[Pomysł na weekend_001] Air Show 2018 w Radomiu (Poland) część 1

in polish •  10 months ago 

W weekend 25 i 26 sierpnia 2018 r., na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, odbyły się pokazy lotnicze. W tym roku program był szczególnie bogaty z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia polskiego lotnictwa.
W Radomiu na pokazach byłem pierwszy raz. Z dwóch dostępnych dni wybrałem sobotę i choć pogoda nie była najlepsza, ze względu na niski poziom chmur i przelotne opady deszczu, to widzowie dopisali. Według mediów pokazy przez oba dni obejrzało ok. 160 tyś. osób.

airshow_01.JPG

Podczas imprezy można było oglądać popisy pilotów z różnych krajów. W powietrzu pojawiały się różne typy samolotów, pojedynczo i w grupach. Pokazy były ciekawe, różnorodne, a niektóre i bardzo głośne, tak że przydatne okazały się zatyczki do uszu i nauszniki, które można było nabyć na terenie lotniska. Do plusów imprezy można również zaliczyć to, że pokazy odbywały się praktycznie przez cały czas bez większych przerw.
Jednocześnie w trakcie imprezy na ziemi można było oglądać inne maszyny latające m.in. myśliwce, śmigłowce, transportowce, balony. Do niektórych samolotów można było wejść i obejrzeć je od środka. Poza samolotami wystawiano również pojazdy lądowe oraz prezentowano wyposażenie Wojska Polskiego.

airshow_02.JPG

airshow_03.JPG

airshow_04.JPG

airshow_05.JPG

airshow_07.JPG

airshow_08.JPG

airshow_09.JPG

airshow_10.JPG

Imprezy tego typu odbywają się również w innych miastach w Polsce. Osobiście uważam, że jest to fajny sposób spędzenia czasu z całą rodziną. Na pokazy można zabrać ze sobą krzesełka, koce, przekąski i spędzić miło cały dzień na trawie (oczywiście jeśli pogoda pozwoli).
Wszystkim polecam :) tylko pamiętajcie o nausznikach lub stoperach szczególnie dla dzieci.


Aparat: Panasonic DMC-G3


Dziękuję za obejrzenie.


Pamiętaj, że zgodnie z zasadami steemit, Twój głos ważny jest tylko przez 7 dni od utworzenia postu. Dlatego jeżeli uważasz, że treść tego lub poprzedniego postu była interesująca zagłosuj tutaj i obserwuj, aby nie przegapić kolejnych. Do zobaczenia.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Masz szczęście, że wybrałeś sobotę, bo w niedzielę było słabo z pogodą - bardzo długie przerwy, deszcz praktycznie non-stop.
Gdyby nie to, że to były już bodajże czwarte pokazy w Radomiu na jakich byłem, to byłbym mega rozczarowany. A tak, jak nie teraz to następnym razem ;)

·

Tak to jest niestety z imprezami na powietrzu. Z tego co piszesz rzeczywiście miałem szczęście zwłaszcza że bilety na sobotę kupiłem kilka tygodni wcześniej. Wówczas w upały nawet nie zastanawiałem się, że może być zła pogoda. Dzięki, że wpadłeś, zagłosowałeś i uzupełniłeś moją relację z pokazu o sytuację w niedzielę.

whoa very awesome, this is bad ass