Machina Sprzedaży Moduł 2 - SPRZEDAWCA Kontra KUPUJĄCY

in polish •  2 years ago  (edited)

W drugim module przygotowującym do realizacji 7-stopniowego schematu sprzedaży - 7SSS poznasz kompleksowe podejście do sprzedaży online, dające możliwość wejścia na wyższy poziom, o którym większość marzy. Poznasz trzy składowe dzięki którym ten proces będzie dla Ciebie przyjemnością.

Wiele osób próbowało już praktycznie wszystkiego i być może należysz do tej grupy: promowanie produktów innych osób, mlm itp., ale jak się okazuje nic nie działało poprawnie. Możesz w tym momencie zapytać się, czy istnieje klucz do sukcesu? Właśnie o tym porozmawiamy…

Zasadnicze pytanie: w jaki sposób dojść od zera do zarabiania kilku cyfrowych kwot? Na początek, powiem tak: nie ważne co w tym momencie posiadasz i ile razy poniosłeś porażkę, ani czego próbowałeś wcześniej. Kiedy zaczniesz postępować według schematu, który poznasz, będziesz w stanie wręcz decydować ile pieniędzy chcesz zarabiać.

Skuteczna sprzedaż w internecie sprowadza się to do trzech elementów, które zaprezentuję. To co wiele osób robi wykorzystując internet, to skomplikowanie sobie życia, m.in. przez mnóstwo zbędnych informacji i pozornie sekretnych rozwiązań, dlatego zajmiemy się najistotniejszymi zagadnieniami, które umożliwią Ci realizację Twoich planów.

Pierwsza ze składowych, to odpowiednia oferta. Drugą, jest stworzenie odpowiedniego systemu, natomiast trzecią jest ruch. To są trzy zasadnicze filary dzięki, którym osiągniesz sukces online. Trzy składowe, na których musisz skupić się, ponieważ nic więcej nie ma znaczenia!

Twoim zadaniem jest więc stworzenie machiny sprzedaży opartej o tę formułę. Już za chwilę porozmawiamy szczegółowo o każdej z tych trzech składowych i wejdziemy za kulisy biznesu online…

Jak już doskonale wiesz, ta branża jest najlepszą ze wszystkich branż! To najlepszy przemysł w jaki możesz zaangażować się. Znasz jakąkolwiek inną perspektywę, gdzie można bez żadnych specjalnych umiejętności zarabiać kilku cyfrowe kwoty miesięcznie? Wystarczy stworzyć określony system.

Mówię to jako przyjacielowi i z pełną odpowiedzialnością: jeśli nie uda Ci się zarabiać pieniędzy dzięki temu schematowi, to szanse na zarabianie online, szczególnie poważnych pieniędzy są nikłe.

Jeśli chcesz sprzedawać online, to musisz mieć coś co będziesz promował. Oczywistym faktem jest, że nie jesteś w stanie zarabiać jakichkolwiek pieniędzy jeśli nie masz czegoś do promowania. Niezależnie od tego, czy jest to produkt, usługa, propozycja współpracy, czy cokolwiek innego. Dlatego logicznym jest, że to pierwsza rzecz jakiej potrzebujesz!

W marketingu internetowym potrzebujesz porządnej „oferty” do promowania! To może być: program partnerski, mlm lub produkty stworzone przez Ciebie. Miej również świadomość, iż są oferty, które mogą Cię zabrać z punktu A (start) do punktu B (sukces) w błyskawicznym tempie oraz takie, które mogą Cię zabrać w podróż bez możliwości dotarcia do celu.

Po pierwsze oferta musi być skierowana do dużego grona odbiorców. Wszystkie głupoty o super niszowych rynkach możesz na starcie wyrzucić do kosza. Jeśli promujesz coś dla małej niszy ciężko Ci będzie na tym szybko zarobić. Podam Ci przykład oferty na rynek masowy. Znasz kogoś kto nie chce zarabiać dodatkowych pieniędzy? Bo ja nie! Każdy chce zarabiać więcej. Znasz kogoś kto chce być chory i brzydki? Każdy chce być zdrowy, pełen energii i dobrze wyglądać.

To właśnie miałem na myśli mówiąc: oferta na rynek masowy. Coś czego dużo osób potrzebuje. Jeśli podejdziesz do kogoś na ulicy i powiesz mu o swoim produkcie, który masz w ofercie i połowa osób nie jest zainteresowana nim, to promujesz zły temat. Jeśli chcesz zarabiać dużo, a co najważniejsze szybko, musisz promować coś na co jest duży popyt na rynku.

Jedno zdanie wyjaśnienia! Możesz wchodzić w tematy niszowe pod warunkiem, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, ale na to trzeba czasu, a my rozmawiamy teraz o szybkich efektach…

A teraz drugi argument. Jeśli promujesz określoną ofertę musisz mieć pewność, że prowizja od sprzedaży jest wysoka, np. jeśli masz 3 produkty, 3 możliwości do wyboru. Produkt nr 1 – prowizja 1 zł, produkt nr 2 – prowizja 10 zł, produkt nr 3 – prowizja 100 zł. Oczywiście, że najlepszym jest ten, za który otrzymasz największą prowizję, a do tego jeśli plan posiada odnawialny element, np. abonament, to jest to genialne rozwiązanie, bo możesz wykonać pracę raz i systematycznie odbierać prowizję.

Musisz być pewny, że oferta, którą będziesz promować, jest naprawdę dobrym produktem. Jeśli promujesz coś w co nie wierzysz i nie możesz spojrzeć prosto w oczy swojemu potencjalnemu odbiorcy mówiąc mu ze 100% przekonaniem, że to co oferujesz zmieni jego życie, to przeanalizuj ponownie sens tego co robisz.

Najprostszą drogą do przekonania się co do danego produktu jest jego używanie. Dlaczego tak niewiele osób zarabia w mlm? Dlatego, że te osoby chcą wyłącznie zarabiać, a nie chcą używać produktów. Warunek numer jeden brzmi: używam określony produkt i wtedy oferuję go innym osobom.

Sprzedaż jest transferem emocji, ale większość osób tego nie rozumie. Jeśli chcesz odnieść sukces w sprzedaży, musisz być przekonany, że to co sprzedajesz jest najlepszą oferta w danym segmencie i sprzedając tą rzecz pomagasz innym. Nie mając tej pewności, ciężko będzie Ci odnieść sukces w jakiejkolwiek branży.

Co dalej? Szukasz produktu, który będzie miał dużą konkurencję. Teraz powiesz, że zwariowałem. Większość uczy, by wchodzić do biznesu na samym początku, by być pierwszym, który wprowadza produkt na rynek. Pozwól, że powiem dlaczego uważam to za zły pomysł, ale oczywiście nie we wszystkich przypadkach. Ktoś stworzył produkt. Dlaczego miałbyś inwestować swoje pieniądze i czas w testowanie jeśli nie masz wiedzy jak odbiera go rynek.

Podsumowując! Szukasz produktu, który jest wartościowy i który posiada wszystkie kryteria o których mówiłem. Na koniec upewniasz się, że masz konkurencję, ponieważ jeśli są osoby promujące określoną ofertę, oznacza to, że produkt sprzedaje się i dopiero w tym momencie zaczynasz zastanawiać się jak przeskoczyć konkurencję…

Drugą składową jakiej potrzebujesz jest system, czyli coś z czego 95% osób podejmujących temat zarabiania online nie zdaje sobie sprawy. Wiem, że zabrzmiało to brutalnie, ale niestety takie są realia. Co dokładnie mam na myśli? Jeśli jesteś, np. w określonym programie partnerskim i wybrałeś produkt do promowania, to może być 100, 500, a nawet tysiące osób takich jak Ty, czyli promujących ten sam produkt…

Możliwe, że osoby te korzystają z tych samych źródeł pozyskiwania kontaktów. Co się wtedy dzieje? Masz sporą konkurencję i w zasadzie jesteś na tym samym poziomie, na którym są pozostali. W ten sposób działa większość osób! Robią dokładnie to samo co inni.

Musisz wyróżniać się! To jest właśnie największy sekret. A teraz najprostsza formuła na porażkę! Jeśli chcesz ponieść porażkę w ebiznesie po prostu rób to co robi 95% pozostałych osób. To wszystko. Co robi większość? Np. kieruje ruch bezpośrednio do oferty, którą wszyscy promują…

Jeśli chcesz wyróżniać się już na starcie musisz budować listę mailingową, ponieważ nie mając jej w dłuższej perspektywie nie masz biznesu. Jeśli potrafisz wykreować się poprzez zaproponowanie elementu duplikowalności połączonego ze wszystkimi elementami, o których rozmawiamy, to otrzymujesz automat pozwalający Ci „drukować” pieniądze kiedy tylko chcesz.

Trzecią składową jest doprowadzenie ruchu i to jak największego na stronę z Twoją ofertą, ale dopiero w drugim etapie, czyli po zapisaniu się na listę mailingową. Często marketerzy zakładają, że jeśli mają ofertę i przyciągną do niej 100 odwiedzających to w tajemniczy sposób zarobią pieniądze. To fałszywe złudzenie! Jeśli masz ofertę, mechanizm i odpowiednio stargetowany ruch, który ściągniesz do systemu, to wtedy zarobisz pieniądze.

Teraz zaprezentuję Ci metodę, którą możesz zacząć używać od zaraz w swoim biznesie. Tworzysz stronę przechwytującą dla określonej oferty. Zauważ, że mając 100 odwiedzających na stronie z ofertą zaledwie 1-2% będzie zainteresowanych bezpośrednim dokonaniem określonej akcji. Jeśli oferta jest dobra, może 2-3 na 100 osób sfinalizuje transakcję.

Jeśli nie zdobędziesz kontaktów do tych osób (w praktyce, maksymalnie do 50%) i nie przechwycisz tego ruchu poprzez stronę przechwytującą, to tracisz większość osób, których nigdy nie odzyskasz. To pierwszy krok, by wzbić się ponad konkurencję.

Następnie ustaw stronę podziękowania wklejając swój link do oferty, ponieważ warto w tym momencie podjąć pierwszą próbę sprzedaży. Strona podziękowania jest stroną, na którą jesteśmy przekierowani bezpośrednio po zapisaniu się na listę mailingową.

To bardzo proste i skuteczne rozwiązanie! Jednym ruchem masz budowaną liste mailingową i proponujesz ofertę, a jeśli ktoś dokona zakupu otrzymujesz prowizję. Sam fakt, że masz stronę przechwytującą podniesie Twoją szansę na sukces i znacznie zwiększy współczynnik konwersji.

Powiedzmy, że 1-2 ze 100 osób dokona zakupu. Załóżmy, że zbudujesz listę na 1000 osób i miałeś 20 sprzedaży, to znaczy, ze 980 osób z listy nie dokonało zakupu. Teraz możesz wrócić do wybranej kategorii, ponieważ ktoś był zainteresowany ofertą skoro zapisał się na listę mailingową. Są więc duże szanse, że wciąż jest zainteresowany nawet jeśli nie zareagował wcześniej. Może nie czuł w danej chwili tak silnej potrzeby, a może cena była za wysoka. Wtedy możesz ponownie zaoferować tym osobom inny produkt.

W naszych rozważaniach powinniśmy wyjść z założenia: albo jesteś osobą pracowitą, albo masz budżet na reklamę i płacisz za określone elementy promocji. Zarabianie online staje się coraz bardziej poukładane i coraz trudniej odnaleźć tutaj szalone porywy namiętności, typu: hura, ale cudowna oferta. Panują twarde realia sprzedażowe…

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Not indicating that the content you copy/paste is not your original work could be seen as plagiarism.

Some tips to share content and add value:

  • Using a few sentences from your source in “quotes.” Use HTML tags or Markdown.
  • Linking to your source
  • Include your own original thoughts and ideas on what you have shared.

Repeated plagiarized posts are considered spam. Spam is discouraged by the community, and may result in action from the cheetah bot.

Creative Commons: If you are posting content under a Creative Commons license, please attribute and link according to the specific license. If you are posting content under CC0 or Public Domain please consider noting that at the end of your post.

If you are actually the original author, please do reply to let us know!

Thank You!

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.asurekazani.com/video/ugyp0_8x9A4