Kolejny supercharger od Tesli powstaję w Polsce

in polish •  2 years ago  (edited)

Świetna informacja dla wszystkich posiadaczy jak i osób, które przymierzają się do kupna Tesli. Supercharger w Ciechocinku jest już w budowie, najprawdopodobniej zostanie wybudowany do końca 2017 roku tak jak Tesla obiecywała. Nie wiadomo kiedy oficjalnie będzie można się tam doładować, ponieważ nic nie wiadomo o zatwierdzeniach i dostawcach prądu. Kiedyś w Katowicach Supercharger był już gotowy jednak nim oficjalnie został otwarty minęło trochę czasu.

1.png

Tesla jak widać próbuję dotrzymać obietnicy 10000 Superchargerów do końca 2017 roku. W podobnym czasie co ładowarki w Ciechocinku miał powstać Supercharger w Strykowie, jednak na razie nie ma informacji na jego temat. Na stronię https://supercharge.info/ Ciechocinek jest już pokazany jako "w budowie".
2.png

SC będzie mieścił się na stacji Orlen przy ulicy Kopernika, czyli ok 2 km od zjazdu z Autostrady A1. Nie wiadomo na razie ile będzie liczył stacji do ładowania, można przypuszczać że będzie ich 4 tak jak to jest na innych SC w Polsce. W bliskiej odległości od stacji znajduję się supermarket, w razie dłuższego ładowania można wybrać się na tężnie ;).
3.png

25542778_951970914956843_1119184844322911206_o.jpg

Informacja jak i ostatnie zdjęcie są z facebooka https://www.facebook.com/teslaownersclub/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Całkiem ładnie rozstawili Superchargery w Polsce. Co prawda widać, że są skierowane raczej dla Niemców, którzy mają podróżować przez Polskę, ale i nam się przyda. Wg nieoficjalnych informacji po Polsce jeździ ok 900 samochodów Tesli, więc faktycznie powoli ma kto z tego korzystać, a rosnąca liczba ładowarek tylko zachęci do przesiadania się na auta elektryczne ;)

Tym bardziej ze nie tylko Tesla buduje sieć ładowarek. Greenway ładnie działa w Polsce i na razie jest darmowy i zbiera dużo dobry opini. I właśnie tak jak mówisz skończy się argument ze elektryki to fajne auta, ale nie ma gdzie ładować.