Viabtc.com - zamyka market kontraktów

in polish •  last year

Oficjalny komunikat o zamknięciu handlu kontraktami 10 stycznia 2018r:
https://pool.viabtc.com/announcement/21/

Jak na poniższym screenie widać jak spadła od razu cena kontraktu (wszyscy którzy je kupili tylko z myślą o sprzedaży szybko obniżyli cenę):

Z ceny ok. 0.23 BCC (BitcoinCash) spadło nawet na 0.1 BCC. Po czym cena zaczęła lekko rosnąć, mnie udało się w cenie 0.12 BCC dokupić. Szacunkowo licząc czas zwrotu dla mojej ceny było ok. 130 dni. Dla tych co udało się kupić kontrakt za 0.1 - czas zwrotu to ok. 105 dni.

...* - oczywiście czas zwrotu jest zależny od tego ile zostanie nam każdego dnia wykopane (czyli od trudności kopania) oraz tego w jakiej cenie będzie BTC lub BCC (te 2 coiny mozna kopać na tych kontraktach). Więc jeżeli cena BTC doszłaby do tego co było czyli ok. 70 tys. zł to czas zwrotu z inwestycji MOŻE być poniżej 100 dni nawet.

Dla chcących jeszcze zainwestować w kopanie w chmurze - ostatnia szansa na Viabtc.com - przynajmniej z marketu kontraktów.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Kurde fajnie to wygląda ale to nadal 2x cena po jakiej można było to kupić w ramach pre-sale. nie wiesz czy będą oni znów oferować te kontrakty?

·

To co było już nie wróci - a raczej nie prędko. Przesprzedaż zamknęla się wtedy w kilka dni. TEraz była w grudniu na DASHe chyba to w 4h się rozeszły ;)

·
·

szkoda. muszę w takim razie to bacznie obserwować. Cena w sumie może jeszcze dzisiaj, przed zamknięciem marketu spaść.

·
·
·

@mattuk co do tego ile kosztowała przedsprzedaż, to zwróć uwagę, że WTEDY cena BTC była ok. 16`000zł - czyli nawet 4x mniej niż teraz - czyli wtedy czas zwrotu kupowanych kontraktów nie był 100 czy tam 150 dni - a na poziomie ponad 300. Więc nie można oceniać, że wtedy była lepsza cena w stosunku do realiów z października 2017... bo była gorsza - chodzi o czas zwrotu. Teraz jest nieporównywalnie lepsza stopa zwrotu bo 150 czy 180 dni przy obecnym kursie jest wg. mnie rewelacyjną okazją. Do tego BCC jest po ok. 8500zł - a jest realna szansa, ze w przeciągu kilku miesięcy będzie po 13000-16000zł. Czyli wtedy czas zwrotu okaże się mniejszy niż 100 dni. Tylko jak to z kryptowalutami trzeba pewne sytuacje zakładać - tak jak z kontraktami ja zaryzykowałem kupując po 199 dolarów kontrakt... a sytuacja tak się zmieniła (Cena BTC podskoczyła) - że po niecałych 2 miesiącach mogłem sprzedawać kontrakty nawet po $800 - czyli z zyskiem 4 krotnym :)

·
·
·
·

@ptaq no w sumie nie zwróciłem uwagi, że oni sprzedawali kontrakty w $ a dopiero potem cene przeliczali to na BTC lub BCH.
Ale z drugiej strony to jak BTC kosztowało 16k zł to zapewne trudność kopania była znacznie mniejsza a co za tym idzie Twój udział dawał o wiele większe zyski. Tutaj można sobie tylko gdybać tak naprawdę.