Czy broń palna powinna być bezpozwoleniowa dla każdego ?

in polish •  2 years ago 

Hej.

Dziś wypowiem się na temat, który dręczy mnie od trochę dawna. Czyli opowiem o moim stanowisku w sprawie pozwolenia do posiadania broni palnej, bez pozwoleń.

Bez nazwy.png

A więc zacznijmy

Postawię sprawę jasno. Jestem za pełnym dostępem do borni dla obywatela, z obowiązkiem rejestracji, i cyklicznych badań psychologicznych.

Dlaczego tak myślę ?

Argumentem przemawiającym za uzbrojeniem społeczeństwa jest według mnie brak dowodów niesłuszności takiej decyzji. Po prostu ich nie ma. A te które są za, istnieją.

Po pierwsze, nie widzę żadnego problemu w posiadaniu broni. Strzelectwo to świetna zabawa. Przy posiadaniu broni, warto byłoby przyjść choć raz na strzelnicę, co bardzo rozkręciłoby ten biznes, co daje nam lepszą gospodarkę, więcej zadowolonych przedsiębiorców, no i oczywiście zadowolonych obywateli z świetnie spędzonego czasu.

Drugim argumentem jest już wcześniej wspomniany rozpęd gospodarczy. Wiele strzelnic na tym zarobi, wytwórnie amunicji, powstaną nowe wytwórnie broni, polskie firmy zajmujące się ich sprzedażą i wiele, wiele innych.

Po trzecie, ludność z dostępem do broni, to groźniejsze państwo dla potencjalnego oponenta.

Jedynym argumentem opozycji który jest mi w tej sprawie przedstawiany, to dostęp do broni dla ludzi o zapędach morderczych, oraz pedofilskich i tym podobnych rzeczy. Jednakże, jeżeli taki człowiek pragnie kogoś zabić, lub zgwałcić, to i tak to zrobi. Legalną czy nie legalną bronią, i tak zabije.

Kończąc

Podzielcie się proszę sowimi przemyśleniami, i followujcie, jeżeli podoba wam się tego typu kontent.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

warto dodać że broń czarnoprochowa jest legalna w polsce bez żadnych pozwoleń

A no zapimnialem o tym. :)

Po co Ci broń palna skoro aby się obronić można w prosty sposób okaleczyć albo zabić człowieka gołymi rękoma lub przedmiotem codziennego użytku i oddalić się na bezpieczną odległość. Udostępniając broń dla wszystkich zmniejszasz swoje szanse w walce - ktoś np. strzeli Ci w plecy bo ma zły dzień, wqrwia go Twoja fryzura albo nie podoba mu się, że uśmiecha się do Ciebie a nie do niego obca dziewczyna.

No i to właśnie pisze opozycja. I to chyba nie spełna rozumu opozycja. W USA dostęp do broni jest od dawna w wielu stanach. Słyszałeś o "zabójstwie z powodu złego dnia{" ? Założę się że nie, bo takie stuacje to jedynie mogą się wytworzyć w głowach osób takich jak wy. Pozdrawiam. :)

Poczytaj statystyki z Twojego USA ile osób ginie rocznie jako przypadkowe ofiary ulicznych strzelanin, wypadków z bronią, zabójstw afekcie, napadów z bronią... Ile dzieci ginie w wypadkach z bronią rodziców lub w szkołach zastrzelone przez niezrównoważonego kolegę. Ilu policjantów zastrzelonych przez uzbrojonych bandziorów... Teraz porównaj polskie statyki... Potrafisz liczyć? Teraz popatrz w lustro i łatwo zrozumiesz kto tu jest niespełna rozumu.

Tyle że w Ameryce dzieci w szkołach, w przeciwieństwie do nas, mają gangi. Tworzą tam się skupiska slamsów i ludzi którzy zabiją tylko żeby zabić. I co myślisz że ograniczając takim ludziom dostęp do broni oni nie zabiją? Jak Sam zauważyłeś nie potrzeba broni palnej do zabicia, a jeżeli taka strzelanina pomiędzy dwoma ludźmi powstanie, to nie będzie się czekało 20 minut na interwencję policji, tylko zwykły przechodzień będzie mógł temu zaradzić. Społeczeństwo uzbrojone moąe samo zaradzać takim mniejszym wypadkom, bez obowiązku czekania aż taki jegomość z nielegalną bronią wyrżnie 20 ludzi. ludzie się zabijali, zabijają się, i będą się zabijać i nie zaradzisz temu siedząc na dupie i myśląc "Ale jak ja dam pozwolenie na broń to oni zabiją, a jak ograniczę, to już nie.". No niestety nie. Poza tym, powiedziałem że chciałbym aby osoba posiadająca broń przeszła badania, które miałyby się okresowo powtarzać, na przykład co roku. Jeżeli będziesz chciał kogoś zabić z użyciem broni palnej, to czy będzie ona legalna czy nie, to i tak ją nabędziesz, i tak zabijesz. A obrażanie innych pozostaw pomiędzy tobą i swoimi kolegami.

Nie masz drogie dziecko pojęcia o czym piszesz... Dorośnij... Zdobądź jakiekolwiek doświadczenie życiowe i uzupełnij stan posiadanej wiedzy to zrozumiesz jakie oderwane od rzeczywistość bzdury wypisujesz. Na tym portalu ludzie dzielą się wartością - wiedzą na poziomie dużo większym niż obecnie sobą reprezentujesz. Dobra, wartościowa rada - wróć do szkoły. Miłego dnia życzę.

Zaargumentuj. Co było źle?
Obrażasz w dyskusji, czyli nie masz argumentów, ani nie masz kultury. Być dzieckiem można być fizycznir i mentalnie. Obrażają mbie nie pokazujesz swojej dorosłości.