Teoria o SUPERCYKLU Bitcoina

in polish •  5 months ago 

supercykl.png

Z czasem wszystko się zmienia. Na rynkach spotykamy wiele teorii dotyczących cen i sposobów szacowania przyszłego ruchu ceny. Teoria SUPERCYKLU jest jednym z nich i warto na nią się pochylić. Supercykl to inaczej wieloletnia bańka cenowa, która jest nadmuchiwana szczególnie w okresie rynku niedźwiedzia. W supercyklu występuje wiele mniejszych baniek i tzw. bańka ostatnia. Oczywiście ta ostatnia bańka jest tylko umowna, ponieważ supercykle się powtarzają lub zapowiadają kolejną jeszcze większą bańkę i następny supercykl. W przypadku Bitcoina może być podobnie. Niemożliwe?? popatrzmy na S&P500.

supercykl2.png

Wzrost S&P trwał około 5 lat. Rynek niedźwiedzia kolejne 5 lat, po którym nastąpiła kolejna bańka. Wieloletni swing do góry i kolejne ATH i monstrualny upadek na koniec 2008 roku. Upadek po ATH fali B był ogromny. Gdyby przyrównać go do Bitcoina, to należy się spodziewać powrotu, a nawet przebicia 20 000 USD i ogromnego upadku ceny do poziomów 500-700 USD. W przypadku S&P 500 kolejny upadek ceny spowodował kolejne ATH. Czy braliście to pod uwagę w przypadku BTC? Jeżeli nie, to przemyślcie to bardzo dokładnie. Oczywiście, nie można zakładać, że tak właśnie się stanie. Supercykle występowały, występują i będą występować. Bitcoin doskonale nadaje się do wykreowania takiego supercyklu. Wiele osób, które są święcie przekonane o cenie rzędu 100 000 USD za BTC będą świetnym celem do wykreowania kolejnej fali supercyklu, by później wymusić na nich sprzedaż waloru ze stratą i odkupić znacznie taniej po naprawdę zaniżonych cenach. Pamiętajcie, że rynki działają długofalowo, a są na tych rynkach wieloryby, których pozycje SHORT mogą być dawane z wyprzedzeniem na lata!!!

P.S. dzięki @astomaniak za przypomnienie o supercyklu, chciałem z tym poczekać do momentu uzyskania dna na Bitcoinie, ale skoro już wspomniałeś :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Osobiście nie wierzę w tą teorię :) W bańce w 2017 roku uczestniczyło może 1% ludzi na świecie...

Globalna bańka dopiero przed nami. Martwił bym się dopiero po wystąpieniu takiej, gdzie ludzie na ulicach rozmawiają o BTC i nawet starsze osoby inwestują dzięki możliwości zakupu BTC np. w kiosku.

Wydaje się logiczna kolejna megabańka, ale 100k USD to trochę dużo. Myślę, że po dnie będzie mega odbicie ale najgorszy bear market przed nami dopiero.

🏆 Hi @psychebtc! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @psychebtc :) | For investors.