Majowy weekend rozpoczety:)("cudowna podróż")

in polish •  last year 

Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany, weekend majowy.

Po 12 godzinach, zmagań z uciążliwymi klientami, czas pożegnać się z pracą i rozpocząć przygotowania do 1-ego i 3-ego mają.A co za tym idzie szykować wątroby na ordynarny chlanie ( jak na stereotypowego Polaka przystało) . Zanim jednak rozpoczną się przygotowania, czas odbyć długa podróż na trasie Wrocław-Zamość. Wszystko zaczyna się standardowo od żenującego poziomu uslug firmy Rego Sp.z. o.o . Mamy XXI wiek, jest możliwość rezerwacji miejsca przez internet(dodatkowo płatna ok. 8zl). Płacąc 72 zł za bilet wolę zapłacić te 8 zł i mieć pewność siedzącego miejsca. Jednak żyjemy w kraju jakże oszczędnych zjadaczy cebuli, gdzie zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi. Skoro na stronie nie jest napisane, "brak wolnych miejsc", to zaoszczędzenie 8 zł i kupię u kierowcy, jedno miejsce się znajdzie... Szkoda, że tak samo myśli kolejne 10 osób... W efekcie do busa, który posiada ok. 25 miejsc siedzących, kolejny raz czeka przynajmniej 30 osób. Oczywiście kierowcom nie przeszkadza fakt, że 5 osób przez 8-10godzin będzie stało. Brak jakiegokolwiek myślenia o bezpieczeństwie stojących osób oraz pozostałych pasażerów, którzy muszą oglądać tyłki stojących obok ludzi."Zgłaszam to do płokułatuły".
Sytuacja powtarza się za każdym razem, jest to strasznie irytujące..

Wracając jednak do tematu majówki.
Większość ludzi ma konkretne plany, jak spędzi ten czas. Ja jednak wolę bardziej, nieoczekiwany zwrot akcji i spontaniczne wypady.
6 dni wolnego pora na pozytywną energie, brak planów zapewni nieoczekiwane przygody, a Ty?
Napisz w komentarzu, jak Ty siedzisz ten majowy weekend?

Możecie życzyć mi bezpiecznego powrotu do rodzinnego miasta.
Zachęcam również do śledzenia mojego kanału, żeby być na bieżąco :).
Do zobaczenia niebawem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ja też wracam do rodzinnej miejscowości. Spędzę czas z rodzinką, spotkam się ze starymi znajomymi. Raczej bez fajerwerków, wszystko na spokojnie.

Życzę miłego wypoczynku!

Dzięki, też miło wypoczywaj i przede wszystkim bezpiecznie:)