„Polskie oknа”. Film "Ostatnia rodzina" w Moskwie

in polish •  2 years ago 

02 marca 19 w Moskwie w Domu Operatorów odbędą się kolejny wieczór z serii „Polskie oknа” - wspólny projekt Polskiego Centrum Kultury w Moskwie oraz Wydziału Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej IC.

Zostanie zaprezentowany film "Ostatnia rodzina" Jana Matushinoskogo - jeden z debiutów najbardziej głośnych, a jednym z najważniejszych filmów współczesnego kina polskiego.

Film oparty jest na prawdziwym losie rodziny słynnego polskiego artysty Zdislava Beksińskiego. Film zaczyna się w 1977 roku, kiedy jego syn Tomek Beckinsky osiedla się blisko swoich rodziców i często spotykają się z jego synem. Bardzo wrażliwy i niespokojny charakter syna przeszkadza Zofii. W tym samym czasie Zdzisław stara się całkowicie poświęcić sztuce. Po pierwszej próbie samobójstwa Tomka rodzice zmuszeni są walczyć nie tylko o syna, ale także o kontrolę nad własnym życiem.

Kiedy Zdzisław podpisuje umowę z handlarzem sztuki mieszkającym we Francji, a Tomek zaczyna pracować w polskim radiu, wydaje się, że najgorsze minęło. Jednak rodzina czeka na całą serię fatalnych wydarzeń.

Obsada: Andrzej Severin, David Ogrodnik, Alexandra Konecna, Andrzej Hıra, Zofia Perčińska i inni.

Debiutancki film młodego reżysera Jana P.Matushinskogo natychmiast po był jednym z najważniejszych polskich obrazów współczesnych, był laureatem licznych nagród, w tym nagrody głównej „Złote Lwy” na największym festiwalu w Polsce filmów fabularnych w Gdyni (2016), a także nagrody w Gdyni festiwal filmowy dla Alexandra Finite (najlepsza kobieca rola) i Andrzeja Severina (najlepsza męska rola); nagroda australijskich dystrybutorów "Golden Kangaroo"; nagroda "Orły -2017" za otwarcie roku dla reżysera obrazu.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  2 years ago Reveal Comment

You got a 0.99% upvote from @postpromoter courtesy of @smotritelmayaka!

Want to promote your posts too? Check out the Steem Bot Tracker website for more info. If you would like to support the development of @postpromoter and the bot tracker please vote for @yabapmatt for witness!

This post has received gratitude of 1.89 % from @appreciator thanks to: @smotritelmayaka.

Спасибо за рецензию )