EIB: Czy to jest jednak SCAM?/EIB: Is this however SCAM?.

in #polish2 years ago (edited)

Niedawno pisałem, że EIB rozdaje tokeny za free, ale coś ten projekt zaczyna wyglądać podejrzanie. Oczywiscie nie znaczy, że od razu czarny scenariusz musi się sprawdzić, aczkolwiek z aidropami tak bywa, że co jakiś czas można trafić na oszustów. Zwłaszcza, że tutaj ludzie stojący za projektem zachowują się jakby poprzez cudowne obietnice chcieli wyłudzić od nas pieniądze.

Dlaczego uważam że w przypadku EIB co tu nie pasuje?
Jeżeli macie konto na stronie https://eib.ai. To zaraz po zalogowaniu wyskakuje nam wiadomość informująca o dobrych wieściach. Z niej dowiadujemy się że projekt ma trafic wkrótce na giełde i nagle wszycy za nic zarobimy grubą kasę. Firma ochoczo chwali się dobrą nowiną że wartosc tokena będzie 40-krotnie wyższa niż podczas ICO. I jeszcze ten dopisek "Powtarzamy 40-razy"(patrz zdjecie niżej) .

Komuś ewedentnie chodzi żebysmy uwierzyli, że zarobimy konkretną kasę zaraz po wejsciu EIB na giełdę. Tylko niestety na samym końcu pojawia się haczyk. Tokeny miały być za darmo, ale jednak nie są. Z resztą przeczytajcie całą wiadomość na załączonej grafice.

eib scam.jpg

Nie wiem może ja się nie znam, może się myle (bardzo bym chciał),ale skoro aidrop, skoro tokeny za free ,to po jakiego grzyba mam wpłacać 0.005 Btc , żeby móc to wypłacić. A taką zagrywkę wymyslili sobie osoby stojący za projektem EIB. Jeszcze zobaczymy czy 24.08 faktycznie trafią na jakąkolwiek giełdę,ale to trochę wyglada tak jakby od naiwnych inwestorów chcieli zwinąc trochę kasy. Zwłaszcza, że nie mają ochoty się ujawnić. A pytałem ich o zespoł i otrzymałem wymijające "Wkrótce o nas usłyszysz".

Fragment mojej konwersacji poprzez messengera macie niżej. Generalnie nie da się nic od nich dowiedzieć. Mimo, to pod fotką wyjaśniam szczegóły rozmowy.

eib scam.jpg

Jeżeli ktoś zna jezyk angielski, to z grafiki wyczytał ,o co pytałem i co mi odpisywano. Z resztą tu nie ma nic odkrywczego. Dociekałem kto za całym przedsiewzieciem stoi. Za pierwszym razem próboano odesłać mnie do whiettepaper, który czytałem wcześniej. Niestety tam dużo ogolników i nic o zespole.

W kolejnym podejsciu gdy zarzuciłem że są anonimowi ktoś ze zdzwieniem zapytał "Anonimowi?Ponad 300 tysiecy wie o EIB". Tylko niestety liczba obserwatorów na żadnych profilu nie ma nic wspolnego z poznaniem zespołu. Także ewidentne unikanie odpowiedzi.

Niestety kolejna proba zakonczyła się odpowiedzią, że "Wkrótce o nas usłyszysz". I żeby nie było wcale nie twierdzę, że to musi być scam, ale jakby zadatki na niego coraz większe. A sama aktywność na FB czy twitterze też jakby kiepska ,więc jakby kogoś naszło wpłacać środki, musi liczyć się z tym że zostanie oszukany. Aidrop ma dawać za darmo i tyle !

Znajdziesz mnie również na Twiterze:
https://twitter.com/madritista84?lang=pl
Oraz Facebooku
https://www.facebook.com/groups/1021952221207681/
Inne moje artykuły na steemit/My other articles on steemit.
https://steemit.com/@pietras1984

Sort:  

Jak piszą, że cena wzrośnie xx razy to znaczy, że scam. Gdyby mieli ciekawy pomysł to skupialiby się na tym, nad czym pracują, a nie na cenie tokenów.

Mam podobne zdanie... Gadają głownie o cenie, a nie widać żeby cokolwiek robili..Chciałbym się miło zaskoczyć, ale na tą chwile jest taka opcj mało realna.. Zresztą skoro chcą dopłaty za możliwość wypłacenie, także jak dla mnie wyłudzanie kasy..