RE: Trudno do tego się nie odnieść i sorry za ostre słowa.

You are viewing a single comment's thread from:

Trudno do tego się nie odnieść i sorry za ostre słowa.

in polish •  last month

Ależ oczywiście że nie jest. Każdy katolik powinien być czysty od zepsucia jakimkolwiek grzechem, ale niestety tak nie jest.
Księża pedofile nie są pedofilami bo są księżmi, są nimi niezależnie od święceń. Hańbią Kościół i ich grzech jest jeszcze większy, bo poza wielką krzywdą którą wyrządzają, sieją również zgorszenie.
Nie jest mętny jak mało która organizacja. Niech ktoś mi pokaże drugą organizację która co chwilę za coś przeprasza, kaja się, robi specjalne konferencje itd. inne organizacje co najwyżej się odcinają i tyle.
Po pierwsze podejrzenia bardzo często były w sądach obalane, po drugie jeśli jest podejrzenie to działa policja i przeniesie na inną parafie gówno da. Po trzecie każda korporacja chroni swoich członków o ile jest to opłacalne. Spojrzeć wystarczy choćby na lekarzy czy sędziów. Nie jest to dobre i każde działanie które podejmuje Kościół w interesie instytucji nie jest zgodne z katolicyzmem. ale nie jest to problem KK a natury ludzkiej czyli problem społeczny, który dotyczy niestety również KK.

Posted using Partiko Android

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Po pierwsze - nie twierdzę, że bycie księdzem implikuje bycie pedofilem. Wręcz odwrotnie, twierdzę, że bycie księdzem w żaden sposób nie może implikować bycia pedofilem.
Po drugie - nie mówiłem o "różnych grzeszkach", z którymi parają się różne organizacje, a konkretnie o największym zwyrodnieniu ludzkim, jakim jest pedofilia, więc proszę, nie relatywizuj tego.
"Po trzecie każda korporacja chroni swoich członków o ile jest to opłacalne." - tak, to jest cytat.
Po czwarte - owszem, to jest problem natury ludzkiej, stąd "pasterzami dusz" powinni być tylko Ci, którzy nie mają takich "problemów natury ludzkiej". Tymczasem Kościół Katolicki wciąż takich "hodowców dusz" kryje w swoich szeregach.

Sama zaś konferencja, no cóż...
Postaram się być elegancki do końca, więc ją przemilczę.
Na koniec jedynie przytoczę czyjeś słowa:

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili
(Mt 25, 40)

·

I nie implikuje. Ale księża to ludzie wywodzący się ze społeczeństwa. Jest więc naturalne że również trafiają się pedofile, to okropne że nie są eliminowani podejrzani już na poziomie seminarium, ale przypuszczam że to nie takie łatwe. Nie można twierdzić że wszyscy księża muszą być święci, bo jak nie to znaczy że Kościół to "skurwysyny" itd
Po drugie, ale ja mówię. Nie wiem czy pedofilia to najgorszy grzech. Na pewno wyjątkowo ohydny, alee czy przykładowo znęcanie się i torturowanie aż do zabicia kogoś jest mniejszym grzechem? Nie wiem, nie jestem Bogiem. Natomiast wiem że każdy grzech może być wybaczony. Nie wiem skąd zarzut relatywizacji. Ideałem byłoby by każdy katolik był świętym, ale oczywiście niestety tak nie jest...

Nie wiem co jest nie tak z cytatem. Taka jest prawda. Nie jest to wada zastrzeżona dla księży, którzy trochę się pomylili ze swoim powołaniem, ale tyczy wielu "kast".

Nie wiem czy "kryje", raczej wszelkie ukrywanie jest potępione. Jednak zwróć uwagę że Katolicyzm to religia miłości, która mówi że Bóg kocha nawet największych zbrodniarzy i jeśli zechcą się nawrócić to im przebaczy.

Nie sądzę by ktokolwiek gdziekolwiek negował ten cytat. Ale widzisz Katolicyzm potępia pedofilię, Muzułmańska religia ją dozwala. Ale to KK ma problem z pedofilią? Eh.

Posted using Partiko Android