Czytanie artykułów ze Steem na czytniku Kindle

in #polish6 years ago (edited)
Czytniki e-booków są jednym z fajniejszych pomysłów na prezent i z tego powodu bardzo często lądują pod choinką - prawdopodobnie niejeden polski Steemianin otrzymał w tym roku swój pierwszy e-czytnik. Oprócz książek można jak najbardziej czytać na nich wszelakie artykuły i treści znalezione w Internecie. Jako że na Steemie pojawia się mnóstwo dobrej jakości treści, nierzadko brakuje nam czasu na przeczytanie wszystkiego, a piętrzące się zakładki w przeglądarce są dosyć kiepskim rozwiązaniem. Dlaczego by więc nie przesyłać tekstów ze Steem na na czytnik i wracać do nich w wolnym czasie?

1.png

Wyślij prosto na Kindla


Poradnik ten dotyczyć będzie jedynie czytników Amazona, czyli Kindle. Inne czytniki być może oferują podobne rozwiązania, niestety nie mam nawet jak je zweryfikować.

By łatwo wrzucać wszelkie teksty znalezione na Steemie oraz w Internecie na naszego Kindla, nalezy zainstalować wtyczkę Send to Kindle. Dostępna jest ona obecnie jedynie dla Google Chrome oraz Firefox. Można ją pobrać stąd:

Po instalacji wtyczki czeka nas krótka i prosta konfiguracja - polega ona na zalogowaniu się na swoje konto Amazonu i wybraniu urządzenia, do którego mają być przesyłane treści (jeżeli masz Kindla, to prawdopodobnie masz też konto na Amazonie, jeżeli nie - zarejestruj się, bo ułatwia to wiele rzeczy związanych z Kindlem). Whispernet nie warto zaznaczać - to opcja przesyłania przez sieć komórkową z opłatami 0,99$/1MB.

1.png

Trzy opcje wysyłania


Po konfiguracji możemy już zacząć przesyłać artykuły na nasze urządzenie. Po kliknięciu na ikonkę wtyczki, która pojawia nam się obok adresu, ukazują nam się trzy opcje:

1.png

Send to Kindle

Domyślny skrót: alt + k

Algorytm analizuje treść strony i przesyła automatycznie na Kindla artykuł. Po kilku sekundach powinien pojawić się on na naszym urządzeniu, jeżeli tylko ma ono dostęp do internetu.

Previev & Send

Domyślny skrót: alt + p

Używając tej opcji możemy podejrzeć jak artykuł będzie się prezentował na urządzeniu, a także jego tytuł zmienić tytuł. Czasami zdarza się, że tytuł jest źle importowany i tak np. przesyłając automatycznie artykuł z busy.org tytułem naszego artykuły będzie ilość komentarzy np. "5 komentarzy". Dzięki tej opcji możemy ręcznie ustawić tytuł, np. kopiując go ze strony.

Send Selected Text

Algorytm weźmie pod uwagę wyłącznie treści zaznaczone przez nas w artykule. Dzięki temu możemy wysyłać tylko fragmenty, a nie całe teksty.

Jakie są efekty?


Korzystam z tej wtyczki od kilku lat i działa ona bardzo dobrze. Zwykle bardzo trafnie analizuje treść i przesyła dokładnie to, czego chcemy - łącznie z obrazkami użytymi w artykule. Formatowanie na Kindlu jest przeważnie odzwierciedlone bardzo dobrze. To, czy treści będą poprawnie przesłane jest zależne głównie od "architektury" strony - im bardziej jest skomplikowana i im więcej elementów posiada strona, tym więcej błędów i zniekształceń może się pojawić. Czasami mogą wkraść się niechciane elementy takie jak informacje o liczbie komentarzy czy jakieś elementy menu. Nie spotkałem się jednak z tym, by wkradła się jakaś reklama.

Na potrzeby artykułu testowałem wtyczkę z użyciem trzech front-endów: steemit.com, busy.org oraz naszego rodzimego strimi.it. Oto moje obserwacje:

  • Artykuły przesłane przez Steemit nie posiadają obrazków.
  • Artykuły przesłane przez Busy posiadają obrazki, lecz automatycznie nadany tytuł to "x komentarzy" gdzie x to liczba komentarzy pod tytułem. Zdarzyło mi się, że tekst z dołu artykuły był przenoszony do góry (konkretnie u mnie - spis treści).
  • Artykuły przesłane przez Strimi posiadały obrazki i dobry tytuł oraz zero błędów z tekstem.

Jak widać najlepiej przesyłać artykuły przez nasz rodzimy Strimi! Jeżeli używacie innych front-endów, wystarczy zmienić w URL w przeglądarce "strimi.com" lub "busy.org" na "strimi.it", resztę linka zostawiając tak jak jest - dzięki temu przeniesiemy się na Strimi bez szukania artykułu od nowa na stronie.

Parę fotek jak to się prezentuje:

1.png


2.png


3.png


4.png


5.png


6.png

Niestety, obecne wersje Kindle nie oferują upvotowania czytanych przez nas artykułów! :D Pamiętajcie by polubić treść która wam się podobała po jej przeczytaniu (lub przed - na zapas :)

Sort:  

Oo ciekawe, mam kindle to wyprobuje !

Super !! Również wypróbuje

Jestem szczęśliwym posiadaczek Kindla, ale nie wiedziałem o takiej opcji. Dzięki wielkie za ten poradnik, na pewno to przetestuję!

To mi właśnie przyszło do głowy steem na kindlu, wydaje się że pasują do siebie jak ulał. #steemit plus #kindle

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.11
JST 0.027
BTC 64720.87
ETH 3409.22
USDT 1.00
SBD 2.32