Jak Wykorzystać Pliki PDF W Marketingu Wirusowym I Pozycjonowaniu Stron Internetowych

in polish •  2 years ago  (edited)

Jak wykorzystać pliki PDF w marketingu wirusowym i pozycjonowaniu stron? Jak zrobić to profesjonalnie i czy warto do tego podejść właśnie teraz? Tak, ponieważ wyszukiwarki indeksują PDF-y i rozpoznają linki w nich umieszczone, a w przypadku mniej konkurencyjnych fraz mogą być wysoko indeksowane w wynikach wyszukiwania.

PDF w niektórych sytuacjach jest najbardziej odpowiednim formatem, np. gdy sprzedajesz produkty fizyczne lub tworzysz poradnik instruktażowy. Jest najwygodniejszy do prezentacji wszelkich instrukcji, ponieważ można umieścić go jako plik do pobrania.

Obecnie roboty wyszukiwarek internetowych posiadają dużo większe możliwości odczytywania i indeksowania zawartości PDF, a wartościowe pliki mogą okazać się cennym źródłem pozyskiwania dodatkowego ruchu na stronę. Zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania oraz wzrost jej pozycji dzięki plikom PDF wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad…

Drugim istotnym aspektem wykorzystania tego nośnika informacji jest możliwość umieszczania go na portalach do udostępniania plików PDF-ów, co ma charakter marketingu wirusowego. A jak doskonale wiesz jest to najtańsza forma promocji działalności online.

NAJWAŻNIEJSZE PLUSY KORZYSTANIA Z PLIKÓW PDF

Po pierwsze łatwość tworzenia! Pliki PDF są niesamowicie pomocne w działalności online, zwłaszcza w przypadku ograniczonych zasobów, ponieważ są banalnie proste w tworzeniu - wystarczy zapisać dokument w postaci PDF. PDF-y, to błyskawiczny sposób publikowania treści w obrębie strony internetowej oraz na portalach udostępniających tego typu pliki.

PDF-y zawierają metadane, tj. tytuł, opis, autor i słowa kluczowe. Można je edytować w obszarze właściwości pliku, co bardziej zmusza wyszukiwarki do uwzględnienia Twojego pliku w wynikach wyszukiwania. Te dane zapiszesz w prostej aplikacji online na stronie http://cutepdf-editor.com w zakładce document properties.

Podobnie jak strony internetowe, pliki PDF mogą zawierać linki, którymi podążają roboty wyszukiwarek. To bardzo proste - wystarczy zapisać je w formie klikalnej…

Największą jednak korzyścią wynikającą z publikowania PDF-ów jest to, że ich treści są indeksowane przez google. Jednak nie wszystkie pliki mają czytelną zawartość, dlatego powinny być tworzone jako tekst, a nie jako obraz, a wklejone fotki są oczywiście elementem podnoszącym walory wizualne.

OPTYMALIZACJA PLIKÓW PDF

Podobnie jak w przypadku stron internetowych, za pomocą słowa kluczowego i jego synonimów google ocenia co jest motywem przewodnim Twojego PDF-a. Słowa kluczowe, to zwroty używane przez internautów, by wyszukać interesujące ich treści. Powtarzalność słowa kluczowego powinna wahać się od 2 do 4% treści.

Tworzenie właściwej nazwy pliku jest często ignorowane, a jest wykorzystywane przez google w algorytmach. A więc obowiązkowo należy umieścić słowo kluczowe w nazwie PDF-a. Pamiętaj również, aby oddzielać wyrazy kreskami i nie używać polskich znaków, np. slowo-kluczowe-w-nazwie-pliku-pdf.

Kolejną czynnością jest nadanie dokumentowi tytułu przyjaznego robotom wyszukiwarek - najlepiej do około 70 znaków. Podstawowa zasada - słowo kluczowe w tytule PDF-a powinno znaleźć się na początku, analogicznie jak w przypadku stron internetowych.

Meta opis pliku PDF, to opis zawierający do około 150 znaków, w tym słowo kluczowe i to najlepiej, gdy będzie ono zlokalizowane oczywiście na początku.

Autor pliku PDF… Możesz publikować z imienia i nazwiska lub podać adres Twojej strony internetowej.

Jedno jest pewne - nie daje się pozycjonować określonego PDF-a na mydło i powidło. Jeden plik, to jedno słowo kluczowe! Dopóki tego nie zastosujesz, będziesz miał problemy z pozycjonowaniem.

A teraz, to co dla Ciebie najważniejsze - linki do stron zewnętrznych… Pamiętaj by były w pełnym formacie i miały formę klikalną.

Na koniec warto zadbać o możliwie jak najmniejszy rozmiar pliku PDF. Zwiększy to szybkość zarówno ładowania jak i przeszukiwania go przez roboty wyszukiwarek. Najprostszym sposobem zmniejszenia wielkości pliku jest wybranie minimalnego rozmiaru podczas zapisywania PDF-a.

JAK PRAKTYCZNIE WYKORZYSTAĆ PDF

W historii marketingu internetowego, marketing oparty na słowie pisanym był i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania oraz pozycjonowania. Ostatnio często słyszymy o nowych pomysłach google na ocenę naszej internetowej działalności: jakość, a nie ilość, stąd wysoka wartość linków z profili pdf, profili audio, profili wideo i social media.

Wiele osób narzeka, że pozycjonowanie po zmianach algorytmów google jest trudne. Moja odpowiedź brzmi: „Trudne jest jeżeli ktoś przyzwyczaił się do faszerowania internetu seobadziewiem.”.

Idąc tym tropem przeprowadziłem gruntowne dochodzenie w zakresie wykorzystania PDF-ów w procesie marketingowych wojaży… Z grupy kilkudziesięciu portali, na które można wrzucić PDF-y wyselekcjonowałem te, które dają możliwość utworzenia profilu zawierającego adres URL do Twojej strony oraz gwarantują możliwość zaindeksowania linku prowadzącego do wrzuconego PDF-a. Są to portale wysoko oceniane przez Google, o czym świadczy ich PageRank.

Drugi argument przemawiający za udostępnianiem PDF-ów na tych portalach, to ich dostępność generująca możliwość wielokrotnego czytania raz opublikowanego pliku. Jeżeli mowa o publikowaniu, to z kolei wiąże się z budowaniem wizerunku. Bez zbędnego rozwodzenia się - nawet dziecko w przedszkolu wie, że autor książek, w tym przypadku e-książek jest autorytetem w swojej dziedzinie. Takie są uwarunkowania społeczne…

Pamiętaj również, że z dodawania PDF-ów możesz zrobić źródło dodatkowego dochodu, ponieważ póki co w Polsce jest sahara jeżeli chodzi o tego typu usługę. A biznes jest banalnie prosty - zakładasz profil na każdym z tych portali i wrzucasz PDF-y. Wystarczy, że otrzymasz od osoby zainteresowanej taką usługą: tytuł, opis, słowa kluczowe i gotowego PDF-a.

DO KOGO ADRESOWANE JEST TO ROZWIĄZANIE

Do osób: zajmujących się samodzielnie pozycjonowaniem swojej strony, świadczących usługi w zakresie pozycjonowania stron, promujących programy partnerskie i mlm, promujących ebooki, audio, wideo, poszukujących dodatkowego źródła dochodu, chcących pracować w domu, nie lubiących zbędnej technologii, zainteresowanych posiadaniem profesjonalnej wiedzy, szukających sposobu na podniesienie sprzedaży.

KROK 1

MARKETING WIRUSOWY
Po pierwsze - napisz miniboka! Jak to zrobić dowiesz się klikając w link poniżej - polecam ten poradnik, jeżeli planujesz wykorzystać portale pdf w marketingu wirusowym połączonym z pozycjonowaniem stron internetowych.

https://steemit.com/polish/@poradniki/jak-w-24h-napisac-profesjonalnego-minibooka

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH
Jeżeli planujesz natomiast wykorzystać portale z pdf-ami wyłącznie do pozycjonowania stron internetowych, to wystarczy jeśli przygotujesz plik pdf stworzony z artykułu. Klikając poniżej znajdziesz poradnik, z którego dowiesz się jak napisać artykuł.

https://steemit.com/polish/@poradniki/poradnik-or-jak-napisac-artykul-ktory-buduje-pozycje-eksperta

KROK 2

PRZYGOTOWANIE OPISU DO PROFILI NA PORTALE
Przygotuj poniższe dane do rejestracji na portalach udostępniających pdf-y. Wpisz je w notatniku, by łatwo można je kopiować. Na większości portali masz możliwość utworzenia profilu…

EMAIL
Wybierz śmieciowy email lub załóż odrębny adres email. Jest on konieczny, ponieważ do pełnej rejestracji na większości portali niezbędna jest weryfikacja poprzez klikniecie w link przesłany na Twoją pocztę email.

LOGIN
Wybór odpowiedniego loginu podnosi Twoją rangę, buduje zaufanie i stawia Cię w pozycji eksperta. Najczęściej login jest składową linku do Twojego profilu na poniższych portalach.

HASŁO
Może być jedno - ośmioznakowe, dla wszystkich portali i niech będzie inne od wszystkich Twoich obecnych haseł.

ADRES TWOJEJ STRONY INTERNETOWEJ
W większości portali będziesz mógł wkleić adres swojej strony internetowej w przeznaczonym do tego polu. To ważne, ponieważ są to serwisy z wysokim PR, co wpływa na pozycjonowanie Twojej strony.

OPIS
Powinien zawierać maksymalnie 150 znaków i rozpoczynać się od słowa kluczowego. Google lubi to, więc nie ma co iść pod prąd…

KROK 3

ZAREJESTRUJ SIĘ NA PONIŻSZYCH PORTALACH

http://issuu.com
http://slideshare.net
http://pl.scribd.com
http://youblisher.com
http://en.calameo.com
http://mediafire.com
http://flipsnack.com
http://4shared.com
http://foboko.com
http://en.youscribe.com
http://chomikuj.pl
http://free.yudu.com
http://joomag.com
http://pdfescape.com
http://docdroid.net
http://data.axmag.com
http://flipgorilla.com
http://docslide.com
http://pdfsr.com
http://docplayer.pl

KROK 4

PRZYGOTOWANIE OPISU DO PLIKU PDF
Przygotuj poniższe dane przed rozpoczęciem wrzucania pdf-a. Wpisz je w notatniku, by łatwo było je kopiować.

TYTUŁ
Powinien zawierać słowo kluczowe na początku, a każdy wyraz powinien rozpoczynać się z dużej litery.

OPIS
Oczywiście powinien zawierać do 150 znaków, a słowo kluczowe powinno znajdować się na samym początku.

TAGI
Najlepiej jeżeli będzie to jedno słowo kluczowe, które najbardziej Cię interesuje. Nie ma jakiegokolwiek celu, by upychać na siłę wiele słów kluczowych. W końcu pdf w swojej treści również ma za zadanie pozycjonować jedną określoną frazę.

KROK 5

DODAWANIE PLIKU PDF
Kolejno loguj się do stron, na których wcześniej zarejestrowałeś się. Z pewnością za pierwszym razem pochłonie Ci to nieco więcej czasu. Musisz wizualnie przyzwyczaić się do specyfiki portali.

KROK 6

PINTEREST
Utworzone linki do pdf-ów wrzucaj kolejno na portalu społecznościowym pinterest. Koniecznie utwórz w pinterest tablicę, której nazwa powinna być słowem kluczowym i w tej tablicy przypinaj linki.
http://pl.pinterest.com

LINKOLOGIA
Po utworzeniu profilu w poniższym portalu wklej link do tablicy z pinterest. W ten oto sposób utworzysz zróżnicowane linki prowadzące pośrednio do Twojej strony docelowej.
http://linkologia.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Kurcze, piszesz czasami fajne rzeczy, ale wizualnie jest to klapą. Polecam nagłówki i inne dzielenie tekstu. Więcej osób będzie czytać.

Bardziej stawiam na merytorykę :)