ZDJĘCIE + FILTR = Czy to coś dobrego?

in #polish4 years ago (edited)

Witam!

1.jpg

Na wstępie witam Cię dosyć drastycznym zdjęciem przedstawiającym moją twarz, ale spokojnie... Mam nadzieję, że NIE dostaniesz przeze mnie nocnych koszmarów :)

Chciałabym poruszyć temat przerabiania zdjęć, a raczej pokazać Ci jak małe akcenty czy też nakładane filtry potrafią całkowicie zmienić "naturalne" zdjęcie. Będziemy dzisiaj bazować na przykładach, więc uprzedzam Cię, że kilka razy jeszcze zobaczysz moją twarz w tej pozycji, w kilku odsłonach.

Nie ukrywam, jestem osobą, która lubi robić zdjęcia. Począwszy od natury, roślin, zwierząt, jedzenia, kawy po moją twarz. Ostatnie dni w moim życiu nie były za ciekawe, co przyczyniło się do spędzania czasu we własnym pokoju w znacznie większych ilościach niż do tej pory.

Co na zabicie myśli? - Kiedy sprzątanie nie pomogło pozostało przeglądanie zdjęć, usuwanie, pisanie, aż w końcu zaczęłam bawić się w przeróbki.

Jaki efekt?

Na początek przedstawię zdjęcie, które jest "naturalne". Po wypadku i utracie telefonu korzystam z telefonu o znacznie słabszym aparacie, niż miałam. Z racji tego, że nie wolno marudzić, robię zdjęcia tym, co mam. Jestem w trakcie zbierania pieniędzy na nowy telefon, więc mam nadzieję, że za jakiś czas powróci znacznie lepsza jakość zdjęć -jak do tej pory.

2.jpg

Co widzimy? Zwykła dziewczyna, ciemne oczy, ciemne włosy, zwykła twarz. Wyostrzenie, kontrast, kolory etc, pozostawiają wiele do życzenia, ale nie marudzimy :) Wiadomo, szału nie ma.

Zacznę od ostrego akcentu więc ....

3 (1).jpg

Groźnie, prawda? Wystarczyło zastosowanie czarno-białego filtru, wyostrzenia, niebieskich soczewek na oczy i widzę jakiegoś demona. Niby ta sama twarz, ta sama pozycja... Natomiast zupełnie inne spojrzenie.
Jestem zakochana w czarno-białych zdjęciach, więc nie mogło takiego zabraknąć.

. . .

c.jpg

To zdjęcie również jest czarno-białe, natomiast tutaj nie widzę demona. Spojrzenie jest znacznie delikatniejsze. To zdjęcie jest moim faworytem z wszystkich przerobionych.

Siedząc tyle czasu w pokoju, sam na sam, sama jak palec przerobię tylko dwa zdjęcia? Niee... Jedziemy dalej.

. . .

5.jpg

Na tym zdjęciu, wyglądam jakbym była brudna. Albo inaczej, jakbym nie potrafiła się malować :) Lekkie plamy na policzkach, jakbym spała w makijażu, rano dokładając kolejną warstwę. O niee... Nigdy tak nie robiłam, ale przypuszczam, że tak właśnie musiałoby to wyglądać.
Co tutaj mamy? Zwiększenie ostrości, delikatny kontrast, minimalny HDR, zmiana temperatury barw w cieplejsze kolory i to chyba wszystko. Brudasek Wika, pozdrawiam :)

. . .

7.jpg

"Sierpniowe niebo. 63 dni chwały:" - Nie wiem dlaczego, ale widząc tak przerobione zdjęcie od razu przed oczami mam ten film. Swoją drogą, jak na moje oczekiwania ten film pozostawia dużo do życzenia... Ale nie o filmie mowa :)
Jakiś czas temu, kiedy miała nastąpić premiera, widziałam gdzieś plakat promujący ten film. Były bardzo podobne tony, kontrasty, przeróbki etc. Tutaj wyglądam, jakbym wyszła z kopalni węgla, albo próbowała się zamaskować przed wrogiem :D Wspomniałam, że na zdjęciu wyżej wyglądam jak brudas. Chyba muszę zmienić zdanie, to zdjęcie wygrywa jeśli chodzi o wygląd brudasa.
Zastosowałam coś, co nazywa się "Dramaturgią", zwiększyłam ostrość oraz kontrast.

. . .

Najgorsza rzecz jaką spotykam w przerobionych zdjęciach?

Jak dla mnie, najgorsze co może być to całkowite rozmazanie twarzy, które w sumie nie wiem co ma na celu. Poświecę swoje oryginalne zdjęcie i przerobię je tak, abyś wiedział/a o co mi chodzi.

37332779_1669072293142616_3271239863650746368_n.jpg

Czy Ty to widzisz? Gdzie ja mam twarz? Już chyba wolę moje krostki i inne, niż całkowite zamazanie twarzy. Przeglądając IG czy Fb coraz częściej spotykam takie zdjęcia. Wtedy w głowie mam tylko jedną myśl; "Co autor miał na myśli?"

. . .

Jak widzisz, przeróbki mogą być niebezpieczne.
Czasami poprawa ostrości, jasności czy barw może sprawić, że zdjęcie wygląda bardzo dobrze, znacznie lepiej niż oryginał.
Natomiast jeśli damy za duży kontrast, wyostrzenie, efekt HDR, i tysiące innych filtrów, możemy zrobić sobie krzywdę na zdjęciu. Co więcej.. Możesz nawet stracić twarz. Dowód? Patrz wyżej :)

Uwielbiam zdjęcia czarno-białe, zarówno w soczewkach czy bez, dlatego nie mam do nich zastrzeżeń i będę ich bronić jak tylko się da :)

Z normalnej dziewczyny w brudasa. - Myślę, że to zdanie mogłoby śmiało służyć jako tytuł tego wpisu :)

Jestem ciekawa Twojego zdania. Co o tym sądzisz? Czy przerabianie zdjęć, jeśli musimy je gdzieś opublikować to konieczność czy po prostu zabawa? Jak dla mnie - zabawa :)
I jeszcze jedno, która przeróbka podoba Ci się najbardziej? Dla mnie czarno-białe wygrywają. Znacznie lepsze niż oryginał.

Dziękuję, że wytrwałaś/eś ze mną do końca i jakoś razem przebrnęliśmy przez te straszne zdjęcia :)

Tym razem bez zdjęcia na koniec wpisu. Myślę, że ósme zdjęcie z moją twarzą może wywołać nocne koszmary :) Jak to mówią: "Co za dużo to nie zdrowo"!

Do usłyszenia!

Źródła zdjęć: Zdjęcia własne

Sort:  

Zdjęcie to zdjęcie... czysta optyka + światło.

Każda ingerencja filtrem czy innym narzędziem oznacza koniec zdjęcia a początek fotomontażu.

Ja cenię sobie prawdziwe zdjęcia.

Racja! :)

Zdjęcie to zdjęcie, przeróbka to przeróbka.
Chciałabym napisać, że też wolę prawdziwe zdjęcia, ale mam jakiś sentyment do zdjęć z filtrem czarno-białym. Jakieś moje odczucia...

Dziękuję Ci za przeczytanie i komentarz 😉

Pozdrawiam ♥

Fajne przemyślenia, ja jako facet nie używam żadnych filtrów :D

Osobiście nie lubię czarno-białych zdjęć, ale U ciebie to z niebieskimi oczami wygrywa! :) Ja wcale tam demona nie widzę :P

Jaaaak to?! 😱 Czarno-białe zdjęcia mają w sobie pewną tajemnicę, coś co przyciąga, przykuwa wzrok etc. Ja uwielbiam ♥

Właśnie z tymi niebieskimi soczewkami to wyglądam jak taki demon. Może i słodki demon, ale demon 🙈

Dziękuję za przeczytanie i komentarz! ♥

Pozdrawiam!

Osobiście lubię bawić się suwakami i przerabiać zdjęcia, ale kiedy jest odpowiednie światło , tło, które robi całą robotę to zdjęcie nie potrzebuje filtra. U Ciebie podobają mi się te czarno białe ;) Też nie rozumiem fenomenu maxymalnego upiększania twarzy czy rozmazywania jej. Miłego dnia :*

Jak dla mnie to te wszystkie filtry psują wygląd zdjęć. Wyjątek stanowi filtr czarno-biały do którego mam słabość... <3
Rozumiem poprawę wyostrzenia, jasności, jakiegoś cienia. TYLE. Filtry nie przypadły mi do gustu i gdyby nie obecność czarno-białego, mogłoby ich nie być :)

Wydaje mi się, że nigdy tego nie zrozumiemy. Rozumieją to tylko osoby, które korzystają z tej opcji.

Dziękuję bardzo za przeczytanie i komentarz! <3

Pozdrawiam! ;*

O! Co za brwi :o ! Jak ramiona łuku tatarskich najeźdźców ;). Dziewczęta w Polsce stanowczo zbyt często ograniczają swoje brwi do kresek nad oczami...

O rany :o

Aż nie wiem jak skomentować :D Czy to pozytywny komentarz, czy wręcz przeciwnie :D

Na tym zdjęciu tak to wygląda. Zdjęcie jest zrobione jakoś lekko od dołu, w wyniku czego, jakoś je rozciągnęło :D Ale nie ukrywam. Daleko mi do brwi cieniuteńkich, odrysowanych od szklanki.. :)

Na zakończenie każdego wpisu (tak mi się wydaje) jest moje zdjęcie. Mam nadzieję, że na tamtych nie wygląda to tak dramatycznie :D

Dziękuję za przeczytanie, dokładne obejrzenie.. i komentarz :D

Pozdrawiam!

oo tak! najgorsze jest rozmazanie twarzy! zgadzam się całkowicie :) bardzo pozytywny wpis!

Nigdy nie zrozumiem po co to rozmazywanie...

Dziękuję bardzo za przeczytanie i miłe słowa! 😉

Pozdrawiam! ♥

bardzo drastyczne zdjęcia. zapraszam i polecam - Piotr Fronczewski

Z góry przepraszam za dzisiejsze koszmary 😉 Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pana przeze mnie dopadną.. 😂

Zostaję na dłużej! 💪🏼

Dziękuję za przeczytanie i komentarz! Pozdrawiam 😉

nie jestem pewien, czy fizjonomia Panienki jest w stanie cokolwiek namieszać w moich koszmarach, ale ją również zapraszam i polecam. Może z tym polecaniem to przesadziłem. Oczywiście, prozę zostać i się rozgościć. Dostarczam treści błyskotliwe i zróżnicowane tematycznie w nieregularnych odstępach czasu. Sama słodycz

Tak drastyczna fizjonomia może zakłócić spokój nocy :)
Zostałam, rozgościłam się i nigdzie się nie ruszam 😇

Widzisz Tobie upiększanie twarzy nie potrzebne ale są tacy, którzy twarzą całe zdjęcie zepsują dlatego rozmazują... No albo po prostu za dużo zdjęć kryminalistów z rozmazaną twarzą oglądasz.

Wydaje mi się, że każdy jest na swój sposób piękny, przystojny, przyciągający uwagę etc. Kwestia akceptacji samego siebie.

Jeśli ktoś wygląda (według tej osoby) dziwnie, źle na zdjęciu, to przecież tak wygląda w rzeczywistości. W rzeczywistości zwraca na to uwagę? Tak odnośnie tego rozmycia twarzy 😉

PS. Zdjęć kryminalistów nie oglądam 🙈

Dziękuję za przeczytanie i komentarz!

Pozdrawiam 😉

Wszyscy są piękni... tylko po niektórych tego nie widać ;P

Chyba bez filtrów wygrywa :D

W takim razie jest mi bardzo miło ! ♥️

Jak to mówią: "O gustach się nie dyskutuje" :) Jak dla mnie mogłabym na codzień wyglądać tak jak na zdjęciu z filtrem czarno-białym 🙈 Nie da się, więc musi mi wystarczyć bez przeróbki :)

Dziękuję za przeczytanie i komentarz! ♥️

Pozdrawiam!

Masz piękne oczy i bez filtrów :)
Artykuł bardzo ciekawy i na czasie :)
Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za przeczytanie i miłe słowa! ♥

Pozdrawiam ♥

Congratulations @robaczekwikaaa! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @robaczekwikaaa! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @robaczekwikaaa! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM
Vote for @Steemitboard as a witness and get one more award and increased upvotes!

Congratulations @robaczekwikaaa! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Use your witness votes and get the Community Badge
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.06
JST 0.038
BTC 34940.79
ETH 2395.08
USDT 1.00
SBD 3.84