Historia Komory Gazowej

in polish •  9 months ago 

Czołem! Opowiem wam teraz historię czegoś, co doskonale znamy, co odcisnęło znaczne piętno na naszym narodzie, jednej z najbardziej przerażających rzeczy w historii, czyli komory gazowej. Miłej lektury!

gas chamber.jpg
Wielu z was zapewne uważa, że to straszliwe narzędzie do zabijania ludzi dziesiątkami zostało wynalezione w USA, gdzie do dzisiaj jest stosowane. W rzeczywistości jednak jest to kłamstwo albowiem pierwszą w historii komorę gazową stworzyli Prusacy w XVIII wieku. Polegała ona na tym, że budowano budę w której umieszczano słomę oraz inne materiały łatwopalne, następnie zaś zamykano w niej skazańca lub wpuszczano go przez otwór w dachu i podpalano konstrukcję. Zapytacie się teraz pewnie: Dlaczego w takim razie była to komora gazowa skoro ją podpalano? Odpowiedź brzmi: głównym łatwopalnym materiałem zastosowanym w tej metodzie egzekucji była siarka, która to właśnie doprowadzała do uduszenia skazańca, zanim dosięgły go płomienie. Choć Prusakom zależało w tym pomyśle na spaleniu skazańca, a nie uduszeniu to jest to tak właściwie pierwsza komora gazowa w historii.

Komora Gazowa USA

Pomysłodawcą komory gazowej jaką znamy dzisiaj był Major Delos A. Turner, którego to ponoć do stworzenia właśnie takiego środka egzekucji zainspirowały gazy bojowe używane w trakcie I Wojny Światowej. Pierwszą ofiarą jego wynalazku był natomiast chiński imigrant Gee Jon, który zginął w niej w 1924 roku.

Major Delos A. Turner Twórca Komory Gazowej

Abner-Delos-Austin.jpg
Gee Jon Pierwsza Ofiara Komory Gazowej
gee jon.gif
Do tej pory w Stanach Zjednoczonych za pomocą komory gazowej stracono łącznie 582 osób zaś ostatnia egzekucja odbyła się w 1999 roku w stanie Arizona, kiedy to stracono w niej niemieckiego obywatela Waltera LaGranda, który sam wybrał ten sposób opuszczenia naszego świata.

Stan Arizona

stan arizona.jpg

Walter LaGrand

walter lagrand.jpg

Wygląd Komory Gazowej W USA

komora gazowa usa.jpg

Przebieg Egzekucji W Komorze Gazowej

  1. Skazańców wprowadza się do komory oraz przywiązuje do krzeseł.
  2. Komora zostaje zamknięta.
  3. Do pojemników znajdującymi się za lub pod krzesłami kat wpuszcza kwas chlorowodorowy zaś po ich napełnieniu wrzuca tam pewną ilość cyjanka potasu lub sodu.
  4. Powstaje cyjanowodór.
  5. Skazańcy wdychają trujący gaz i umierają.
  6. Pomieszczenie zostaje wywietrzone.
  7. Po 30 minutach do środka wchodzi ekipa w specjalnych kombinezonach, która zabiera ciała.
  8. Ciałom wytrzepuje się włosy, aby pozbyć się z nich cyjanowodoru.
  9. Ubrania zmarłych skazańców zostają włożone do worków i spalone.

Komory Gazowe W Trakcie II Wojny Światowej

W tym właśnie burzliwym okresie najwięcej z komór gazowych korzystali Niemcy. Umiejscowione one były w obozach koncentracyjnych oraz wyglądały jak łaźnie dzięki czemu ofiary myślące, że idą pod prysznic wpadały w śmiertelną pułapkę. Kiedy tylko wchodziły do środka drzwi się zamykały, a przez fałszywe prysznice wpuszczany był cyklon B jednak środka tego używano dopiero od 1942 roku. Wcześniej zaś w celu gazowania niewinnych ludzi używano spalin samochodowych. Według różnych danych w samych tylko komorach gazowych mogło umrzeć nawet kilka milionów ludzi, głównie starców, kobiet czy dzieci.

Komora Gazowa Z Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego

komora gazowa niemiecka.jpg

Ciekawostki

1. Obecnie budowa komory gazowej w Stanach Zjednoczonych kosztuje nawet 200000 dolarów.

2. W latach 90-tych w USA federalny Sąd Apelacyjny dla Dziewiątego Okręgu co najmniej dwukrotnie orzekał, że egzekucja w komorze gazowej jest niezgodna z ósmą poprawką do Konstytucji USA ), jednak wyroki te były później uchylane przez Sąd Najwyższy USA.

3. W Stanach Zjednoczonych przed egzekucją w komorze gazowej strażnicy radzą skazańcom, aby oddychali głęboko, gdyż wtedy ich agonia jest krótsza.

4. Skazańcy na których wykonuje się egzekucję w komorze gazowej są również ubrani w niebieskie spodnie oraz białe koszule, aby można byłoby ich zobaczyć w trakcie gazowania.

5. W trakcie II Wojny Światowej również samochody wykorzystywano jako komory gazowe, które były z zewnątrz pięknie i przyjaźnie ozdobione, aby ofiary nie domyśliły się co ich czeka.

Samochód Gazowy

gas van.jpg

To tyle. Mam nadzieję, że artykuł wam się spodobał. Na zakończenie proszę was tylko o to, abyście uświadamiali innych, że to nie my gazowaliśmy żydów, lecz Niemcy, którzy zresztą robili to samo z naszymi rodakami. Do zobaczenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!