Badania wskazują na coraz większe zainteresowanie kryptowalutami

in polish •  2 years ago  (edited)

Szacuje się, że ponad 3 miliony osób aktywnie korzysta z kryptowalut, takich jak bitcoin. Cambridge Centre for Alternative Finance przeprowadziło pierwszą globalną analizę porównawczą kryptowalut.

Chociaż wielu ludzi mogło nie słyszeć o "bitcoinie", pierwszej zdecentralizowanej kryptowalucie uruchomionej w 2009 roku to nowy raport z Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF) obrazuje szerszy pogląd na "kryptowaluty".

W raporcie pokazano, że kryptowaluty coraz częściej są używane, przechowywane, przetwarzane i kopiowane na całym świecie - szeroko zdefiniowane jako aktywa cyfrowe wykorzystujące kryptografię do zabezpieczania transakcji między ludzmi bez potrzeby banku centralnego lub innej organizacji wykonującej tę rolę.

Badanie Benchmarkingu Global Cryptocurrency zgromadziło dane pochodzące z ponad 100 firm opartych na kryptowalutach w 38 krajach, przechwytywając szacunkowe 75 procent przemysłu kryptowalut w Azji.

Przed tym badaniem istniało niewiele danych o tym, jak wiele osób na całym świecie aktywnie wykorzystuje kryptowaluty. Konwencjonalną wiedzą było to, że liczba osób używających bitcoiny i innych walut cyfrowych wynosiła około 1 miliona osób; jednakże, opierając się na nowo zgromadzonych danych, w tym odsetku szacowanych 35 milionów "portfeli kryptowalut" (aplikacji, które przechowują kryptowaluty), które są w aktywnym użyciu, zespół badawczy CCAF szacuje, że co najmniej 3 miliony osób aktywnie korzysta z tych walut dzisiaj.

Podczas gdy Bitcoin pozostaje dominującą kryptowalutą w kategoriach kapitalizacji rynkowej, udział w kapitale rynkowym w innych kryptowalutach - spadając z 86 procent do 56 procent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Badanie CCAF w Cambridge Judge Business School rozkłada przemysł kryptowalutowy na cztery kluczowe sektory - wymianę, portfele, płatności i górnictwo. Najważniejsze z nich to:

Wymiana

Wymiana kryptowalut zapewnia dostęp do systemów kryptowalutowych, oferując usługi użytkownikom, którzy chcą kupić lub sprzedać kryptowaluty. Ten sektor powstał po raz pierwszy w przemyśle walut cyfrowych i ma najwięcej jednostek operacyjnych i zatrudnia najwięcej osób. Obecnie około 52 procent małych giełd posiada oficjalną licencję rządową, w porównaniu do zaledwie 35 procent dużych giełd.

Portfele

Oferują wiele funkcji technicznych i usług. Portfele dają Ci możliwość przechowywania tam swoich kryptowalut. Twój portfel to po prostu furtka do blockchaina, którą otwierasz logując się na dany portfel.
W rezultacie kwestię pomiędzy portfelami i wymianami są coraz bardziej rozmazane, a 52 procent portfeli zapewnia zintegrowaną wymianę walut.

Płatności

Firmy płatnicze działają ogólnie jako bramy między użytkownikami kryptowalut, łącząc krajowe waluty i kryptowaluty. Mogą one składać się na dwie oddzielne kategorie: firmy, które wykorzystują kryptowaluty przede wszystkim jako "tory płatnicze" do szybkich i skutecznych transakcji transgranicznych oraz firmy, które ułatwiają wykorzystanie krypto- rachunkowości zarówno dla użytkowników, jak i dla kupców. Badanie wykazało, że wielkość przeciętnej płatności kryptowalut między przedsiębiorstwami (1.878 dolarów) przewyższa płatności kryptowalut między ludźmi (peer to peer)

Górnictwo

W przypadku braku władzy centralnej, kryptowaluty są tworzone w procesie zwanym “wydobywaniem” - zazwyczaj przy wykonywaniu ogromnej ilości obliczeń w celu rozwiązania skomplikowanych zadań matematycznych.
Badanie wykazało, że rozwój kopania kryptowalut wyewoluował z działalności hobbystycznej do profesjonalnego, w którym górnicy wydobyli od 2009 roku ponad 2 miliardy dolarów. W górnictwie kryptowalutowym wskazuje się, że znaczna część publicznie znanych firm górniczych znajduję się w Chinach.

Badanie wykazało, że ponad 1800 osób pracuje w pełnym wymiarze czasu w przemyśle kryptowalutowym, ponieważ więcej firm angażuje się w różne sektory tych walut.

"Kryptowaluty takie jak Bitcoin postrzegane były moda i coś mało istotnego, jednak pogląd ten jest coraz bardziej sprzeczny z danymi, które obserwujemy", powiedział dr Garrick Hileman, pracownik naukowy w Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) w Cambridge Judge Business School, która współtworzyła te badania z Michelem Rauchs, Asystentem ds. Badań Naukowych w CCAF.

Podsumowanie

Wiadomości o tak szybko rozwijającym się rynku przyciągnęły i wciąż przyciągają wiele osób. Inwestorzy z racji ogromnych możliwości pomnożenia swojego kapitału na wciąż małym i podatnym na informacje rynku inwestują ogromne sumy w przeróżne projekty – również oszustwa, czy projekty które nigdy nie będą miały szansy zaistnieć.
Zarabiać można praktycznie na wszystkim. Technologia blockchain pozwala na bicie rekordów, jak np. zebranie na jeden projekt 35 milionów dolarów w 30 sekund.

Dziękuje za przeczytanie. Jeśli uważasz, że ten post jest wartościowy, proszę przekaż go dalej, aby inni mogli zaczerpnąć trochę motywacji oraz wiedzy.
Zostaw follow oraz upvote i wyczekuj kolejnych artykułów :)

źródło

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dobry post.

·

dzięki :)