Historia Człowieka, Który Zbudował Ostatni Dom

in polish •  2 years ago 

dom.jpg

Pewien cieśla po wielu latach pracy postanowił przejść na emeryturę. Powiedział o tym swojemu pracodawcy motywując decyzję tym, że teraz chce spokojnie z rodziną cieszyć się życiem.

Szefowi trudno było rozstać się z nim ponieważ był wyjątkowo dobrym pracownikiem. Zapytał go, czy może na koniec zbudować jeszcze jeden dom - odparł, że tak…

Z czasem łatwo było zauważyć, że duchowo jest nieobecny w pracy. Wykonana robota była marnej jakości - to niefortunny sposób na zakończenie kariery zawodowej.

Kiedy skończył pracę, pracodawca wręczył mu klucze do drzwi wejściowych i powiedział, że to jest jego dom - prezent na zakończenie ich współpracy.

Cieśla był w szoku! Co za wstyd. Gdyby wiedział, że budował swój dom zrobiłby to w zupełnie inny sposób.

Tak samo jest z nami - budujemy nasze życie, dzień po dniu, a następnie zdajemy sobie sprawę, że musimy żyć w tym domu.

Pewnych rzeczy nie można cofnąć, a każdego dnia wbijamy gwoździe, montujemy płyty i wznosimy fragmenty muru… Nasza postawa i wybory dokonane dziś - budują dom, w którym będziemy mieszkać jutro.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Moim zdaniem to trzeba odebrać inaczej, jeżeli już musimy robić analogię do życia - jeżeli robisz coś nie ze swoim przekonaniem to masz marny efekt.

Metafora domu i pracy jest całkiem dobra, sami powinniśmy zaplanować swoje życie od początku do końca. Wtedy będziemy mieli szanse żyć tak jak my chcemy, a nie każą nam inni.