może podłączyć się pod kopalnie i zasilać mocą koparek daną kopalnie (i jej intencje), analogicznie posiadacz tokena w sieciach DPoS głosuje na PB, tym samym każdy głosujący jest jak kopacz wspierający danego poola. Trzeba też zauważyć, że łatwiej głosować kowalskiemu niż ustawić koparki, to tylko klik w portfelu i dlatego powszechność jest większa. Dodatkowo każdy PB posiada równą moc swojego wpływu na sieć 1/21 do ataku 51% potrzeba więc 11/21 PB, a w przypadku kopalni wystarczy już ich tylko 3-4 i nikt nie może im odebrać tej roli, bo rządzi kasa, a nie reputacja. Tu jest narzędzie pokazujące jak zmieniają się głosy w czasie na PB w EOS (od jednego z PB) http://blockproducers.info/

Natomiast w temacie odejścia Larimera z BitShares, nie da się za bardzo wyczytać o powodach dla których odszedł, można o nich było przeczytać na telegramie, albo usłyszeć na cotygodniowych hangoutach i to jeszcze na "After Party", których często słuchałem. No i fakty zdają się być takie, że wymyślony przez Larimera system finansowania projektu "Worker Proposal" nie działał w pewnym okresie jak trzeba, dlatego że największymi HODLerami BTS byli Chińczycy, a Ci mu odmówili zapłacenia "pewnej stawki" na konkretne prace rozwojowe, ilość głosów nie osiągała wymaganego progu, dlatego Larimer stwierdział coś a'la: 'no to się bawcie, a ja idę robić Steem'. W 2016 to zupełnie zablokowało development (który jest finansowany w całości z fee). Społeczność mniej więcej od 2017 "się dogadała" i projekty przechodzą i są poddawane dość merytorycznej dyskusji. W tej chwili stan jest taki, że aktualizacje na poziomie core są zaplanowane dwie w roku, a GUI dostaje nowe aktualizacje planowo co 2 tygodnie - tak to zostało przegłosowane. Ekipa core poza tym jest dość silna i obecnie pracuje już nad wdrożeniem usprawnionego konsensusu z EOS.

Bessa trwa Idziemy na zakupy. Jak nowych video będzie coraz więcej to będzie sygnał zmiany trendu (: to tak jakoś za 2 lata :)

Om nom nom nom, a ja kiedy?
https://steemit.com/polish/@hellobot/re-hellobot-podcast-openculture-1-zakup-red-hata-przez-ibm-20181207t105042228z

Tu masz przykładowy post mojego bota, który w miarę objaśnia co i jak na start

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.02
JST 0.038
BTC 10524.27
ETH 344.03
USDT 1.00
SBD 0.97