Zdjęcia po retuszu serial Hackerville :)

in polish •  5 months ago 

Witam was wszystkich kolejny raz po dłuższej przerwie :)
Niestety zbieranie materiałów do obróbki nie jest jak by się wydawało takie proste...
Odpowiednie zdjęcie lub jakaś ilustracja w internetach tego pełno ale... ja poszedłem zupełnie inną droga dziś chciałbym wam przedstawić kilka zdjęć a właściwie print screenów zrobionych z ujęć podczas oglądania serialu Hackerville.
Mimo że nie jestem fanem filmów w których aktorzy posługują się językiem Niemieckim to ten serial poleciła mi moja narzeczona i postanowiłem go sprawdzić :)
Po obejrzeniu pierwszego odcina byłem tak zafascynowany ujęciami jakie wykonali twórcy że zupełnie zapomniałem jakim językiem posługiwały się postacie :)
przy pierwszej okazji postanowiłem zrobić screena i spróbować wydobyć coś więcej iż ładny widok, zadanie o tyle trudne że uchwycenie dobrego obrazu w ruchu jest bardzo trudne i nie zawsze wychodzi, zresztą sami zobaczcie.

Print Screen

Przerobiony Screen

O ile na pierwszym zdjęciu widać od razu efekt ruchu i rozmycie o tyle po przeróbce i nadaniu odpowiedniego wyostrzenia oraz balansu kolorów przy drugim screenie jest widoczny ale już w mniejszym stopniu i jeśli dobrze widzę to tylko na parasolach na dole. Myślę że gdybym trochę dłużej się pobawił klawiszem PrtScn to trafił bym w dziesiątkę :P

Print Screen

Przerobiony Screen

W tym wypadku trochę przesadziłem i mogłem zastosować ciut mniejszą skalę wyostrzenia ale zależało mi na sprawdzeniu ile można wycisnąć z kolorów jak widać da się bardzo dużo ale jak to mówią Co za dużo to i świnia nie zje

Print Screen

Przerobiony Screen

Przy tym screenie postanowiłem nadać troszkę lepszy klimat, była to ostatnia scena i zależało mi ujęciu jej z jak największą powagą wyślę że gdyby twórcy zastosowali efekt przyciemnienia przy tej scenie ja już bym z nią nic nie robił bo moim zdaniem tego właśnie brakowało :)

Print Screen

Przerobiony Screen

z ostatniego screena jestem najbardziej zadowolony, wyszedł w całości tak jak go sobie wyobrażałem jedyna barierą jest jakość filmu który nie był w HD co uniemożliwiło mi wykonanie idealnej wersji retuszu ale jak to mówią:
Darowanemu koniu w zęby się nie zagląda
Tak więc i ja nie zaglądałem i pracowałem na tym co posiadam. Nie jestem do końca zadowolony z moich prac, wiem że mogło by to wyglądać zupełnie inaczej... gdybym był profesjonalistą, ale nim nie jestem i w dalszym ciągu wszystkiego się uczę sam.
Mam nadzieję że wam się podobało i nikogo nie uraziłem, nie wiem jak dodać źródło tych zdjęć, screenów, aby nie dostać jakiegoś Bana za wykorzystywanie ujęć wykonanych przez zupełnie nieznaną mi osobę, dlatego napisze wszyto co wiem.

Serial : Hackerville

Reżyseria : Igor Cobileanski, Anca Miruna Lăzărescu

Zdjęcia : Tomasz Augustynek
( teraz właśnie znalazłem pana który jest odpowiedzialny za takie ujęcia, co ciekawe to Polak i ma już dosyć spore doświadczenie w swoim zawodzie) mam nadzieje że nie będzie miał nic przeciwko że poretuszowałem
kilka jego klatek :)

Produkcja : HBO

Dziękuję wszystkim za uwagę mam nadzieję że się podobało, zachęcam do komentowania i pozostawiania własnych opinii .

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Nie znam się na tym, ale te Twoje przeróbki naprawdę mi się podobają! Z przyjemnością je podziwiałem i byłem pod wrażeniem, że tyle dało się wycisnąć z tych trochę ponurych serialowych kadrów.

·

Dzięki:) Starałem się jak mogłem :)