RE: Trudno do tego się nie odnieść i sorry za ostre słowa.

You are viewing a single comment's thread from:

Trudno do tego się nie odnieść i sorry za ostre słowa.

in polish •  last month

I nie implikuje. Ale księża to ludzie wywodzący się ze społeczeństwa. Jest więc naturalne że również trafiają się pedofile, to okropne że nie są eliminowani podejrzani już na poziomie seminarium, ale przypuszczam że to nie takie łatwe. Nie można twierdzić że wszyscy księża muszą być święci, bo jak nie to znaczy że Kościół to "skurwysyny" itd
Po drugie, ale ja mówię. Nie wiem czy pedofilia to najgorszy grzech. Na pewno wyjątkowo ohydny, alee czy przykładowo znęcanie się i torturowanie aż do zabicia kogoś jest mniejszym grzechem? Nie wiem, nie jestem Bogiem. Natomiast wiem że każdy grzech może być wybaczony. Nie wiem skąd zarzut relatywizacji. Ideałem byłoby by każdy katolik był świętym, ale oczywiście niestety tak nie jest...

Nie wiem co jest nie tak z cytatem. Taka jest prawda. Nie jest to wada zastrzeżona dla księży, którzy trochę się pomylili ze swoim powołaniem, ale tyczy wielu "kast".

Nie wiem czy "kryje", raczej wszelkie ukrywanie jest potępione. Jednak zwróć uwagę że Katolicyzm to religia miłości, która mówi że Bóg kocha nawet największych zbrodniarzy i jeśli zechcą się nawrócić to im przebaczy.

Nie sądzę by ktokolwiek gdziekolwiek negował ten cytat. Ale widzisz Katolicyzm potępia pedofilię, Muzułmańska religia ją dozwala. Ale to KK ma problem z pedofilią? Eh.

Posted using Partiko Android

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!