Ministerstwo Finansów zabija rynek blockchain w Polsce

in polish •  last year  (edited)


Wczoraj na stronie Ministerstwa Finansów pojawiły się wytyczne, dotyczące tego w jaki sposób należy rozliczać się z kryptowalut.

_.png

Bieżąca interpretacja powoduje, że w praktyce nie możliwe będzie jakiekolwiek używanie kryptowalut w Polsce, bez ciągłych wycieczek do urzędu skarbowego z kolejnymi druczkami, dotyczącymi podatku PCC, które to rzekomo należy złożyć do 15 dni od czasu zawarcia każdej transakcji,.

Pytanie natomiast jest takie, co teraz zrobią osoby, które uprawiały tzw. day-trading na polskich giełdach i do rozliczenia mają tysiące transakcji. Całość świetnie obrazuje też ten obrazek:Jak natomiast wyglądała przeciętna reakcja day-tradera na wieści od Ministerstwa Finansów? Możecie to zobaczyć na podlinkowanym filmiku na DTube (koniecznie włączcie polskie napisy)

play.png


▶️ DTube
▶️ IPFS
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year (edited)

Żyjemy w kraju rządzonym przez... trudno znaleźć mi określenie tych ludzi. Najgorsze jednak jest to że tak już przyzwyczailiśmy się do tej ciągłej patologii iż całkowicie przestaliśmy na nią reagować i podporządkowujemy się każdemu absurdalnemu przepisowi tworzonemu przez tych... wpisz sobie swoje określenie na nich.
Filmik dobry ale sam już nie wiem czy śmiać się czy płakać.

·

W zeszłym roku powstało 27 118 stron nowych aktów prawnych ale obecna sytuacja paradoksalnie wynika z braku specyficznych przepisów dla kryptowalut.

Przedstawiona interpretacja opiera się na obowiązującym prawie które powstało zanim kryptowaluty stały się popularne. W momencie pisania prawa o PCC nikt nie wpadł na to że powstaną elektroniczne pieniądze (czytaj "kryptowaluty") i ktoś wpadnie na absurdalny pomysł klasyfikacji ich jako prawa majątkowego.

·

Narodwych Socjalistów, nie muszisz dziekowac :)

Rządzą nami leśne dziadki dla których każda nowość technologiczna to katastrofa i wszystkiego się boją. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy inteligentni ludzie się wyniosą z tego kraju, a zostanie tylko patologia żyjąca z socjalu dla której powoli robi się tu raj. Zamiast brać przykład z zachodu (np. Niemcy) i wykorzystywać potencjał kryptowalut, to oni dławią to w zarodku i zabijają cały sens. W Polsce obywatel nie może się wzbogacić, bo bogatych ciężej za mordę trzymać do następnych wyborów.

Obecny rząd, jak i poprzedni nie mają nic wspólnego z dobrem Polski. Chcą napchać się tylko pieniędzmi i zapewnić sobie byt, jak i ich przyszłym pokoleniom. To smutne, że tyle polaków daje się omamić na tzw. 500+ gdy i tak w podatkach musimy oddać więcej. Teraz za cel wzięli rynek kryptowalut by jeszcze bardziej sobie zapełnić portfele :(

Źródłem problemu jest fakt,że ustawodawca jak zwykle nie nadąża za nowościami.W efekcie mamy próbę ujarzmienia zdecentralizowanych walut,niezależnych od rządów,banków i innych instytucji.Tego nie da się kontrolować i władza tą bitwę przegra.Szkoda tylko,że głupota jest manifestowana beznadziejnymi ustawami.

Odsyłam do zapisu wczorajszej transmisji dr hab. Sławomira Mentzena, który chyba najlepiej wytłumaczył co i jak - https://www.facebook.com/slawomirmentzen/videos/1707680142626515/

Trzeba zacząć kraść. Inaczej się nie da.

·

Kraść mozesz gdy cos nie nalerzy do ciebie. A tu nie widze przesłanek

·

No i zaczęli okradać nas.

·
·

Miałem racje że polska jest do kitu, i nie opłaca się w niej mieszkać, bo za każdym razem wbią człowiekowi nóż w plecy tylko żeby ktoś miał lepiej...

Wszędzie te swoje paluchy muszą wetknąć po za tym bitcoin itp. to przecież nie Polska tylko inny kraj wiec Polskie prawo nic w sumie nie znaczy i nie trzeba się stosować akurat w tym kontekście. to tak jak by Mark Zuckberg musiał płacić polsce za udostępnienie tego serwisu w języku polskim bez sensu.

W Polsce definitywnie powinien rządzić ktoś inny.
8 lat Platformy oraz te 4 lata PiS rujnują Polskie państwo, według mnie PiS jest jednak mniej złą partią a nie idealną, ponieważ mają dużo do zarzucenia i nie zrobili wszystkiego, ale wiadomo że w tak małej ilości czasu nie da się osiągnąć sukcesu.

To jest niedorzeczne . Żadna partia nas tak niewydymała i nie ukochała jak wydymał i wykochał nas PIS . Nic tylko walićć ten podatek albo z tego kraju wyjechać już bilet kupiony

Facebook-Were-the-perfect-drug--Ichor-ac76fe.png

Tak się niestety dzieje jak osoby, które niewiele wiedzą na temat krypto walut chcą ustalać prawo z nimi związane. Dla nich najlepszym załatwieniem problemu jest narzucenie nielogicznych i nieludzkich praw/norm/restrykcji

Nie jeat to żadna oficjalna informacja tylko zwykła plotka rozpoczęta zapewne od wypowiedzi jakiegoś ministra nie mającego pojecia o kryptowalutach i systemie blockchain, który po prostu chciał zabłysnąć wśród ludzi ktorzy także nie maja dokładnej widzy w tym temacie, jak to czesto bywa w Polskieh polityce. Z racji tego że dobrze zrobiona kryptowaluta jak bitcoin czy ethereum jest zdecentralizowana, opodatkowanie transakcji przy jej użyciu jest niemal niemożliwe. A tak ogólnie to nie jest możliwe zabicie rynku blockchain w Polsce bo jest to po prostu system, na którym opierają sie kryptowaluty (i to nie wszystkie), wiec co najwyrzej to ich rynek może zabić Ministerstwo Finansów w Polsce.

·

Jest to oficjalna informacja Ministerstwa Finansów.

Congratulations @ripbranzakrypto! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Do not miss the last announcement from @steemitboard!

Jak 1%???

Przecież to jest nienormalne, jeśli ja nie zarobie na tranzakcji (dniówce) np. 1% i bede chciał zamienić crypto spowrotem na np BTC, to co od nie udanej tranzakcji też bedę musiał zapłacić podatek. 

Jak moge płacić podatki za tranzakcje które nie przyniosły mi profitu? To jest kopanie leżącdego 8-/

No dobra ale do 1000zl jest zwolnienie z
PCC wiec dzielicie portfele na 999zl i po problemie mozecie tez robic tranzakcje do 999 i nic nie placicie. jedyne co to musicie zarzucic ih tonami papieru. Niech sobie stemplują. Trzeba tylko napisac jakis programik do automatycznego wydruku tej makulayury. Jak sie okaze ze musza zatrudnic pracownika do stęplowania papierów na kazdego trejdera to szybko zmienia zdanie

Loading...

Czy ktoś może wyjaśnić, jakie wpływ ma to na steemowców? Mam na myśli sytuacje, gdzie zarabiam tu SBD a później zamieniam na PLN ?

Parodia, zadeklarowani antykomuniści zachowują się jak komuniści

Dobrze, że o Steemit nie słyszeli, bo dorzuciliby za UpVoty podatek od darowizn. ;)

·

Politycy Jak się za coś wezną to należy się spodziewać że nic dobrego z tego nie wyjdzie

Nie o takie Polskie walczyłem...

Rozpoczęła się akcja! Prośba o przyłączenie lista wzrasta... https://www.facebook.com/Kryptowaluty-128022607814879/

Boli ich, że przeciętny Kowalski może zarabiać więcej niż oni siedząc przed swoim komputerem a nie robiąc z siebie debila jak oni na Wiejskiej ;D

Congratulations @ripbranzakrypto! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

The Steem blockchain survived its first virus plague!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!