Analiza EURGBP 01,05,18

in polish •  last year

Od kilku tygodni mamy całą serię rozczarowujących danych z Wielkiej Brytanii. Rynek spodziewając się podwyżki stóp w maju, musiał się ewakuować z pozycji długich na funcie i mamy silne osłabienie się GBP, szczególnie na parze GBPUSD . W dniu dzisiejszym mamy kolejny ważny odczyt z danych na GBP. Tym razem jest to PMI przemysłowy. Jeżeli kolejny raz dojdzie o słabszego odczytu to w połączeniu z sytuacją techniczną na EURGBP mamy ciekawą okazję. Umacnianie się Euro względem funta spowoduje, że dzisiejsze poziomu, które testują wyrysowaną formacje ORGR , mogą zapoczątkować realizację wspomnianej formacji z celem docelowym na poziomie 0,893. 

Źródło: TradingView

Na Twitter pokazuję na bieżąco jak prowadzę scenariusz wzrostowy na EURGBP od 16 kwietnia. Jezeli jesteś zainteresowany zapraszam do zapoznania się z wpisami.

Pozdrawiam!

Piotr

Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach. 


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Transakcja aktywna sl 0,876 tp 0,892. Jak dobrze będzie szło może już w ciągu kilku godzin zabezpieczę zlecenie i wezmę pierwszą część zysku. Warto także zwrócić uwagę na to, że rynek opcyjny zakłada podwyższoną zmienność dzisiaj mimo, że wiele rynków dzisiaj nie pracuje.
eurgbp 01,05,18b.png

·

Zabezpieczone.
eurgbp 01,05,18c.png

·
·

Dzisiejszego poranka większość zlecenia zrealizowana na plus. Miałem aktywne także pozycje długie na dax w sumie dostałem od rynku 2% i zrealizowałem to.

·
·
·

Dzisiaj mieliśmy kolejny rozczarowujący odczyt z wysp. Cześć zleceń nadal akrywnych i oczekuje realizacji zasięgów z ORGR.

·
·
·
·

W dniu wczorajszym ostatnia część zleceń zamknięta na stop lossach. Początek bieżącego tygodnia udany dla GBP, przed nami posiedzenie Banku Anglii w czwartek i kolejne analizy dla funta będę robił w oddzielnych postach. Scenariusz mimo wszystko był zrealizowany w blisko 40% co pozwoliło całą analizę zakończyć z niewielkim plusem.
eurgbp 09,05,18.png