Czy to ptak? Czy to samolot...? Nie kurka to miód akacjowy :)

in #polish5 years ago

honey1006972_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"




Witajcie!



Cześć! Witam was w 49 dniu mojego wyzwania publikowania 365 postów w 365 dni. Tym razem opowiem wam o kolejnym z miodów. Będziecie mieli okazję usłyszeć o miodzie akacjowym.



Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni



wygląd, smak i konsystencja


Miód akacjowy jest miodem, który jest wyjątkowo uwielbiany przez dzieci. Zastanawiacie się pewnie co jest powodem ich miłości. Odpowiedź jest prosta- cukier. Tak, miód ten jest bardzo słodki, uchodzi nawet za najsłodszy wśród polskich miodów. Jest on także najjaśniejszy, co także może budować więź z dźiećmi. Jego kolor jest tak jasny, że niekiedy przy odpowiednim natężeniu światła wygląda jakby był przezroczysty. Jest on jasnozłoty, a jego konsystencja jest leista. Po krystalizacji miód ten staje się kremowy, a jego barwa jest jasnobeżowa. Niezależnie od czasu jaki upłynął od wytworzenia tego miodu można wyczuć zapach kwiatów akacji.




Nie samym smakiem człowiek żyje...


Kolejnym aspektem, który rozpatrzymy przy miodzie są jego właściwości zdrowotne. Czy matka natura mogła postąpić lepiej? Nie wydaje mi się. Mamy najlepszą słodycz, która dodatkowo jest zdrowa. A człowiek co wymyśla? Przekąski, które są przepyszne, ale bardzo niezdrowe. Pamiętajcie miód z dobrego źródła jest lepszy niż jakakolwiek przekąska.

Omówmy więc jego działania lecznicze

  • z racji tego, że ciężko jest go rozpuścić w wodzie może być świetną osłoną dla naszego gardła w czasie jego bólu (podobnie działają cukierki na gardło)
  • podobne działanie wywiera na ścianki żołądka i całego układu pokarmowego jednocześnie je chroniąc (chroni żołądek przed nadmiarem kwasów trawiennych)
  • stosowany jest jako maseczka do twarzy
  • ma właściwości moczopędne, przez co przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu
  • poleca się jego stosowanie podczas regeneracji naszego organizmu, wtedy gdy chcemy napędzić go dodatkową dawką cukru
  • działa regenerująco podczas przeziębienia


    Cena



    Na wstępie chciałbym wszystkich uspokoić. Nie jest tak źle jak z miodem wrzosowym, a wręcz przeciwnie. Cena miodu akacjowego jest stosunkowo niska, a jest to ok. 40 zł za 1 kg. Warto pamiętać, że ceny różnią się zależnie od miejsca zakupu, pory roku, producenta oraz konkurencji na rynku.


    Film na dziś:



Sort:  

@pl-pszczelarstwo Zapytam tak przy okazji tego posta - czy to prawda, że niektóre miody spotykane w sklepach są pozbawione propolisu, a przez to też mniej wartościowe? Propolis odzyskany przez producenta z takiego miodu jest z kolei wykorzystywany przy produkcji innych rzeczy, na przykład kosmetyków. Takie coś słyszałem, nie wiem jednak ile w tym prawdy.

!tipuvote 0.1 hide

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 56519.24
ETH 2991.31
USDT 1.00
SBD 2.16