Odwracane ciasto z jabłek

in polish •  7 months ago  (edited)

Odwracane ciasto to moje ulubione. Jako, że niedawno mieliśmy okazję świętować dzień chłopaka, wrzucamy coś co każdej (faceci też mogą skorzystać na dzień kobiet) dziewczynie może się przydać na kolejne święto jako coś na osłodę tego dnia.

tarta.jpg

Składniki:

  1. 125g masła
  2. 1kg jabłek
  3. szczypta soli
  4. 200g mąki pszennej
  5. 1 jajko
  6. 175g cukru
  7. 1 opakowanie cukru waniliowego

Sposób wykonania:
Do dużej miski wrzucamy 75 gramów masła, jajko, cukier waniliowy, szczyptę soli i 75 gramów cukru. Ucieramy wszystkie składniki mikserem. Dodajemy mąkę i znowu zagniatamy. Odstawiamy do lodówki na minimum godzinę, niektórzy w wypadku kruchego ciasta doradzają odstawienie go nawet na całą noc. Przygotowujemy jabłka obierając je i drylując. Resztę składników- 50 gramów masła i 100g cukru- wlewamy do naczynia żaroodpornego i układamy na nim jabłka szerszą stroną do dołu, koniecznie jedną warstwę. Zapiekamy te trzy składniki w 180°C przez 20 minut. W międzyczasie wyciągamy z lodówki ciasto i wałkujemy je na okrągły placek. Przykrywamy zapieczone jabłka ciastem i pieczemy znowu 20 minut w 220°C. Wyciągamy z piekarnika i przykładając talerz od góry obracamy. Gotowe!

Koszt wykonania:
Około 10 złortych

Kaloryczność i wartości odżywcze:
Całość dzieli się na mniej wiecęj 8 kawałków, z czego jeden ma 373kcal, w tym: 4,3g białka, 14,4g tłuszczu, 57,5g węglowodanów, 6,1g błonnika, bardzo warto, polecam!

Czas przygotowania:
Około 1.5 godziny

Po więcej przepisów zapraszamy na naszego bloga!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Może jeszcze tego nie wiesz, jeżeli oddasz głos od razu - zostaje on spalony ;)

·

Dzięki, nie wiedziałem :)

·
·

Po 15 minutach już można głosować ;)