Czego NIE robić na Steemicie - porady

in #polish2 years ago

DQmRyBfNodb8XMVL3NRtjdv9PWbCxbB9FuWSVNZTLjRB51Y.png

Rozmaite narzędzia i wskazówki


Jeśli znasz nasze posty z serii Toolkit wiesz, że dokładamy wszelkich starań, aby przygotować dla naszych czytelników łatwe do zrozumienia przewodniki po złożonych aspektach, interfejsie i terminologii związanych z blockchainową platformą społecznościową. Pojedyncze posty umożliwiają także łatwe udostępnianie naszych treści w innych mediach społecznościowych i ułatwiają potencjalnym użytkownikom dostęp do naszej platformy.

Ponieważ w @sndbox'ie przemierzamy wszystkie zakamarki Steemita, zbieramy sporo drobiazgów, które nie nadają się na osobne posty, ale warto o nich napisać. Skoro zaś większość naszych postów z serii Toolkit ma na celu pokazanie, jak zrobić coś na Steemicie, dzisiejszy post będzie o tym, czego NIE należy robić na Steemicie. Steemit jest nastawiony na eksperymenty, ale bez wątpienia pewnych rzeczy powinieneś unikać lub podchodzić do nich ostrożnie. (Co może nie być oczywiste dla nowych użytkowników).

DQmWiLKi5LSASEMAxj6EijnMNNb75uorAdLqDyG1BhQYvWp_1680x8400.png

WSKAZÓWKI: czego nie robić na Steemicie


DQmTdTNyhsyhV5zWVNaHwurtAVhcwm4y7KLrpWuqXQT4b4b.pngNIE udostępniaj swojego hasła / klucza do swojego konta nigdzie w interfejsie. Nikomu go nie wysyłaj. Przechowuj je w bezpiecznym miejscu i traktuj tak samo ostrożnie, jak każde inne hasło.
DQmZzdJBJmKfKB7zJb1YB5Pne5gNPFTuwvp8AFCDjtgJkwQ_1680x8400.pngNIE resteemuj postu, który w przyszłości chciałbyś usunąć. Funkcja resteem na Steemicie nie pozwala ci jeszcze na od-resteemowanie, a zatem te posty będą na stałe widoczne na ścianie Twojego bloga.
DQmRoQydKVDLnaoReJThEBsJDLhGctnVjgAFmwYXm93gZtX.pngNIE publikuj niczego, co możesz chcieć edytować w przyszłości. Możesz edytować post na twoim blogu do 7 dni po jego opublikowaniu. Później zawartość wpisu jest blokowana i już nie można jej zmienić. Poza tym wszystkie edycje można przeszukiwać w blockchainie (nawet jeśli nie są widoczne w interfejsie Steemit).
DQmX7xYswxBHxuNEiJ8tNPMrmBgDyUyf3zsoMsrp7uuMF7H_1680x8400.pngNIE dodawaj do swoich postów niewłaściwych tagów. Bądź uczciwy co do tego, co publikujesz i nie dodawaj hashtagu fotografia, jeśli nie publikujesz samodzielnie zrobionych zdjęć lub hashtagu cn, jeśli post nie zawiera języka chińskiego ani nie odnosi się do chińskiej kultury. Tagi na Steemicie są używane przede wszystkim do wyszukiwania tematów i budowania społeczności.
DQmXew5P2gunR6dmebqq8WubiPNUbAJSJ2g9jUBzXznVn7r.pngNIE kopiuj tekstu lub zdjęć bez zalinkowanych źródeł. Plagiat na blockchainie jest uważany za bardzo poważne złamanie zasad. Upewnij się, że korzystasz tylko z treści, na których używanie masz pozwolenie, stworzonych samodzielnie lub poprawnie wskazanych, jeśli są to treści na licencji Creative Commons.
DQmTKhVZHKffHtYBmxhXxgZ66zzz1xQSrEHn8fKcbGCaYWm_1680x8400.pngNIE oznaczaj flagą postu lub komentarza, chyba że jesteś skłonny osobiście zainwestować (dosłownie) w ten negatywny głos (downvote). Flagowanie na Steemicie działa podobnie do normalnego głosowania, tzn. zużywasz twoją część dziennej puli nagród, aby ukarać komentarz lub post.

DQmaBRwpmNN4X2M8syJQYS5thXuJP8N22XGopbMsWeVwiJV.png

Powyższa lista ma służyć jako krótkie napomnienie dla nowych użytkowników, którzy wciąż jeszcze poznają tajniki Steemita.

Dziękujemy za przeczytanie! Mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny.


4.gifArtykuł powstał jako tłumaczenie tekstu angielskiego @sndbox.

@petecko i @assayer

Sort:  

Dzięki za info, przyda się z pewnością. Jeszcze się uczę i takie tam... łap suba i oddaj jak chcesz :)

Dziękujemy za radość z posta. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie opinie.

Nowym do których sam należę z pewnością się przyda :)

Dziękujemy. I dlatego tłumaczymy te artykuły na język polski.

Wiedzialem, ze widzialem te grafiki gdzies. Dobre tlumaczenie sndbox'a :)

Dziękujemy za uznanie. Będzie jeszcze kilka innych. ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.02
BTC 11985.53
ETH 395.86
SBD 1.04