Nie dla regulaminu

in #polish3 years ago (edited)

NIE dla regulaminu

pexels-photo-534204.jpeg

Wstęp

Na Steemit wytworzyła się niesamowita społeczność. Jest mi bardzo miło, że miałem okazję do niej dołączyć.
Codziennie czytam Wasze artykuły i komentarze. Czasem rozmawiam z kimś na czacie, ostatnio miałem też szanse, poznać wielu z Was osobiście. Ile to może być osób? Myślę, że nie tak dużo. Może 40, może 50. Reszta mniej aktywnych osób pozostaje dla mnie anonimowa. To właśnie ta garstka najbardziej aktywnych osób sprawia, że chcę być częścią tej społeczności. Mimo to mam odmienne zdanie niż większość z nich. Uważam, że nie powinno być osobnego regulaminu dla tagu #polish

Dlaczego nie chcę regulaminu?

Nie chcę regulaminu dla tagu #polish. Tag #polish powinien być zarezerwowany dla polskich treści. Czy takie treści muszą być wysokiej jakości? Nie, moim zdaniem nie muszą. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś napisał post po polsku i ktoś inny pisze mu:

Hej napisałeś zbyt niskiej jakości post, łamiesz regulamin tagu #polish

Chciałbym, aby każdy kto pisze po polsku, mógł dodać sobie bez obawy tag #polish. Dla mnie to jest po prostu naturalne. Tak samo jeśli w artykule są ładne zdjęcia, to nie widzę przeszkód, aby dodać tag #photography

Czy zależy mi na wysokiej jakości postów?

Bardzo mi zależy. Chciałbym, aby na #polish znajdowały się same dobre artykuły. Wszystkim znajomym zawsze reklamuje Steemit, jako platformę na której są dobre treści i kulturalni ludzie. Chcę aby tak zostało, ale uważam, że regulamin w tym nie pomoże. Dobre treści można promować upvote-ami. Jak dla mnie to w zupełności wystarczające. Jeśli jakaś treść nie zasługuje na głos, to nie głosujemy na nią i autor nie zarabia. Z ekonomicznego punktu widzenia, opłaca się tworzyć dobre, dopracowane treści. Taka ekonomia jest lepsza, niż najlepszy nawet regulamin.

Jeśli wprowadzimy regulamin na #polish, na pewno zaczną się dyskusje o cenzurze. Znajdą się osoby, którym regulamin nie będzie pasował i będą z nim walczyć dla samej tylko walki. Mieliśmy już tego przykład, kiedy do polskiej społeczności dołączyli dTuberzy. Przez tydzień nie dało się używać chatu, ponieważ odbywała się tam nieustanna kłótnia na temat cenzury, flagowania itp.

Regulamin dla innych tagów

Przy tagach innych niż #polish, jak najbardziej można wprowadzić regulamin. Bardzo podoba mi się inicjatywa tagu #pl-artykuly, gdzie trzeba spełnić pewne kryteria aby dodać go do artykułu. To samo jeśli chodzi o inne, bardziej sprecyzowane tagi. Są one związane z mniejszymim grupami osób. W mniejszych grupach łatwiej coś takiego przeprowadzić.

Podsumowanie

Jestem przeciwny regulaminowi dla tagu @polish. Myślę, że przyniesie on więcej złego niż dobrego. Popieram natomiast inicjatywę mniejszych tagów tematycznych. Cieszę się, że taka dyskusja się wywiązała i że tym artykułem mogłem przedstawić Wam moje zdanie.

(źródło zdjęcia)[https://www.pexels.com/photo/close-up-court-courthouse-hammer-534204/]

edit: Przez przypadek dodałem tagi których nie chciałem, a jedyną opcją edycji ich było zastąpienie innymi. Stąd x oraz y

Sort:  

Dobrze trafiasz w temat

Inspirational! The most common way people give up their power is by thinking they don't have any. We steemians must stand together!

Jestem tutaj od miesiąca i do nowych miejsc przyciąga wolność tak było z chociażby z internetem a teraz z blockchain niestety jak w każdej sferze życia w pewnym momencie ludzie zamiast szanować tą wolność i rozwijać nowe miejsce za pomocą dyskusji szkoleń i wyrażania swojego zdania, zapominają o wolności a wpływowe jednostki tworzą grupę która regulaminem, zakazami i nakazami narzuca swoje idee. To samo jest na steemit widać już zalążki niszczenia tej wolności i próby uregulowania a przecież są narzędzia, aby przedstawiać swoje zdanie...można napisać post jak kolega wyżej czy skomentować...tylko regulatorzy chcą efektów od razu i przeważnie są za słabi w argumenty albo czasem zajmuje to długi czas aby przekonać do swoich racji albo są za leniwi lub po prostu nie szanują zdania innych i uciekają w regulaminy zakazy i nakazy, które niszczą wolność, która nas tu przyciągnęła.

Zupełnie nie o to chodzi z Regulaminem. Co więcej gdyby tajemnicza wpływowa grupa chciała robić to co jej zarzucasz to robiłaby to flagami nie przejmując się regulaminem. Tak naprawdę Regulamin, czy raczej prawo, ze swojej zasady (niekoniecznie niestety praktyki) jest właśnie po to by silniejsi nie mogli gnębić słabszych, by nie mogli uczynić sobie z nich niewolników.

...a słabi, leniwi i mało ambitni w taki sposób tez mogą być silniejsi i narzucają swoje reguły w utwarzane regulaminy tym samym niszcząc pojedyncze jednostki które są ambitne, myślą nie szablonowo i nie chcą się identyfikować z przyjętymi zasadami a to właśnie oni ciągną ludzkość na przód...

Tak, dlatego demokracja jest złym ustrojem, dobrym jest ustrój mieszany, gdzie ani motłoch, ani oligarchowie, ani tyran nie są w stanie zdominować państwa i społeczeństwa.

Pisząc że tag polish jest dla treści w języku polskim już wprowadzasz pewne ograniczenia, z resztą nie jestem pewien czy słuszne, dlaczego by ktoś kto pisze o sprawach polskich, lub zwraca się ze swoim tekstem do polaków ale był obcokrajowcem i nie zna naszego języka nie miał użyć tego tagu?

Twierdzenie że ustanowienie praw odbiera wolność jest nieprawdziwe. Prawda jest zupełnie odwrotna, to prawa dają nam wolność. Oczywiście właściwe prawa.

Nie widzę nic złego w ograniczeniach. One już istnieją i ogólnie są znane i respektowane. Uważam tylko, że nie powinno być regulaminu na tagu #polish. Może masz rację, że obcokrajowiec który opisuje Polskę mógłby dodać taki tag. W sumie nie ma w tym nic złego. Jeśli chciałby to robić regularnie to można by go poprosić o zmianę tagu na np #poland. W każdym razie regulamin tutaj nie jest niezbędny.

Twierdzenie że ustanowienie praw odbiera wolność jest nieprawdziwe. Prawda jest zupełnie odwrotna, to prawa dają nam wolność. Oczywiście właściwe prawa

Zgadzam się z Tobą. Ja nic podobnego nie napisałem. To nie moje słowa.

Słusznie. Powinnismy sie tutaj laczyc a nie dzielic ;D

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.03
JST 0.030
BTC 36450.36
ETH 1226.51
USDT 1.00
SBD 3.21