SZTUKA PAKOWANIA PREZENTÓW TO PRAWDZIWA SZTUKA

in #polish6 years ago

Uwielbiam Boże Narodzenie. To ten czas w roku, gdzie świąteczne przyprawy unoszą sie w powietrzu, drzewko świąteczne ustrojone jest światełkami, a tony prezentów zapakowane jest w papier jednorazowego użytku, który później ląduje w... koszu.

Niestety ma to negatywne oddziaływanie na środowisko w okresie świątecznym. W Wielkiej Brytanii jest to równowartość 108 milionów rolek papieru do pakowania rocznie!
Większość idzie prosto do czarnej torby i jedzie na wysypisko.

Wraz ze stroną Waste Free Planet, chciałabym zachęcić Was, abyście w tym roku wykorzystali materiały kreatywne do pakowania swoich prezentów poprzez dodanie dotyku natury.

Wykorzystać rzeczy, które już mamy lub wyjść na zewnątrz i zainspirować się szyszkami, listkami, gałązkami, które mogą robić za uroczą dekorację zamiast plastikowej wstążki.

Nie każdy papier do pakowania to papier.

Większość jest oparta na plastiku, przez co jest bardziej odporny i nie można go poddać recyklingowi. Teraz gdy zdajemy sobie z tego sprawę pewnie wszyscy zastanawiamy się, jak sprawić by nasze Święta były mniej plastikowe :P
Dlaczego, by nie spróbować innej opcji pakowania? Być bardziej kreatywnym? Można zmniejszyć ilość plastiku, a także zaoszczędzić pieniądze za pomocą zwykłego papieru paczkowego przewiązanego bawełnianą wstążką


To jak? Przyłaczysz się do akcji?

Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami niektórymi z moich ulubionych pomysłów na prezent, które są przyjazne dla środowiska i wyglądają orginalnie.
Oczywiście najbardziej ekologicznym pomysłem byłoby nie pakować prezentów, ale to dla większości z nas prawdopodobnie jest nie wykonalne.
Przecież otwieranie prezentu to ogromna frajda w Boże Narodzenie prawda?

  • brązowy papier ( w roli głównej)
  • sznurek jutowy ( absolutnie niezbędny)
  • materiały ponownego zużycia
  • gałązki
  • szyszki
  • suszone pomarańcze
  • listki do otagowania na świątecznych prezentach
  • serwetki
  • wstążki
  • stare gazety
  • mapy
  • arkusze muzyczne

Zobaczcie w jak prosty sposób można wykorzystać to, co mamy wokół siebie.
To tylko garstka rekwizytów, które są świetnym sposobem na to, by zwykły szary papier wyglądał fantastycznie. Można stworzyć własne wzory, użyć farb, kredy, stempli, aby twój zwykły papier wyglądał niestandardowo.

Oto moje propozycje pakowania prezentów. Sprawdź ponieżej :)

Opakowanie w stylu Vintage
Do zapakowania tego prezentu użyłam brązowego papieru, serwetki papierowej (zamiast serwetki papierowej można użyc inny materiał który da ten sam efekt), sznurka oraz gałązek i szyszki.

Arkusz muzyczny
kolejny prezent został zapakowany w arkusz muzyczny i ozdobiony satynową wstążką oraz biżuterią.

Rustykalny
prezent o bardzo prostym surowym stylu, przełamany naturalnymi gałązkami i sznurkiem tworzy rustykalny wygląd. Mniej znaczy zdecydowanie więcej.

Stwórz aromat
Wszystko co świąteczne i wychodzi z kuchni wyglada świetnie jako ozdoba. Wysuszone plastry pomarańczy umieściłam pod wstążką. Dodatkowo świeże ozdoby krzewów - co przyciąga wzrok.

Luksus
Biały papier wygląda bardzo luksusowo z połączeniem zielonej wstążki.

Elegancki wygląd
Kolejny prezent otulony w brązowy papier - uzyskał bardzo elegancki wygląd poprzez dodanie atłasowej wstążki z kryształową ozdobą. ( Równie dobrze można wykorzystać mini bombki, które dodadzą całemu wykonczeniu odrobinę blasku)

Mając mnóstwo pomysłów w głowie, wiedziałam, że chcę wszystko zawinąc w brązowy papier, nadaje on wszystkim prezentom piękny wygląd w stylu vintage i naprawde można go ozdobic w dowolny sposób.

Morskie klimaty
Ten prezent jest inspirowany nadmorskim klimatem. Posiada swieże liście kolonu, linę, rozgwiazdy i perły... Czyż nie jest uroczy?

Stara mapa
Ostatni prezent jest zdecydowanie wyjątkowy. Otulony jest w mapę. Możesz użyć starej mapy, lub z miejsc, które odwiedziłeś. Jest idealna do dekoracji na prezent.
Moja mapa jest tą z wypraw do Wybrzeża Jurajskiego, które miały miejsce tego roku i już wiadomo do kogo trafi :) Całość dopełniła wstążka.





Przy odrobinie wyobraźni , brazowy papier pakunkowy, sznurki, wstążki, naturalne ozdoby... możemy stworzyć wykonczenie, które ma naprawde ponadczasowy styl.


Na marginesie!

Brązowy papier można w 100% poddać recyklingowi, ponieważ jest on wykonany z naturalnuch skladników w porównaniu z błyszczącym papierem. Jak widzicie brązowy papier nie tylko wygląda niesamowicie z dodatkiem akcentów, ale pomaga ograniczyć nadmierną ilość zgromadzonego recyklingu w czasie Swiąt Bożego Narodzenia.


Jeśli jeszcze nie zapakowałeś swoich prezentów, mam nadzieję, że te pomysły przyniosą Ci pewną inspiracje, ale jeśli już zapakowałeś swoje prezenty możesz zrobić to za rok:) <temat jak najbardziej jest aktualny przez cały rok

Daj mi znac w komentarzu jesli tak się stanie :)

Mam nadzieję, że moim postem choć trochę zarażę Was do kreatywnego pakowania prezentów, z materiałów które juz macie w swoich domach, lub do tego by wyjść na zewnątrz i dodać trochę natury...




P.S.1. W tym poście użyłam dużo gałązek, liści, ale uwierzcie, żadne drzewo na tym nie ucierpiało. :)

P.S.2. Ratuj każdy papier, który bedzie nadawał się do ponownego użycia.


KISSMAS!

Sort:  
Loading...

Twoja propozycja jest niezwykle elegancka, oryginalna a przy okazji skłania do refleksji na temat ekologi. Już samo opakowanie sprawi radość odbiorcom, zwłaszcza ta opcja z mapą, która posiada swoją historie :)

Dziękuję!
Masz racje Michał wygladają niezwykle stylowo, myśle że są zbyt ładne aby je otworzyć. 🙈🤭🙃

Bardzo mi sie podoba twoj pomysł.

Posted using Partiko Android

Dzięki Józef ;) mam nadzieje, że się zainspirujesz - jeśli tak się stanie to koniecznie wrzuć foto pozdrawiam xx

Gratuluję!!!

Twój post został zakwalifikowany i opublikowany w dzisiejszym wydaniu @codziennik (nowej inicjatywy wspierającej polską społeczność). Dodatkowo Twój post weźmie również udział w cotygodniowym niedzielnym konkursie.

Pozdrawiam
@baro89

Dziękuję bardzo!

gratuluje wspanialego posta .... dziekuje

Miło mi! Dziękuje ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.13
JST 0.028
BTC 56681.24
ETH 3016.79
USDT 1.00
SBD 2.28