Tani miód, którego możesz nie doceniać. Kilka słów o miodzie rzepakowym.

in #polish5 years ago

honeybees326334_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"




Witajcie!



Przychodzę do was z kolejnym opisem produktu pszczelego jakim jest miód.
Dzisiaj konkretnie omówię miód rzepakowy. Zaczynajmy

Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni

Miód rzepakowy

Dzisiejszym miodem, o którym wam opowiem jest miód rzepakowy. Miód ten jest najpopularniejszą odmianą miodu (nie licząc tzw. miodu wielokwiatowym).Jest on bardzo słodki (nawet mdły), przez kilka miesięcy ma wyrazisty zapach kwiatów rzepaku, ale po jakimś czasie się ulatnia. Nie oznacza to jednak, że jest on wcale nie wyczuwalny. Nawet po kilku latach możemy powrócić do miodu i wyczuć, że był on zrobiony z rzepaku. Sam jakoś bardzo nie przepadam za tym miodem. Szczerze wolę gdy jakieś przekąski, potrawy, produkty są wyraziste. Ten miód jest dla mnie zbyt mdły, ale to już kwestia gustu.


Nie samym smakiem człowiek żyje...



Kolejnym aspektem, który rozpatrzymy przy miodzie są jego właściwości zdrowotne. Czy matka natura mogła postąpić lepiej? Nie wydaje mi się. Mamy najlepszą słodycz, która dodatkowo jest zdrowa. A człowiek co wymyśla? Przekąski, które są przepyszne, ale bardzo niezdrowe. Pamiętajcie miód z dobrego źródła jest lepszy niż jakakolwiek przekąska.

Omówmy więc jego działania lecznicze:

  • Jest używany głównie do leczenia lub niwelowania objawów chorób układu sercowego
  • wzmiacnia serce i zwiększa siłę jego skurczu
  • wspomaga gojenie się ran
  • przyczynia się do lepszego dotleniania poprzez rozszerzenie naczyń wieńcowych
  • stanowi świetną “bombę regeneracyjną” dla organizmu, który przeszedł chorobę
  • przy długotrwałym spożywaniu stabilizuje ciśnienie krwi




    A jak on wygląda?



    źródło zdjęcia
    Co ciekawe miód rzepakowy jest najszybciej miodem ulegającym krystalizacji w Polsce. Czym jest to spowodowane? Dużą część tego miodu stanowi glukoza, która między innymi odpowiada za krystalizację.
    Miód ten wraz z czasem robi się coraz bardziej biały przez co po dłuższym okresie wygląda jak smalec. Jest on bardzo gęsty. Jeżeli po okresie 3 miesiecy od zakupu miód ten nie będzie się krystalizował oznaczać bedzie to, że miód został przegrzany przy obróbce lub zostaliśmy oszukani.


    Cena



    Cena miodu rzepakowego na tle innych miodów jest bardzo niska. Wynika to z tego, że w Polsce występuje bardzo wiele pól z zasianym rzepakiem.


    Kwota, kwota, kwota
    Za 1kg miodu rzepakowego zapłacimy nawet ok. 20 zł.. Jest to niewyobrażalnie niska cena w porównaniu z innymi miodami. Za 3 kilogramy miodu rzepakowego dostaniemy tylko kilogram miodu wrzosowego.

    Mam nadzieję, że tak niska cena przekona was do zakupu tego miodu. Polecam zainteresowanie się tym miodem, ponieważ pomimo niskiej ceny przynosi ze sobą wiele korzyści.


    Film na dziś:



Sort:  

!tipuvote 0.2 hide

Swoją drogą jak to jest z tymi właściwościami miodu, istnieją na ten temat badania albo wyjaśnienia co stoi za takimi właściwościami (jakaś substancja w miodzie) czy część z nich jest bardziej oparta o obserwacje własne, albo tradycje ludowe?

Tak. Są badania. Pszczoły dodają do nektaru i spadzi inhibinę - produkowany przez siebie enzym. Inhibina z czasem przekształca się w kwas glukuronowy z wydzieleniem H2O2, który działa bakteriobójczo. To plus specyficzne mikrośrodowisko (inne kwasy organiczne występujące w miodzie i wysokie stężenie cuków prostych) powoduje, że bakterie giną, podobnie hamowany jest rozwój grzybów.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.12
JST 0.029
BTC 61143.97
ETH 3363.47
USDT 1.00
SBD 2.51