Kondycja polskiej społeczności według danych ze steemweb.pl

in polish •  4 months ago  (edited)

Steemweb.pl jest źródłem wielu ciekawych informacji dotyczących polskiej społeczności jak i gier, które funkcjonują na blockchainie Steem. Strona działa głównie na bazie SteemSql, usłudze sprzedawanej przez jednego z userów Steem, baza ta indeksuje wszelkie akcje dokonywane na Steem.

Co tam na #polish słychać?

obraz.png

Tak wygląda ilość postów publikowana na naszym rodzimym tagu od połowy 2016 r. do teraz. Widać wyraźny wpływ bańki kryptowalutowej z 2017 roku. Spadek aktywności po niej jest znaczny i nieustępujący, może ktoś ma pomysł, gdzie jest dno? źródło

obraz.png

Zobaczmy jak sobie radzi 5 najczęściej używanych tagów na polish:
#pl-artykuly #pl-blog #pl-fotografia #reakcja i #pl-emocjonalnie

Jeśli masz ochotę możesz sprawdzić resztę tagów samodzielnie tutaj

obraz.png

O zaszczytne miano głównego generatora kontentu na polish walczą trzy nicki - @hallmann @fervi i @andzi76

Statystyki pisarstwa z konkretnego miesiąca sprawdzisz tutaj, np w maju króluje @dirapa z 70 postami.

obraz.png

Użytkownika możemy podglądnąć klikając na jego nick, lub podmieniając go w urlu - https://steemweb.pl/users/dirapa

Wracając do aktywności użytkowników uważam, że Ci co nie piszą, ale głosują (lub piszą) są też ważni. W ten sposób stworzyłem statystyki aktywności:

obraz.png

Aktywność w ciągu ostatniego roku oczywiście spada (korelacja z bessą na rynkach krypto). Chwilowe skoki aktywności widzieliśmy po krótkich boomach na altach i po rozgłosie dotyczącym Steem z różnych powodów. źródło

obraz.png

Na podanej stronie źródłowej zobaczymy też statystyki zmarnowanych głosów (nieaktywne konta).

Oczywiście główną funkcją mojej strony jest podsuwanie autorom pomysłów na tagi przy pomocy listingu jak i drzewka tych najczęściej używanych i korelacji

https://steemweb.pl/tags - tagi
https://steemweb.pl/categories - drzewko

A ostatnio dużo rozwijam statystyki gier (@steemmonsters @nextcolony @drugwars), które znajdziecie na:

https://steemweb.pl/statistics

Okiem witnessa - Steem jest martwy!!!!!! Czyżby?

Na koniec chciałbym pokazać wam tekst, który jest moim tłumaczeniem fragmentu postu jednego z witnessów Steem - @aggroed - https://steemit.com/steem/@aggroed/steem-is-dead-or-is-it

Ostatnimi czasy parę osób wspomniało mi, że Steem umarł. W związku z tym chciałbym parę spraw rozjaśnić i pokazać jak to wygląda z mojej perspektywy.

Po pierwsze, sieć Steem jest bardzo trudna do zabicia. Jedynym sposobem jaki ja widzę jest tak mocny spadek ceny, że przestanie opłacać się utrzymywanie węzła Steem, który dostarcza dane z blockchainu.

Nudna matematyka witnessa

Na te chwilę, top dwudziestka witnessów dostaje na oko 100 tysięcy Steem rocznie. Jeden token jest obecnie wart około 33 centów. Można więc założyć, że dochód z węzła to 36 tysięcy dolarów rocznie. Posiadam dwa węzły (dodatkowo jeszcze płacę połowę za utrzymywanie rpc api minnowsupport, ale pomińmy). Moje węzły kosztują 120$ miesięcznie, każdy. Sumarycznie 240$, to jest około 3000$. Cena tokenu Steem musiałaby spaść do 3c żebym zaczął się zastanawiać "Czy w ogóle chcę tu utrzymywać węzeł?" Pewnie część z zapasowych witnessów zostanie wyłączona przy cenie 3 centów, ale to też nie jest naglące. Moim zdaniem przy cenie 3 centów zostanie wystarczająca ilość węzłów by zapewnić sieci przetrwanie i działanie. Ta sprawa też mnie nie nagli - mam wystarczającą ilość płynnych środków, która mnie zabezpiecza. Kiedy zaczynałem z węzłem - traciłem pieniądze, więc dla mnie może stać się to ponownie. Witnessi mogą też przecież zmienić konfigurację ilości nagród (reward pool inagrody dla witnessów) by zapewnić podstawowe działanie sieci.


Osobiście wszystkim polecam więcej interesować się faktami na temat funkcjonowania nodów steem, witnessowania i obecnego developmentu, a mniej sianiem FUD'u. Posłużą do tego czat witnessów, github oraz @steemitblog.

Niniejszy post jest postem wspierającym funkcjonowanie strony - https://steemweb.pl/, jeśli chcesz wesprzeć - zagłosuj.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dokładnie więcej czytania a nie narzekania. Ja od siebie tylko dodam, że cena Steem nie powinna już spadać. Średnie długoterminowe ceny zaczynają iść w górę. Jak będzie dalej zobaczymy.

Co do ceny nie jestem aż tak optymistycznie nastawiony, ale kto to wie..

Wykrwawienie Steema jest najciekawszą rzeczą jaką widziałem od dawna.

Jak dla mnie to najbardziej fascynującą rzeczą było oglądanie wykrwawienia się takiego kolosa jakim jest Bitcoin, ale co kto lubi.

Tylko Bitcoin wraca na swoje tory, a Steem nie xd

Wraca tylko do 10k na moje oko :P A potem... Ale będzie jazda :D Rozważam zamianę STEEM tymczasowo na BSV ale mogę nie zdążyć z power-downem...

https://bithub.pl/wiadomosci/nowy-manifest-niedoszlego-tworcy-bitcoina-daje-do-pieca/

To prawdziwy fenomen, że Craig Wright się nie poddaje. W ubiegły piątek opublikował na swojej stronie internetowej manifest, w którym stwierdza, że (o ironio), podpisze transakcję w sieci Bitcoin kluczem Satoshiego Nakamoto ale dopiero wówczas, gdy udowodni, że jest nim naprawdę w sądzie.

Gdy ci u władzy są w stanie zmienić protokół, mogą zmienić życie i finanse osób zaangażowanych w system w sposób arbitralny. Dlatego BTC nie jest Bitcoinem.

Wright dalej twierdził, że ponieważ bitcoin został zmanipulowany, ostatecznie zniknie. Ostrzega, że stanie się to błyskawicznie:

Kiedy akcja się wydarzy, tak jak w przypadku e-gold, wszystko zainwestowane w system zniknie w mgnieniu oka. Gdy BTC zniknie, nie zniknie powoli, zniknie natychmiast.

  ·  4 months ago (edited)

podpisze transakcję w sieci Bitcoin kluczem Satoshiego Nakamoto ale dopiero wówczas, gdy udowodni, że jest nim naprawdę w sądzie.

Wreszcie, od paru lat czekamy. Niemniej nie wiem czego się spodziewasz. Że ludzie zaczną używać BCashSV? xd Na razie nadaję mu przydomek CryptoHitler

Wraca tylko do 10k na moje oko :P

Czyli sądzisz, że nadchodzący Halving nic nie zmieni? :P

Jakby nie ta cała sprawa, że Wright zmienił plany, to było by normalnie(kolejny cykl z trendem wzrostowym po halvingu). Gość ma blisko 50 lat i widocznie nie chce czekać na przyszłość ze sprzedażą 1 000 000 BTC i BCH.


To jego oficjalny blog:

https://craigwright.net/


A tu wpis Calvina Ayre z Twittera z 26.05.2019

wonder what happens to #Bitcoin (#BSV), Segwit Coin BTC and alphabet Soup coin (ABC/BCH/BAB) when #CraigisSatoshi gets his million coins once Tulip trust vests Jan 2020 and he dumps Segwit and Alphabet and buys Bitcoin?

PL

Zastanawiam się, co się stanie z Bitcoinem (BSV), Segwit Coinem (BTC) i alfabetem, czyli Zupą monet (ABC / BCH / BAB), gdy Craig Satoshi uwolni swoje miliony monet w styczniu 2020 i rzuci Segwita (BTC) i Alphabet, a kupuje za to BSV?

To oznacza, że typ jest tyranem i tym bardziej powinieneś trzymać się z daleka. Skoro nie jest w stanie stworzyć dobrej konkurencji to oznacza, że nie warto iść jego drogą

Bitcoinem (BSV), Segwit Coinem (BTC)

XD. Segwit Coin jak to nazywasz to Bitcoin z opcjonalną aktualizacją, która naprawia błąd ciągłości transakcji, a przy okazji redukuje transakcje z 250 bajtów do 160. Natomiast podkreślę, jest to opcjonalna aktualizacja i nie musisz jej używać - po prostu będziesz płacił więcej niż inni

Gdyby Craig był Satoshim to już by nie żył, nie za takie kwoty btc ludzie byli porywani.

Przecież ten typ jest chory xd, jak to jest Nakamoto (albo ma dostęp do jego kluczy) to wymienie wszystkie steemy na weku xd

!tipuvote hide

120 dolarów miesięcznie za jeden serwer - fajnie. Steem ma koło 7 000 aktywnych użytkowników dziennie. Ciekawe jak to wygląda przy większej cenie.

Poza tym serwer transformersa nie jest pełny (czy jest?), więc jest tańszy w utrzymaniu