Słońce

in polish •  10 months ago

W najbliższe dni do Polski ma nadciągnąć fala ekstremalnych upałów, dzisiaj chciałem Ci napisać o mojej przygodzie z gorącymi dniami.

Na czas gorących dni zawsze jest chęć popływania, opalania, leżakowania nad wodą. Tak też zrobiliśmy z dziewczyną, jesteśmy obecnie w Holandii, mieszkamy 15 km od morza, w pewną piękną niedzielę pojechaliśmy nad morzę rowerami.

Tutaj znajdują się przepiękne trasy dla rowerów, bardzo polecam odwiedzić ten kraj, jeżeli uwielbiasz jeździć na rowerze :)

Dotarliśmy na miejsce, już ostro otuleni słońcem, poszliśmy na plażę, troszeczkę pływania i leżenia.

Było bardzo gorąco więc postanowiliśmy wrócić do domu po ok. 2 godzinkach, niestety dziewczyna nie ochraniała głowy, ja miałem czapkę, próbowałem namówić ale niestety nie udało się, więc apeluję do wszystkich aby w gorące dni ochraniać za wszelką cenę swoją najważniejszą część ciała, poniżej wytłumaczę dlaczego.

Na drugi dzień kiedy wstaliśmy do pracy, czuła się bardzo słabo, ja nie miałem żadnych problemów. Po 10 min zauważyłem drgawki występujące na jej ciele, praktycznie natychmiast przeniosły się na całe ciało, nie było żadnego kontaktu. Oczywiście byłem przerażony, na szczęście zachowałem spokój i szybko chciałem przenieść dziewczynę w miejsce gdzie jest więcej powietrza, kiedy już ją podniosłem zemdlała mi na rękach, naprawdę czułem przerażający strach. Szybko namoczyłem szmatę zimną wodą, przyłożyłem do głowy aby zbijać temperaturę, oraz otwarłem wszystkie okna, wszystko działo się naprawdę szybko, koniec był oczywiście szczęśliwy ale nie każdy ma takiego farta, do dziś moja ukochana czuję się dobrze, kiedy schłodziłem głowę naglę otworzyła oczy i wróciła do mnie, zadałem jej kilka prostych pytań typu "jak ma na imię Twoja mama, Twój tata". Następnie zadzwoniliśmy do szpitala, okazuję się że co roku jest mnóstwo takich przypadków, są to typowe objawy przegrzania organizmu, ale pamiętajcie mogą dojść też wymioty bóle głowy, bełkot zamiast normalnej mowy, koordynacja ruchów jest zła, bardzo szybkie tętno wtedy już jest potrzebna natychmiastowa pomoc medyczna!

Dbajcie o bliskich, zwracajcie uwagę kiedy są gorące dni, ubierajcie luźne ubrania, pijcie naprawdę ogromne ilości czystej wody, to jest bardzo ważne aby pić czystą wodę. Gazowane napoje, alkohol odwadniają organizm.
Zwolnijcie trochę z treningami, pracą fizyczną, dajcie przyzwyczaić się waszym ciałom do temperatury, czasami trwa to kilka dni. Dużo owoców i warzyw, o ile to jest możliwe to unikajcie rzeczy które wytwarzają dodatkowe ciepło, typu komputery które generują ciepło, piekarniki w kuchni. Może warto zaplanować na te dni potrawy, które nie wymagają użyci znacznej ilości ciepła ? Sałatki :)

A co najważniejsze osłaniajcie głowę, swoją i bliskich !
Piszcie podobne posty i przekazujcie dalej, ponieważ bardzo często jest to lekceważony temat.

Miłego dnia :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!