Salon Kobiet i propozycja nowego tagu! (KONKURS - DELEGACJA 100 SP)

in polish •  11 months ago 

179DSC_3306.jpg

Salon Kobiet to projekt dedykowany Paniom, który tworzę wspólnie z moją siostrą i 2 koleżankami w moim rodzinnym mieście. Każda z nas jest inna i każda reprezentuje inną branżę biznesową. Razem stanowimy Ambasadorki Salonu czyli wybuchowy kwartet, pełen szalonych i kreatywnych pomysłów.

[My tzn. Ambasadorki Salonu Kobiet]
35413754_10156613544133919_536585262315077632_n.jpg

MISJA
Ideą i misją naszej inicjatywy było stworzenie miejsca, które pozwoli Paniom raz w miesiącu "mieć pretekst" aby się spotkać, porozmawiać przy lampce wina, spróbować nietypowych smaków, poznać inne osoby, nauczyć się czegoś nowego, zainspirować, zarazić pasją i doskonalić a przede wszystkim dobrze się bawić. Do współpracy zaprosiłyśmy również kilkanaście lokalnych businesswomen, które nie tylko nas wspierają atrakcyjnymi nagrodami czy rabatami ale również mają okazję zaprezentować Paniom swoją usługę podczas Salonu.

359DSC_5138.jpg

14DSC_1344.jpg

Z początku planowałyśmy spotkania w nielicznych grupach około 30-40 osobowych... Szybko się jednak okazało, że nasz pomysł był strzałem w dziesiątkę a bilety rozeszły się w dwa dni! W każdym kolejnym spotkaniu brało już udział min. 130 fantastycznych Pań a niektóre edycje naszych spotkań były powtarzane 3-4 razy ze względu na bardzo duże zainteresowanie. Miłym zaskoczeniem był również fakt, iż nasze spotkania uwielbiały zarówno młode dziewczyny jak i dojrzałe Panie i wszystkie znakomicie się ze sobą dogadywały i bawiły!

28516560_1448703518572304_2164020184101648089_o.jpg

29186426_1456040857838570_8975420830372593664_o.jpg

166DSC_9747.jpg

Salon Kobiet to klub do którego dołącza każda kobieta, która lubi spędzać czas w miłym towarzystwie, jest ciekawa świata i chce wprowadzić jeszcze więcej szczęścia do swojego życia. Nasze spotkania to warsztaty, pokazy, degustacje, prezentacje i wykłady. Nasz projekt działa od dwóch lat a już zdążyłyśmy m.in. nauczyć się podstaw tańca brzucha, zafascynować Flamenco, porozmawiać o seksualności współczesnej kobiety, dowiedzieć się jak wydobyć piękno z wewnątrz i być happy, przejść metamorfozę, degustować wina z profesjonalnym Sommelierem, nauczyć tańca Hula a nawet zmysłowej Burleski...
A wszystko w towarzystwie kobiecych rozmów, świetnej muzyki i egzotycznych smaków z różnych stron świata.

228DSC_3569.jpg

326DSC_1544.jpg

156.jpg

187DSC_3337.jpg

9DSC_8859.jpg

34DSC_0595.jpg

Degustacja wina musującego Cava z naszymi Sommelierkami]
1557294_1077828608918205_4617327676121826980_o.jpg

17DSC_1357.jpg

15392892_1356823434352053_6850358653617584053_o.jpg

43DSC_8905.jpg

377DSC_5246.jpg

PROPOZYCJA NOWEGO TAGU NA STEEMIT POLSKA

Wzięłam udział w tworzeniu Salonu Kobiet z potrzeby serca i rozwoju. Bardzo mi zależało aby poznawać nowe kobiety, przebywać z nimi, inspirować je jak i również uczyć się od nich samych.

Nas, kobiet, Polek na Steemit jest zdecydowanie za mało, dlatego pomyślałam, że warto przenieść taki Salon Kobiet tutaj i stworzyć jeden Tag, zarezerwowany tylko dla nas, Kobitek gdzie wspólnie będziemy mogły się wspierać, motywować, wymieniać doświadczeniami i realizować najróżniejsze pomysły. Ja ze swojej strony taki Tag będę mocno wspierała i starała się aby sukcesywnie się rozwijał.

Jest jednak jeden problem - BRAK NAZWY TAGU! Pomysłów mam wiele ale nie potrafię zdecydować się na jeden konkretny. W związku z tym, potrzebuję Waszej pomocy i ogłaszam KONKURS!!!

Podaj swoją propozycję nazwy tag'u w komentarzu... (Przykład: #pl-kobiecypunktwidzenia).Osoba, której pomysł będzie najciekawszy i najbardziej trafny otrzyma delegację 100 SP!

Termin: 22.06.2018

Z niecierpliwością czekam na Wasze propozycje...

Tymczasem ściskam mocno

Daria

Ponieważ wszystkie jesteśmy Steemit @sisters

główne.jpeg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Podoba mi się ta inicjatywa. Takie #pl-emocjonalnie z tym że tylko dla pań :)

Propozycja nazwy tagu:

Nie mogę się zdecydować więc 3 opcje:
Opcja kreatywna: #pl-spodniczki
Opcja kompromisowa #pl-przyjaciolki
Opcja klasyczna #pl-pokobiecemu

·

Jedno drugiego nie wyklucza bo my akurat jestesmy całkiem „emocjonalne” 😜 A tak na poważnie to chodzi mi o tag wspierający kreatywne kobiety Polki na Steemit :) piszące ciekawe teksty i tworzące niepowtarzalne i piękne rzeczy 😉 un poco de todo - czyli wszystkiego po trochu ale tworzone przez nas „Kobiety” Dzięki za propozycje!

·

Mam nadzieję, że ta propozycja wygra! Nawet nie podaję własnej, nie mogłaby być lepsza.

·
·

Ja też od razu pomyślałam o takim tagu! Dla mnie najlepszy to właśnie pl-kobieta :)

cieszę się , że ponownie jesteś tu aktywna! :) według mnie pomysł genialny! przyznam, że brakowało mi takiego tagu! sądzę, że idealnym będzie #pl-salonkobiet ,jako że Twoim celem jest przeniesienie Salonu do świata wirtualnego :)

·

Dzięki @theadelina - cieszę się baaaardzo, że pomysł Ci się spodobał! Salon Kobiet istnieje w realu i jego nazwa jest zarezerwowana, dlatego szukam nowej dla wirtualnej inicjatywy:) Czekam w takim razie na kolejny Twój pomysł! Pozdrawiam

A może... #pl-salonkobiet? :)

·

no właśnie to by było zbyt proste :)

  ·  11 months ago (edited)

#pl-sistersteem :)
#pl-sisterSteem junoł ;)

wiec jesteś tam TY jako punkt odniesienia i mamusia pomysłu:)
oraz jest konwencja często tutaj używana na polskim steemicie
(czyli konwencja zlepiania haseł, jak #TT, czy #poznajeksperta itp. :))

fajnie, ze wróciłaś :)

·

Super pomysł @rozku - na pewno będę go brała pod uwagę - idąc tą myślą dalej mogłoby być również #pl-sistersteam :)

Pozdrawiam Cię gorąco Kochana!

·
·

😘

·

Matrony? 🙈🤣🙈🤣🙈 „Matrona (od łac. mater, matka) – dawniej stateczna, dostojna starsza kobieta, w starożytnym Rzymie – kobieta zamężna, szanowana (zajmująca wysokie stanowisko społeczne, zachowująca czystość obyczajów)” - Wikipedia

Hahaha Takie Matki Steemit rozumiem :)

·
·

raczej chodziło o wysokie stanowisko społeczne. A matrona to synonim damy, czy antonim ;/ nigdy nie byłem dobry z polskiego. Ale Matrona to inaczej Dama :D wg starych książek

·

Jak Dostojne Matrony z Diuny? ;)

·
·

Ale samym zainteresowanym się nie podoba :) a rzeczywiście dostojnie

·
·
·

Wytłumaczony żart przestaje być śmieszny, ale...

honoredmts.jpg

Dawno Cię u nas nie było. #sistersclub

·

Oj tak! Ale się Stęskniłam i wróciłam :)

To może #pl-bezmezczyzn 😉😃

·

🤣😂🤣😂🤣 Dobre!

Pomysł zacny :) a może #pl-boginie, idąc za cytatem Morsztyna: Słusznie mówimy, że panny boginie, bo ginie każdy, kto się im nawinie ;)

·

Boginie? Brzmi pięknie :) Uwielbiam to słowo - ma w swobie bardzo pozytywne konotacje! Dzięki @annanowicka

Witam, paru mężczyzn tam się znalazło. Frekwencja przebiła oczekiwania - do dobry znak. Zaglądanie na tag i podziwianie Was przez mężczyzn nie będzie chyba zabronione? :)

#pl-dlakobiet
#pl-mykobiety
#pl-siostry

Ja bym obstawił #pl-siostry bądź #pl-siostrzyczki, zaraz kojarzy mi się z SEKSMISJĄ :)
Pozdrawiam.

·

Dzięki @shogunma! Oczywiscie ze można zaglądać a nawet trzeba! Tag będzie zarezerwowany do pisania przez kobiety ale czytać może każdy! Dzięki za propozycje!

Jeśli chodzi o Salon Kobiet to rzeczywiście mężczyzni też bywają ale raczej w roli prelegentów :)

Bardzo fajny pomysł :) z chęcią wzięłabym udział w takim spotkaniu na żywo.

Natomiast co do nazwy tagu to dla mnie proste rozwiązania są najlepsze. Proponuję więc: #pl-salonkobiet ;)

#pl-pieknokobiet
#pl-kobiecyurok
#pl-wyzwolonekobiety
#pl-kobietabyc
#pl-byckobieta
#pl-kocipazur
#pl-kobiecewdzieki
Gratuluje pomysłu! Wiele kobiet i dziewczyn jest na steemit. Ciekawie się zapowiada.

·

Wow ile fajnych nazw udało Ci się tutaj zaproponować! Cieszę się, że też bierzesz w tym udzial :) wszystkie nazwy bardzo fajne! pl-byckobieta brzmi super! Od razu słyszę melodię znanej piosenki o tym samym tytule :) Dzięki 😉

·
·

Starałem się o nazwe która będzie pasowała dla młodszych dsiewczyn jak i starszych pań. #pl-byckobieta brzmi dobrze. Sa mlodsze i starsze kobiety które mają dużo kompleksów( czasami sie zastanawiam jakie jak widze super wygląd) Tag nie jest ani zbyt ordynarny, poprostu pasuje😀😜
Injak tu kobitką nie pomóc😀

  ·  11 months ago (edited)

albo jeszcze #pl-SistersPower :)
czyli w skrócie SP (ładnie sie kojarzy :)

(albo #pl-girlspower?)

coś mi jeszcze wpadło do głowy :)
#pl-ladies
#pl-naobcasach
#pl-dziewczyny
#pl-wonderwomen
#pl-amazonki (bez skojarzeń z fundacją, prędzej z wojowniczkami (ach to przedstawienie plemienia amazonek w "Xenie"...))

Cudny pomysł!
I jak fajnie znów Cię tu widzieć ❤️

·

Dzięki Monia! Ciężko czasami ze wszystkim nadążyć przy dwójce brzdąców :)

Hej, cieszę się, że trafiłam do Ciebie, dużo ciekawych rzeczy się tu dzieje. I znalazłam też Thermomixa i przepis na niego ;). Aż serce rośnie jak widać, że jakiś pomysł się tak rozrasta, ile tam kobiet w tym Salonie!!!
Co powiesz na #pl-babki? #pl-panie? #pl-anielice? Pozdrawiam. 😜

·

Zapraszamy na jedno z naszych spotkań! Teraz jest przerwa wakacyjna ale ruszamy znowu na jesień :) Dzięki za propozycje :) najbardziej podoba mi się pl-babki 😉

Zgłaszam #pl-buduar albo po prostu #buduar z francuskiego (a to szyk i elegancja. ;)) Wszak jest to wytwornie, wykwintnie umeblowany i ozdobiony pokój zajmowany przez panią domu. Moim zdaniem pasuje doskonale :)

·

Dzięki @merino! Również ciekawy pomysł! 😉😉😉

A ja bym proponowała #pl-weranda. :) Spokój, zieleń wokół; opcjonalnie kawa, herbata lub ciastko. A nade wszystko miejsce gdzie można przysiąść, odpocząć i wymienić się myślami. :)

·

Też fajnie! Kojarzy mi się na miejsce spotkań i miłych kobiecych rozmów!

  ·  11 months ago (edited)

..albo w tym samym klimacie: #pl-sistersalon :)

·

Też super! 😘