Analiza USDCHF 29,05,18

in polish •  last year 

W ostatnich dniach mamy znaczący wzrost awersji do ryzyka. Silnie traci przede wszystkim euro, ze względu na Włochy, gdzie przedłużające się negocjacje koalicyjne w efekcie nie zaowocowały powołaniem nowego rządu, ponieważ w ostatniej chwili prezydent Włoch zablokował kandydaturę proponowanego ministra finansów. W takiej sytuacji kandydat na premiera wycofał się z misji powołania nowego rządu a na rynku mamy znaczący wzrost awersji do ryzyka i inwestorzy zaczynają sobie przypominać o problemach z zadłużeniem krajów z południa Europy a najwięcej oczywiście traci euro i np. PLN. Obecnie widzę jednak szansę na silniejszy spadek wartości pary USDCHF oraz wzrost wartości złota. Trzeba pamiętać, że toczą się negocjacje między Koreą Północną i USA. Po zeszłotygodniowych wydarzeniach i oficjalnym odwołaniu szczytu a następnie kolejnego dnia przeciek informacji, że być może szczyt się odbędzie dają szansę na to, że w razie załamania się rozmów dyplomantów i ostatecznego odwołania szczytu w Singapurze dojdzie, także do osłabienia dolara amerykańskiego. a sytuacja z frankiem szwajcarskim jest o tyle ciekawa, ze raport COT pokazał, że frank jest rekordowo wyprzedany i w razie kolejnego elementu ryzyka na świecie kapitał ma szansę na to, aby popłynąć w kierunku bezpiecznych przystani. Cel 0,965.

Źródło: TradingView

Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach. 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ciekawa analiza, dolar rośnie w siłę, ale gdzieś musi być tego koniec. Ja do rynku wracam dopiero w przyszłym tygodniu po około 3 tygodniach przerwy :).

·

To niezłe wakacje miałaś, ja ostatnią taką przerwę miałem w sierpniu zeszłego roku...

·
·

Tak, wakacje trochę nad morzem i trochę w borach tucholskich. Ostatnio dużo udaje mi się wyjeżdżać i nie chce tez tego zmieniać, bardzo lubię podróże :)

Dokładam pozycji krótkich przy zachowaniu tego samego ryzyka.

usdchf 04,06,18.png