Daily Kek polskiej polityki

in polish •  last year

Hej, dzisiaj krótko za to z przytupem! Według nas warto jednak czasem odzielić politykę od działań charytatywnych, choć jak widać niektórym to ciężko przychodzi, mimo że wiemy, że Jurek Owsiak też czasem ma cięty język!

Dziś finał WOŚP. I jak zwykle jest gównoburza (może tutaj nie jakaś duża, ale ogólnie jest) na temat działania tej organizacji.

A ja mówię: okej, nie chcesz wpłacać na WOŚP, nie lubisz Owsiaka, wkurza cię cokolwiek, spoko, nie wpłacaj, twoje pieniądze, masz takie prawo.

Proponuję jednak po prostu zamiast gównoburzyć w internecie, wesprzeć jakąś inną fundację. Jest sporo fundacji pożytku publicznego, które robią naprawdę fajne rzeczy. Być może przedmiot działania jednej jest ci dużo bliższy i ważniejszy dla ciebie niż innej? Nie ma w tym nic złego - każdy ma swoje sumienie i swoje wartości. Warto jednak w ramach tych wartości zrobić coś dobrego dla innych. Przynajmniej dlatego, żeby mieć co powiedzieć, kiedy znajomi mówią że nie wpłacasz na WOŚP bo jesteś skąpy czy coś.

Otwieram więc nitkę, w której dzielimy się ciekawymi organizacjami charytatywnymi, o których członkowie grupy mogli nie słyszeć.

Ode mnie dwie:

  1. Liberty in North Korea, https://www.libertyinnorthkorea.org/ , amerykańska fundacja zajmująca się głównie ratowaniem uchodźców z Korei Północnej (najprościej jest im uciec do Chin, ale niestety Chińczycy zwracają takich ludzi z powrotem do Korei Północnej, uciekinierzy ratowani są najczęściej na tym etapie), zwalczaniem oficjalnej propagandy w Korei (przemyt zachodnich i południowokoreańskich filmów, gazet, ubrań itp), oraz próbą zmiany narracji na temat Korei, przeniesienie jej z Kimów i polityki na los zwykłych ludzi. Ostatnio wrzucałem nagrany przez nich film, ogólne rigczowa organizacja, polecam.

  2. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, http://fundusz.org, polska organizacja zajmująca się pomocą wybitnie zdolnym, ale pochodzącym z biedniejszych rodzin dzieciom i nastolatkom osiągnąć ich potencjał naukowy i wspiąć się na światowy poziom, aby potem budowali oni lepszy świat dla nas wszystkich. Wielu moich znajomych było stypendystami Funduszu i żadne pieniądze przekazane na tę inicjatywę nie zostaną zmarnowane.

Zapraszam do dzielenia się i wpłacania pinionżków.

A co wy sądzicie o tej fotce? Już jutro mamy dla Was dwa posty o politycznym zabarwieniu, zapraszamy!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jak ktoś nie daje Owsiakowi to gorąco zachęcam do wsparcia:

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
http://pkwp.org

Watato "Dzieci Afryki"
http://www.dzieciafryki.org