Jak Islandczycy dopingowali swoją drużynę? Reykjavík w czasie meczu Islandia - Chorwacja

in polish •  5 months ago

Jak zapewne wiecie, media w czasie mundialu zachwycały się Islandią i jej kibicami. Nic dziwnego! Ten malutki kraj po raz pierwszy w historii wystąpił na mistrzostwach świata! Aż 10% populacji poleciało do Rosji dopingować tam swoich ulubieńców, no i w dodatku robili to w swój oryginalny sposób, który poniekąd stał się modny. Jak ten doping wyglądał tutaj, w Islandii? Postanowiłem to sprawdzić i wybrałem się do stref kibiców podczas meczu Islandia - Chorwacja!


Na czas mistrzostw rozstawiono w Reykjavíku kilka telebimów, gdzie można było cieszyć się grą zarówno Islandii, jak i innych drużyn tegorocznego mundialu. Pierwszą połowę postanowiłem oglądać w pobliskim parku Hljómskálagarðurinn, który znajduje się wokół uroczego stawu Tjörnin. To tutaj znajdował się największy telebim w całym mieście i tutaj właśnie znaleźć można było największą grupę kibiców.

mecz-1.jpg

mecz-2.jpg

mecz-3.jpg

mecz-4.jpg

mecz-5.jpg

Kibicowali wszyscy, Islandczycy, imigranci i turyści. W parku panowała typowa dla islandzkich eventów sielankowa atmosfera, nie było mowy o jakichkolwiek pseudokibicach czy agresji. Choć oczywiście można było spostrzec niekiedy osobników, którzy trochę przesadzili z alkoholem.

mecz-6.jpg

mecz-7.jpg

mecz-8.jpg

mecz-9.jpg

mecz-10.jpg

mecz-11.jpg

mecz-12.jpg

mecz-13.jpg

mecz-14.jpg

Wokół biegało mnóstwo dzieci. Część oglądała mecz z rodzicami, większość jednak wolała zająć się swoimi własnymi sprawami.

mecz-15.jpg

Niektórzy przyszli na mecz prosto z pracy - przebranie się może poczekać, doping swojej drużyny nie bardzo :) Jak widać nikt nie robi problemu ze spożycia piwka w uniformie, nawet jeżeli jest to pracownik służb miejskich.

mecz-16.jpg

Wokół strefy kibica można było przekąsić co nie co na ciepło. W tym kultowe islandzkie hot-dogi, nazywane po islandzku pylsur (sic! mają swoje własne słowo na hotdogi!).

mecz-17.jpg

mecz-18.jpg

mecz-19.jpg

mecz-20.jpg

mecz-21.jpg

mecz-22.jpg

mecz-23.jpg

Jak wiemy, Islandia przegrała i był to ostatni rozegrany przez nich mecz na tych mistrzostwach. Islandczycy oczywiście woleliby ujrzeć inny wynik, jednak i tak byli szalenie dumni ze swoich piłkarskich wikingów. Nic dziwnego, bo przegrali w bardzo dobrym i walecznym stylu, coś zupełnie odwrotnego niż nasza polska kadra. Islandczycy cieszyli się, że w ogóle dostali się na mistrzostwa, a widząc dobry football w wykonaniu swojej drużyny serce mogło tylko rosnąć.

mecz-24.jpg

mecz-25.jpg

W czasie przerwy przeniosłem się na mały placyk w samym centrum miasta - Ingólfstorg. Tutaj było zdecydowanie mniej miejsca, tak więc kibicowanie było trochę ciaśniejsze.

mecz-27.jpg

mecz-26.jpg

mecz-28.jpg

Pod koniec meczu przeleciał nad nami samolot pasażerski islandzkiej linii WOW Air z wypisanym HÚH! na kadłubie.

mecz-29.jpg

Jeżeli jakimś cudem nie wiesz czym HÚH! jest, to specjalnie dla Ciebie to zarejestrowałem!

Islandia jest bardzo bezpiecznym krajem. Chorwaci tego dnia nie mieli się czego bać :) I dumnie, choć w znacznej mniejszości, kibicowali swojej drużynie. Dziś to oni wygrali z Rosją i przechodzą do półfinału. Ja osobiście cieszyłbym się z wygranej Chorwacji w tym turnieju. Islandczycy zapewne też by się cieszyli, bo w końcu przegrać z mistrzem to jak nie przegrać ;)

mecz-30.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bardzo sympatyczny post. W Lublinie też, o dziwo Senegalka mogła śmiało dopingować swój zespół, co nie znaczy, że i tutaj rasistów nie brakuje, aczkolwiek coś się zaczyna zmieniać :)

W Kolumbii nazywają hot-dogi, perros calientes. Przetłumaczyli to dosłownie na hiszpański :)